Hepsievcil

Kuş Forumları > Muhabbet Kuşları

Mesaj Ekle

poposunda şişlik

erkek muhabbet kuşum bir süredir zamanının büyük çoğunluğunu kafesin dibinde kelimenin tam anlamıyla sere serpe yatarak geçiriyor. poposunda bi şişlik var galiba. ayrıca dışkısını da bir anda ve oldukça fazla miktarda yapıyor. bu özelliğinin dışında dışkısında bir gariplik yok. yardımcı olursanız sevinirim

img

mono_blaine

18 yıl 6 ay 11 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Selamlar. Kuşunuzun erkek olduğuna eminsiniz değilmi? Çünkü bu yumurtlayacak dişi kuşun belirtileridir. Saygılar.

img

sherif

18 yıl 11 ay 5 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bunu ben de düşündüm ama olayın komik yanı da bu zaten. 5 yıldan fazla bir süredir bizimle, yalnız yaşıyor(gerçi yumurtlamasına engel değil bu) ayrıca konuşuyor ötüyor falan. gagasının da eskiden mavi olduğuna eminim ama artık buna da emin olamıyorum.. eğer dişiyse, ona özel bir ortam hazırlamam gerekir mi? önceleri beslediğimiz kuşların ahşap kutuları vardı..

img

mono_blaine

ÖZEL MESAJ

Sayın arkadaşım. Yanlız yaşayan bir kuşun yumurtası tabiki döllü değildir. Yani yavru çıkmaz ama istisnalar kaideyi bozmaz. Konu bir garip :-)) Siz yanılmış olamazmısınız.!!!! Benimde bir jako papağanım var. İsmide Yakup ama 12 sene sonra yumurtayı görünce, benim Yakubun aslında Yakube olduğunu anladım. Eğer erkekse ve bu olay varsa, bu ya kıl dönmesidir. Yada urdur. Konuyu birde veteriner hekim görsün derim. Bilgilerinize.

img

sherif

ÖZEL MESAJ

hmm evet gerçekten garip galiba :) çok teşekkürler sanırım veterinerin görmesi gerek gerçekten. peki yumurta olsaydı ne kadar sürede yumurtanın çıkması gerekirdi?

img

mono_blaine

ÖZEL MESAJ

Bu şişlik ne kadar zamandan beri varki?

img

sherif

ÖZEL MESAJ

2 aydan fazla oluyo sanırım. ayrıca hala düşünüyorum erkek mi dişi mi diye, oyuncak topuyla ilişkiye girdiğini hatırladım, sanırım erkekti, bu da demek oluyo ki ciddi bi hastalığı var.. :(

img

mono_blaine

ÖZEL MESAJ

Evet efendim. Bu kanser uruda olabilir. Lütfen gecikmeyin veteriner hekime gitmekte. İyi geceler.

img

sherif

ÖZEL MESAJ

Geçmiş olsun çok üzüldüm.Neşesi yerinde mi? belkide bir şeyi yoktur.Küçük bir şeydir.Belkide dişidir.Umarım o yumurtadır.Hoşçakal

SLM mono_blaine kardeşim. sherif ARKADAŞIMA KATILIYARUM 2AY HAYLİ UZUN BİR ZAMAN ŞİMDİYE KADAR VETERİNER HEKİME GÖTÜRMEN VEYA BİLGİSİ OLAN BİRLERİNE GÖSTERMEN GEREKİRDİ NEYSE ZAMAN GECİRMEDEN TEDAVİSİNİ YAPTIR UNUTMA KUŞLARINIZ HİÇBİRZAMAN ŞİKAYETGİBİ BİR LÜKSÜ OLMADIĞINDAN KENDİNİ ONUNYERİNE KOY RAHATSIZ OLSAN 2AY BEKLERMİYDİN Dr GİTMEDEN ACİL ŞİFALAR DİLERİM :(((