Hepsievcil

Kuş Forumları > Muhabbet Kuşları

Mesaj Ekle

kuşum hapşırıyor

kuşum hapşırıyor ve burnundan tık tık tık diye sesler geliyor sanırım üşüttü okadar dikkat ettiğim halde tüylerini kabartıp silkeleniyor. elimde aviast ilacı var ve vitaminini veriyorum birde burnunu çok sürtmeye başladı her geldiği yere sürtüyor sanki kaşınıyormuşçasına diğer kuşumunda deliklerinin üst tarafındaki tüyleri çok az bişi ıslak duruyor onda hastalık belirtileri yok sadece diğerinde var kullanmam gereken ilaçlar varmı acil olarak birde evde hangi ilaçları ne tür hastalıklar icin bulundurmalıyım

img

thereasun

18 yıl 2 ay 7 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

şuanda hapşurması geçti ama bilen varsa cevap yazarsa sevinirim hiç olmazsa bilgimiz olur erkek kuşum dişiye ilgilenmeye başladı ama dişiden ilgi az karşılık olarak birbirlerinin tüylerini temizlemiyorlar birde eski kuşumla temizlerlerdi gagalarıyla birbirlerinin

img

thereasun

ÖZEL MESAJ

thereasun, kedi nasıl oldu? merak ettimde

img

nil70

19 yıl 1 ay 7 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

nil kediciği kurtaramadım malesef o kadar çabaladım ama öldü sanırım annesinin atma nedeni vardı yaşatmaya çalıştım ama başaramadım

img

thereasun

ÖZEL MESAJ

:( çok üzüldüm :(((

img

nil70

19 yıl 1 ay 7 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

kuşum hapşurmaya tekrar başladı kuş nasıl hapşurur diyenleri anlamıyorum hapşurup aksırıyor işte sabahın 6sı şimdi aynı yerdeyiz uykudan uyandırdı onun o şekilde hapşurması kalktığım vitamin+ aviastım diye bi ilac var ondan suluguna karıştırdım 2 damla kadar ağzına elimle damlattım keşke daha fazla yapabileceğim bir şey olsa cumartesi günü kuşçuları veterinerleri gezdim ışıkların sonunda ve thy ofisinin yukarısında bir veterinerede sordum kuş ilaçları bulamadım özellikle kuşçularada sordum vitaform varmı diye çünkü heryerde adı geçiyor kuşu üşütecek bir durum cereyan falanda olmuyor ki evde alerji yapacak neden olacağını sanmıyorum resmen soğuk almış ne yapacağımı bilmiyorum canlılığı şuan gayet iyi ama kötüleşmesinden korkuyorum bu yüzden elimin altında ilac olması en iyisi kotu oldugu zaman hemen mudahale edeyim elimede çok fazla almak istemiyorum çünkü erkekle çiftleşmek üzereler dişi yuvaya yeni girip çıkmaya başladı ilkkez

img

thereasun

ÖZEL MESAJ

Kuşlar soğuk algınlığı, nzele gibi durumların yanısıra, alerjik olarak da hapşırırlar. Siz hiçbişeye alerji olamaz dersiniz ama onların bünyeleri o kadar hassastır ki, en ufacık bişey bile, onlarda alerjiye neden olabilir, lütfen bunu unutmayın !!! Ama tabii, nezle-soğukalgınlığı gibi nedenlerden ise bu durum, o zaman ilaçlarına ve vitamin takviyesine aynen devam !!!

img

blue1

20 yıl 1 ay 3 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

blue dışında cevap yazan olmadı ya kimse bu konuyu bilmiyor yada yazmak istemedi bir fikir bir fikirdir ne olabileceği konusunda yorumda yapılabilir blue alerji olacağını zannetmiyorum daha çok soğuk alğınlığına benziyor ama alerjiysede ne yapmam gerekiyor bilmek isterim (herkesin yaptığını yapıyorum suyunu hergun temizliyor altını temizliyor yemlerini ufluyorum kalmar kemigide var yuvalıklarıda var vs ) hani boğazına burnua bir şey kaçarda çıkartmaya çalışırsın ya onun gibi ses geliyor geceleri birden hapşurma nobetlerine giriyorlar gecen gece o sekilde uykumdan uynadırdı ışıgı yaktım birden kesildi ama burnundan tık tık tık diye nefes alıp verirken ses geliyordu. diğer kuşta olmuyor birde bi ara dişi kuş ozellikle ceresini yuvanın tunegine çok kotu surtuoyrdu sanki kasşınıyormuş gibi ilk kuşumu ladığımda aynısı olmuştu maşallah şimdi o çok tatlı ve sağlıklı ve yakışıklı :) umarım kızımda çok guzel ve sağlıklı bir kız olur herkese teşekkurler

img

thereasun

ÖZEL MESAJ

DOSTUM CEVAP ALMAYIP KIZMAKTA HAKLISIN ASLINDA KUŞUN ÜŞÜTMÜŞ BÜYÜK İHTİMALLE CEREYANDA BIRAKMIŞSIN ONU EVET KUŞLAR AKSIRIRLAR BAK GERÇEKÇİ OLURSAK KUŞUN ÖLME İHTİMALİ ÇOK YÜKSEK SAKIN KIZMA OLAYLARA EN KÖTÜSÜNÜ DÜŞÜNEREK BAKMAK GEREK. VİTAFORM ASIL OLARAK YAVRU NVERİMİNİ ARTTIRMAK İÇİN VE HASTALIKLARIN ÖNCEDEN GİDERİLMESİ İÇİN KULLANILIR SULUĞUNA HERGÜN BİR ARPA TANESİ KATARAK NVERİLİR KULLANMANI TAVSİYE EDERİM AYRICA BİRKAÇ DAMLADA LİMON DAMLATIRSANM BU ÇOK FAYDALI OLUR ONA BEBE BİSKÜVİSİYLE Bİ MAMA YAP VE İÇİNEDE ÇOK AZ MİKTARADA ÜŞÜTMELERDE KULLANDIUĞIN ANTİBİYOTİK KAT FAKAT ÇOK AZ OLMALI TOPLU İĞNE BAŞINDAN BİRAZ DAHA BÜYÜK FAKAT MAMAYIDA AZVERKİ İLACI TAMAMEN YEDİĞİNDEN EMİN OLALAIM DAHA BAŞKA BİLGİ İSTERSEN BANA [email protected] dan ulaşabilirsin

img

bimuve

19 yıl 11 ay 18 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

selam, eger hapşırmaktan kastın, pık diye bir ses çıkarmaısı ise, ki ben bunun hapşırmak olduğunu tahmin ediyorum, benim kuşum da kapşırıyor ama nedenini bilmiyorum. fakar ben uzun zaman muhabbet kuşu besledim, onlar da hapşırırlardı. sanırım çok fazla miktarda olmadığı sürece bu kuşlar için normal bir durum olabilir.

img

witchie

17 yıl 11 ay 11 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ