Hepsievcil

Kuş Forumları > Muhabbet Kuşları

Mesaj Ekle

kuşum hapşırıyor - 2.sayfa

kuşum hapşırıyor ve burnundan tık tık tık diye sesler geliyor sanırım üşüttü okadar dikkat ettiğim halde tüylerini kabartıp silkeleniyor. elimde aviast ilacı var ve vitaminini veriyorum birde burnunu çok sürtmeye başladı her geldiği yere sürtüyor sanki kaşınıyormuşçasına diğer kuşumunda deliklerinin üst tarafındaki tüyleri çok az bişi ıslak duruyor onda hastalık belirtileri yok sadece diğerinde var kullanmam gereken ilaçlar varmı acil olarak birde evde hangi ilaçları ne tür hastalıklar icin bulundurmalıyım

img

thereasun

18 yıl 3 ay 3 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

kuş hapşırıyor diye ölmek üzeremi diyorsun bimuve benim minişim sürekli hapşırır! Allah`a bin şükür gayet iyi. insanlara böyle ümitsizlik verme bence

img

nil70

19 yıl 2 ay 3 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

kuşların hapşırması çok normal arkadaşların dediği gibi üşütmüş olmalı öleceğini sanmıyorum bi veteriner bu işi çözebilir tavsiye edebileceğim yerde var üsküdar bağlarbaşı prestige alışveriş merkezinin yanı...

img

esra771

18 yıl 7 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

hapşurmaktan kastım insan hapşurması gibiydi resmen insan nasıl hapşuruyorsa ve burnundan tıktık ses geliyorsa aynı şeyden bahsediyoruz ama ben geçirttim bunları allaha şükür şuanda çok sağlıklılar ikiside kuşlarımın

img

thereasun

18 yıl 3 ay 3 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Benim kusumda gunde 3-5 kere hapsırıyor. Bu bence cok normal. Burnuna birşey kaçar, birşey yutar... Dert etme. Asla olmez. Benim kusum daha 2.5 aylık. Yani bünyesi cok zayıf. Ona ragmen birsey olmadı. Rahat ol.

jim yazdı :
Benim kusumda gunde 3-5 kere hapsırıyor. Bu bence cok normal. Burnuna birşey kaçar, birşey yutar... Dert etme. Asla olmez. Benim kusum daha 2.5 aylık. Yani bünyesi cok zayıf. Ona ragmen birsey olmadı. Rahat ol.

img

nur0101

11 yıl 10 ay 24 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

benim 1 aylık bir  kuşum var çogunlukla tıskırıyor hapşurma gibi bir ses. bana geleli 10 gün oldu ama çabucak bana alıştı çagırdıgımda omuzuma konuyor ama  şu 2 gündür her omuzuma geldiginde tısı diye garip bir ses çıkıyor tavsiyeniz nedir ne yapmalıyım arkadaşlar bişe olurmu çok korkuyorum daha önce besledigim kuşum nezle olmuştu ve öldü bunada bişe olur diye çok korkuyorun en kısa zamanda cevap bekliyorum.

img

nur0101

11 yıl 10 ay 24 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

evet kuşların hapşırmasına ben inanrım (pıst pıst :)] ve acil veterinere götür yoksa astım olabilir

img

ae78

11 yıl 4 ay 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Benim de kusum var hapsirmiyo ama tı tı tı diye ses cikariyo agziyla neden bole yapiyo ??

img

Nilsu08

8 yıl 15 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

thereasun yazdı :
hapşurmaktan kastım insan hapşurması gibiydi resmen insan nasıl hapşuruyorsa ve burnundan tıktık ses geliyorsa aynı şeyden bahsediyoruz ama ben geçirttim bunları allaha şükür şuanda çok sağlıklılar ikiside kuşlarımın

11-12 yıl geçmiş, yine de şansımı deneyeyim nasıl iyileştirmiştiniz aynı pıt pıt sesi ve diğer belirtiler benim kuştada var?

img

kaancanyu

6 yıl 4 ay üyedir.

ÖZEL MESAJ