Hepsievcil

Akvaryum Forumları > Diğer tatlısu balık türleri

Mesaj Ekle

arkadaslar benim betanim ne gibi bi sorunu olabilir bi yardim edermisiniz?

daha5 gün önce lacivert bi beta almistim 20x15x15 genisliginde bir kaba koydum ertesi gün yanina bi kirmizimsi ama bordaya çalan bi beta koydum ama bilmiyodum ki bunlarin kavga etceni sonra bu yuvay1 ortadan ikiye ay1rrcak bi sekilde bölecek biseyle ayirdim ama iki gündür bakiyorum bu yeni aldigim betanin yüzeyinde hep biseyler birikiyo kil gibi beyaz adinin koyamadigim bisiy acaba bu nedir bileniniz varmi bu killar hep kopup suyunda dolasiyo kirli bi görünüm yapiyo ve sanirsam bu kirmizimsiii borda bi erkek çünkü yuva yapmak için bi ikitane yumurta b1rakmis gibi bana bi yardim edin eger kötü bisiyse bu tüyümsü kilimsi seyler hemen onu baska kavanoza koyiyim dieri çok güzl cünkü saolun simdiden

selam betaları aynıkaba kymamalısın bu canlılar cokkavgacıdır heman ayırmalısın

img

kizimdost

18 yıl 9 ay 21 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

selam betanın biri bunu yapıyosa yuvak kuruyordur. Akvaryuma havalandırma vs tabana kum koyma. Erkek olan yuva yaprken dişi olanı çok kaliteli yemklerle besle. Sonraaaa ortadaki camı ayır ve çiftleşsinler. dişi bir süre baygın kalacktır. onu hemen ayırmalısın erkek düşen yumurtaları ağzına alır (yiyor sanma) sonra köpük yuvaya yerleştirir. saygılarımla

senin sorununun aynı banada oldu hemen bi veterinere yada pet sopa git ve buna uygun bi ilaç var onu al bu ilaçı balıkının yüzünde biriken parazitler dökülünce damlat dikkat et diğer yani lacivert balıgınada aynı seyi uygula o da PARAZİT kapmış ola bilir dikkat et saygılarumla... ayyy senin2006da yazdığını yeni gördüm ama bilgi bilgidir:)