Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

Dış Filtre İlk Çalıştırma Nasıl Yapılır???

Arkadaslar su devırdaımını nasıl baslatcam.Olmadı allah olmadı,beceremedım...Eheım marka(neye yarar bu bılgı bılmıom ama)

img

aylinak

18 yıl 6 ay 11 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Selam, * Öncelikle motorun fişini çek. * İç malzemelerin dogru bir şekilde yerleştirildiginden ve kapagın dogru bir şekilde kapatıldıgından emin ol. * Motorun 2 adet hortumu vardır. bunlardan birisi motora (temizlenmek uzere) (1)akvaryumdan gelen suyun girişi için (2)digeri temizlenen suyun akvaryuma geri kazandırılması içindir. Filtreyi fişten çekili çalışmaz durumda olsun. 1. (1) nolu hortumu akvaryuma monte et 2. (2) nolu hortumdaki havayı (temiz olduguna emin ol) agzınla çek 3. Filtre kovasındaki havayı bu şekilde boşalt filtre kovasına su dolsun (!) Filtre kovası tamamen dolsun eger dolmadı ise 2. nolu işlemi tekrarla 4. Kova tamamen su ile dolduktan sonra (2) nolu hortumu akvaryuma monte et. (vantuzları ile cama yapıştır) 5. Filtreyi elektrige takmadan once herhangi bir şekilde suya temas etme (ne olur ne olmaz diye dikkatli olmak lazım....) Filtreyi çalıştır. Not : (1) ile (2) nolu su hortumlarının bir birinden uzakta olmasını saglarsan iyi olur. kolay gelsin

img

murathan

20 yıl 7 ay 20 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

kaplumbağa için uzun vadede işe yaramayacagını belirtmiştim ama dinlemediniz.Peki bakalım. :(

img

bigtospik

18 yıl 3 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

1)Hortum içleri çok çabuk çap daralmasına uğrayacak. 2)Su debisi çok çabuk düşecek 3)Dış filtrenin en büyük artısı olan biyolojik filtrasyon kaplumbağanın hızına yetişemeyecek yoksa her evde su dönüşüm sistemi kurardık :( 4)Benim gibi bu filtreyi napacam ben diyip, yeni akvaryum alıp balık dış filtre yapmak zorunda kalmazsınız umarım. 5)2.5 3 haftada bir filtreyi açıp elyaf değiştirecek, sonrada su basmasını tekrar sağlarsanız sorun yaşamazsınız, ama çok zahmetli birşey temizlenmesi ki kurulumda yaptıklarınız şeylere ek bir prosedür yapıyorsunuz temizlerken. 6)umudunuzu kırmak istemedim, umarım ben yanılırım, ama ben kendi uygulamamda yanılmıştım.

img

bigtospik

18 yıl 3 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Saolasın bıgtospık ama ben sen o uyarıyı yapmadan almıstım fıltreyı.Calısıyo sımdı,ıcıne elyaf koymadım,sungerlerı seramık ve acıkcası sımdı adını unuttugum ama komur ve elbette elyaf dısında bısı daha var.Akvaryumu buyuttum temızlemek kolay olmıcak dıe dıs fıltre aldım.Umarım ıı olur.Gec yazdım kusura bakma...

img

aylinak

ÖZEL MESAJ

aylinak Yeni filtren hayırlı olsun.Anladığım kadarıyla şu hayallerini süsleyen Eheim filtreyi almışsın.Bende Eheim Liberty 200 askı filtre aldım.Bana askı filtreyi boşver Eheim 2215 al kampanyası var full 165 milyon dediler..Ama kafama koymuştum bi kere ,genede gittim Liberty 200 askı tipi aldım.

img

frozen

18 yıl 4 ay 20 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Aynen oyle eheım 2213 aldım.akvaryumu da buyuttum.tek sorun arkadasımın yaptıı rampayı dogl olmyan bısı olmadan tutturmaya calısmak.dur bak bı ıkı foto yollıım fıkırlerınızı alıım hem...

img

aylinak

ÖZEL MESAJ

Selamun Aleykum hayırlı bayramlar murat kardeşim bu dış motor hakkında telden bilgi almak isterim telden görüşebilir mıyız 0546 814 55 89

img

KadoKado

7 yıl 7 ay 13 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ