Hepsievcil

Akvaryum Forumları > Afrika Ciklet Balıkları

Mesaj Ekle

Galiba dişi yunusumun ağzında yumurta var..ama acil yardım lazım...

Ya arkadaşlar bugün dikkatele baktım ki dişi yunuslardan birinin ağzında bir genişleme olmuş...aç gözlü balıklarımdan olan o dişi hiç yem yemedi..bugün...Ama akvaryumda o testilerden /yawruluk) iki tane var ve 6 tane daHA DİŞİ VAR...(büyüklü-küçüklü) ilk yawrulaması olacak çünkü daha büyük değil cetvelle ölçsek 6-7 cm fln...duyduğuma göre ilk yavrulamaları başarısız oluyormuş..Ben bu dişiyi başka bir akvaryuma ayırayyım mı? Yoksa dursun mu? Sanki tedirginmiş gibime geliyor..Bu yavruluklara girmiyor fln..Yardımlarınızı bekliyorum...:) saygılar........

img

doberman_12

21 yıl 7 ay 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

EĞER ERKEK RAHATSIZ EDİYORSA DİŞİYİ AYIR AMA MUHAKKAK AKVARYUMUNUN SUYUNDAN ALDIĞIN YERE KOY 21 GÜN SONRA YAVRULAR CIKAR

img

suadiye

18 yıl 1 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

arkadasım öncelikle tebrikler o boyda da yavru yapabilir eger agzında yumurta varsa 10 gün kadar ana tankta dursun sende bu arada akvaryuma fzla yaklamşa yem vermek haricinde ürküp yumurtaları tükürebilir neyse 10 günden sonra gece vaktinde baska bi akvaryuma al karanlık ortamda ana tanktamn diğerine alki korkmasın bu sayede balığın 20. günden sonra bırakır yavrularını şimdiden ii büyütmeler:)

img

ucanuskumru

18 yıl 2 ay 23 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ