Hepsievcil

Diğer Evcil Forumları > Hamster

Mesaj Ekle

Hamster? Kobay?

Arkadaşlar selamlar... Geçenlerde oturdum düşünüyodum... Şöyle sevimli, şirin bi oda arkadaşı alayım dedim aklıma bu iki tür geldi :) İkisinin de özellikleri birbirinden güzel biri gitar çalıyo, şiir yazıyo diğerinin sesi güzel, rol yeteneği gelişmiş falan :) Ama hangisini alacağıma karar veremiyorum... Ele avuca gelen, muhabbeti güzel, hastalık derdi pek olmayacak (tabi kuş sütüyle besleyeceğim kendisini :) ) öyle çok asabi ve kızıp da elimi kolumu dişlemeyecek bi arkadaş almak derdindeyim :) Neyse işin esprisi bi yana şu hamster & kobay işini bi bilene sorayım dedim aklıma burdaki güzide arkadaşlar geldi... Tecrübelerinize dayanarak bi fikir verirseniz çok sevinirim :D Zaman ayırıp da bu sorumu okuduğunuz için teşekkürler ve cevaplayan arkadaşlara ayriyeten saygılar sevgiler hürmetler efendim :) Sağolun var olun :D

img

cardon

18 yıl 11 ay 3 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Biraz espirili bi soru sordum lakayıt olduğumu sanmayın, gerçekten bi ufak dost edinmek istiyorum, bilgi toplamak niyetindeyim o yüzden, cevaplarınızı bekliyorum... :( Hangi hamster türü daha uysaldır? V.b. bi çok bilgi eksikliğim var... Yardım edin ya nooluuur?

img

cardon

ÖZEL MESAJ

kobaylar her zaman hamsterlardan daha iyi hayvanlardır.8-10 yıl yaşayabilirler ve sahibine bir kez bağlandı mı onu delicesine severler.ayrıca insanlar gibi gündüz uyurlar,bakımları çok kolaydır.toplu halde yaşamaya uyum sağlamışlardır.istersen çok daha fazla bilgi verebilirim.ben kobay al derim;ben hala kobay bakıyorum,hamster da baktım ama kobaylar çok daha iyi.asla ısrmazlar.

img

kobay

19 yıl 3 ay 7 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bir tane hamster ım war çok tatlı gine pig yani kobaylarda oldukça tatlı imkanın varsa ginepig al ama bakması hamsterdan daha zormuş anladığım kadarıyla ikisininde ayrı ayrı özellikleri var sen bilirsin

img

fenerliemin

19 yıl 8 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

evet birazcık daha dikkat edilmesi gerekiyo kobaylara,sevgi istiyolar.kobay alırsan her türlü konuda bilgi veririm e-mail adresim [email protected]

img

kobay

19 yıl 3 ay 7 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Arkadaşlar verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler ederim.. Hamster almaya karar verdim :) Ama dişi mi erkek mi alayım şimdi de bunun sıkıntısı başladı :( Kobay mı hamster mı sorusuna cevap buldum sıra bunda... Hangisi daha uysaldır? Dişi mi erkek mi? Tecrübelerinizle bana ışık tutarsanız sevinirim...

img

cardon

ÖZEL MESAJ