Hepsievcil

Diğer Evcil Forumları > Tavşan

Mesaj Ekle

tavşanım yavrularına bakmıyor

BENİM YETİŞKİN TAVŞANIM 4 KEZ DOĞURDU. YAVRULAR CANLI HATTA HAREKETLİ OLARAK DOĞDULAR AMA HEPSİ TEKER TEKER ÖLDÜ.ÇÜNKÜ ANNELERİ ONLARA BAKMADI. EN FAZLA BİRGÜN ONLARI ISITIYOR HİÇ BİR ZAMAN DA EMZİRMİYOR.ÇOK ÜZÜLÜYORUM:( NEDEN BÖYLE YAPIYOR?

img

tubaozovaci

18 yıl 2 ay 25 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

sadece tahmini olarak san fikir vermek isterim. Tüm canlılar için ortak olan en büyük sorunun stres oldugunu dusunuyorum. Stres çok çeşitli sebeplerden olabiliyor. Beslenme Bozuklukları, Yaşam Koşulları, Saglık Sorunları, Fiziksel sorunlar... vb bunların içinde biri daha var ki evlerimizde yaşayan tüm canlıların bence baş sorunu İNSAN faktörü.... bizler canlıların hayatlarına fazla müdehale ediyoruz diye düşünüyorum. Örnek ler verebilirim ama konuyu uzatmaya gerek yok. Bence tavşanının yavrularına bakmaması İNSAN faktoru yüzünden. Eger yavruları eline aldı isen kokun yavruların üzerine bulaştığından anne tavşan yavruları reddedebiliyor. En azından bir daha ki sefere yavruladıklarında evin sessiz bir köşesini onlar için hazırla ve asla mudehale etme..

img

murathan

20 yıl 8 ay 8 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Yavrulara dokunmadık.Kendisine bir köşe de hazırladık ama olmadı. Yine de teşekkürler.

img

tubaozovaci

ÖZEL MESAJ

Umarim bir dahaki sefere yavrularına bakar. Bence internette yabanci sitelere bak. Eminim işe yarar birşeyler bulursun. Kolay Gelsin

img

murathan

20 yıl 8 ay 8 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

SLM TUBA SANA Bİ SORUM OLACAK TAVSANININ YUVASINI SEN Mİ YAPTIN VEYA BİSEYLER KOYDUN MU YOKSA TAMAMEN KENDİSİ Mİ YAPTI. EGER YUVASININ İCİNİN DAHA RAHAT OLMASI ICIN MÜDAHALE ETTİYSEN SEBEP BU OLABILIR. BOL EVCİLLİ GÜNLER

img

gokhankuscu84

18 yıl 6 ay 13 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

İlk iki doğumunda hiç müdahale etmedik. Sonrakilerde biraz işe karıştık aslında. Onu eşinden ayırdık yani.

img

tubaozovaci

ÖZEL MESAJ

PEKİ TAVSANIN GÖGÜSÜNÜN ÖN TARAFINDAN TÜYLERİ AGZIYLA YOLUP YAVRULARIN ÜZERİNE KAPATMIYOR MU? BENCE ERKEGİNİ AYIRMAMAN LAZIM CÜNKÜ BEN HİC AYIRMIYORUM. BOL EVCİLLİ GÜNLER

img

gokhankuscu84

ÖZEL MESAJ

slm tuba tavsanların ne alemde?

img

gokhankuscu84

ÖZEL MESAJ

Tüylerini yoluyordu ama üzerlerine kapatmıyordu. Doğurana kadar normal bir anne gibi davranıyordu.Doğumdan sonra bakmıyordu. Şu anda üç yetişkin tavşanım var ama hiçbiri akraba değil:)

img

tubaozovaci

ÖZEL MESAJ

BENCE TAVŞANIN BİR DAHA YAWRULARSA İNSANLARIN FAZLA GİRMEDİĞİ BİR YERE KOY YUVASINI.VE RAHATSIZ ETME YAWRULARI TUTMA VE TUTMAK İSTERSN DE ELİNİ MAYDONIZ GİBİ KOKULU Bİ BİTKİYLE OV ÖLE ELLE.

img

ılovemycat

18 yıl 5 ay 8 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ