Hepsievcil

Kuş Forumları > Muhabbet Kuşları

Mesaj Ekle

Kanadı kırıldı galiba???? - 2.sayfa

Kuşumun kanadı bi kaza sonucunda kırıldı galiba.Diğer kanadına göre o kanat biraz daha aşağıda.Veteriner fakültesine götürmek istemiyorum.Konya merkezde kuşdan anlayan bi veteriner bilen varsa lütfen söyleyin Ayrıca özellikle bilgisi tecrübesi olan arkadaşlara sesleniyorum.Evde ne yapabilirim?Nasıl tedavi edebilirim?Lütfen yardım arkadaşlar....

img

zseher

18 yıl 7 ay 4 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bu arada buldum birisini abi akşama götürcem.Onun için akşama kadar dayansın diyorum. Azure76 sağol arkadaşım.Lütfen çok dikkat edin miniklerinize :((

img

zseher

ÖZEL MESAJ

birisinden duymuştum aspirinin kuşlarda ölüme neden olduğunu inşallah aklımda yanlış kalmıştır.

img

sbayat1

18 yıl 5 ay 8 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Çok geçmiş olsun ZSeHeR, olanları henüz yeni öğreniyorum :( Evet resimden anlaşıldığı kadarıyla kanatda bir problem var, hafif aşağıya düşmüş şekilde.. Bir veteriner mutlaka ama mutlaka görmeli ve müdahalede bulunmlaıçünkü sen kendin bağlama işini yapamazsın ne yazık ki.. Ama çok çok kötü görünmüyor, içini ferah tut! ii gelişmeleri bekliyoruz.. Tekrar çok geçmiş olsun!

img

blue1

20 yıl 1 ay 23 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ZSeHeR neredesin,hadi cevap yaz, seni bekliyorum ne oldu. Nasıl oldu,kuş hadi lütfennnnnn.

img

sherif

18 yıl 11 ay üyedir.

ÖZEL MESAJ

Sherif abi hiç sorma ya gösterdim kuşu adam korkulacak bişeyin olmadığını söyledi hatta sarmaya bile gerek duymadı.Kuşun kanadını şöyle bi yokladı(10snyi geçmedi)sarmaya gerek yok eğer sararsak kuş sargıyı açmak isteyecektir sargıyı açcam diyede kanadına iyice zarar verir dedi.İlaçda vermedi.Sürdüğüm kremi söyledim iyi yapmışsın onu kullanmaya devam et dedi.Sakın uçurmaya çalışma dedi.İşte böyle sherif abi pek güven vermedi bunler bana.Ya o kanat hiç bişey yapılmadan kendiliğnden nasıl yukar çıkacak?Bilmiyorum sherif abi napıcağımı.Acaba diyorum başka birinemi götüreyim?Ama korkuyorum bi yandan çünkü burada havalar çok soğuk ve geldiysen biliyosundur Konya`yı büyük bi şehir.Veterinerler genellikle tek bir bölgede be o bölgeyede ben 45dkda gidiyorum.Bilmem anladınmı beni sherif abi.Napıyım ben bir akıl ver. Blue arkadaşım kanadın çok kötü görünmediğini söylemiş yoksa gerçekten bişey yokmu?

img

zseher

ÖZEL MESAJ

Sevgili ZSeHeR. Tekrar tekrar geçmiş olsun. Sevgili blue nun yazdıklarına katılmamak elde değil,ama Ben daha karamsarım demek.Eğer o kanat öyle kalırsa yukarı kalkmaz.Mutlaka bandlanması yani kırık kol gibi askıda kalması gerekli. Bunlar benim görüşlerim tabii.Konyayı çok iyi bilirim.Evet haklısın, ama hadi lütfen bir başka veterinere daha göster.veya kuşu götürmeden oradaki pet shoplara sor,güvercin besleyenlerde bu işi iyi bilirler(kanat bağlamayı) ne bileyim aklıma başka bir şey gelmiyor.Ancak bağlanmadan vakit geçerse, o kanat öyle kalacaktır. Bilgilerine.

img

sherif

18 yıl 11 ay üyedir.

ÖZEL MESAJ

Sherif abi inanmıyacaksın ama kuşun kanadı kalkmış diğer kanadıyla aynı hizaya gelmiş.Nasıl oldu bende anlamadım?Acaba veterinerin dediği gerçekten doğrumu?Yoksa iyileşiyormu?Ama sherif abi şu var hani bacaklarını uzatarak kanatlarını gererler ya o kanadıyyla o hareketi yapamıyo. Güvercin besleyenlerde bilir demişsin abi yakınlarda tanıdığımız var güvercin besliyo onada bi göstereyimmi? Bide şey soracaktım eğer bu kanat kırıksa kaç gün içinde bağlanması gerekir?

img

zseher

ÖZEL MESAJ

Enkısa zamanda.

img

sherif

18 yıl 11 ay üyedir.

ÖZEL MESAJ

Eğer o kanat o şekilde kalıp kaynarsa. O kanatı hep düşük kalıyor.eğer düzeldiyse o zaman kanat kırık değil demektir. Bu güzel haber,sen o kremden yine sür istersen. Tekrar geçmiş olsun.

img

sherif

18 yıl 11 ay üyedir.

ÖZEL MESAJ

Sherif abi bugün bi başka veterinere daha götürdüm.Bu sferki iyice inceledi,kırık olmadığını söyledi fakat ezilmiş.Çok ağrı yaptığı için kanadını ondan açamıyomuş.Ağrı kesici özelliği olan ve burkulmaların tedavisinde kullanılan bir krem verdi.Sakat kalmıyacağını söyledi ama belki eskisi gibi uçamaz uçar ama kısa mesafe uçabilir dedi.Kırık olmadığı için bağlamaya gerek duymadı.Artık inanayım dimi sherif abi?2 veterinerde yanılmış olamaz dimi? Sherif abi sence artık içim rahat olsunmu?

img

zseher

ÖZEL MESAJ