Su Kaplumbağası Ve Balıklar

satılık akavryum ve balık
SATILIK AKAVRYUM VE BALIK
erkan şahin
AKVARYUM VE BALIKLAR SATILIK
AKVARYUM VE BALIKLAR SATILIK
ahmet taner
Yazan Mesaj
Antalya
Gönderilme Tarihi : 08.04.2006 15:58:01        Mesaj Id : 107246   Cevap ver    Bu mesajı bildir

Hangi balıklar kaplumbağanın yaşadığı ortamda beraberce ve huzurlu bişekilde yaşar saolun şimdiden
Gönderilme Tarihi : 08.04.2006 17:17:33        Mesaj Id : 107247   Cevap ver    Bu mesajı bildir

hiç bir balık su kaplumbağası ile aynı akvaryumda yaşayamaz! balıklar kaplumbağalara yem olur.
Antalya
Gönderilme Tarihi : 10.04.2006 09:19:36        Mesaj Id : 107248   Cevap ver    Bu mesajı bildir

çöpcü vatoz bilememi
Gönderilme Tarihi : 10.04.2006 09:51:28        Mesaj Id : 107249   Cevap ver    Bu mesajı bildir

Bencede; balıklar ne kadar çok su olursa okadar sağlıklı olurlar! ama kaplumbağalara fazla su gerekmiyor, sadece kabuklarını kaplayacak kadar su yeterlidir. Onun için balıkların yanında kaplumbağa beslenemez! hem bide şöyle bir durum söz konusu; kaplumbağalar çok suda devamlı yüzerler yani çırpınırlar, belli bir zaman geçtikten sonra yorulurlar ve kendilerini suyun akışına bırakırlar ve dibe çökerler daha sonra nefes alamazlar tabi, daha sonrası malum son....
Gönderilme Tarihi : 10.04.2006 10:06:07        Mesaj Id : 107250   Cevap ver    Bu mesajı bildir

filtren kaplumbağaların pislettiği suyu balıkların istediği seviyede temizleyebiliyorsa besleyebilirsin. tetralar uygundur sağlıklı balık kolay kolay yedirmeyecektir kendini.
Gönderilme Tarihi : 10.04.2006 12:24:00        Mesaj Id : 107251   Cevap ver    Bu mesajı bildir

akvaryum ölçülerin ve filtren kaplumbağanın kirlettiği suyu balıklara uygun gelecek sekilde temizleyebiliyorsa yaşarlar. tetra cinslerinin daha uygun olacağını düşünmekteyim...
Gönderilme Tarihi : 10.04.2006 18:33:30        Mesaj Id : 107252   Cevap ver    Bu mesajı bildir

arkadaşlar verdiğiniz bilgiler çok yalnış.. ben 1 buçuk senedir su kaplumbağası besliyorum.. boyları yaklaşık 16 cm(üst kabukları ölçü olarak söylenir) kaplumbağalarım(2 adet) 128 litrelik bir akvaryumdalar(80 40 40).. öle az su ile olmaz. adı üstünde su kaplumbağası.. sürekli yüzer ve dalarlar. yüzüp yorulup nefes alamayıp boğulma gibi şeyler söylemeyin..onlar söz konusu bile değil.. üstelik hiç bir balık ile aynı ortamda yaşayamazlar daha doğrusu balıkları yaşatmazlar..çünkü doğal ortamında da olduğu gibi balıklar onlar için yemektir.. bazılarınız belki karşı çıkıcak ama söle örnek veriyim.. her ay büyük japon alıp yem olarak veririm ve 5 dakika içerisinde japondan eser kalmaz..bu sağlıklı olmaları ve içgüdelerinin zinde kalması için şarttır. dediğim gibi balıklar onların doğal yemekleridir. ne çöpçü ne vatoz ne de başka bir balık yaşamaz.. hatta büyük ve yavru kaplumbağalar bile bir arada bakılamıyor ..genelde küçükler yaralanarak zarar görürler.. kaplumbağalar içinde balık akvaryumunda olduğu gibi filtre ve ısıtıcı şarttır.. hatta mümkünse dış filtre.. çünkü kaplumbağaların pisliği zaten bi japon boyunda olmaktadır.bunun dışında güneşlenmeleri gerekir.güneş banyosu şansı yoksa uv lamba kullanılmalıdır. bunları yazdım çünkü soruyu soran ve cevap veren arkadaşlar petshoplarda gördükleri küçücük kaplumbağaları göz önüne alarak soruyu soruyorlar veya cevaplıyorlar. o kaplumbağaların büyümemesinin sebebi bizim ölüm fanusu olarak adlandırdığımız küçücük kaplarda bakılıyor olması.. bu onlara resmen bir İŞKENCE dir. doğal olarak bir kaç ay hadi bilemedin 1 yıl öle yaşayıp ölüyorlar.. insanlarda o kaplumbağaları hiç büyümüyor ve o şartlarda bakılan bir hayvan olarak görüyorlar !!!! daha çok bilgi isteyene yazabilirim.. cevap vermek için olan hassasiyetinizi anlıyorum fakat yanlışları düzeltmek gerekiyor... saygılar.
Gönderilme Tarihi : 11.04.2006 13:25:52        Mesaj Id : 107253   Cevap ver    Bu mesajı bildir

2 na emin ol akvaryumla uğraştığım yıl sayısı buraya yazan çoğu arkadaşın yaşından daha fazla ve akvaryumda kaplumbağa balık ve kurbağa yı bir arada besledim senin kaplumbağalarının balıkları yemesini bilemem ama ben balıklar kadar hızlı yüzen kaplumbağa görmedim. ha şu olur aldığın japonlar yüzemeyecek kadar şişman yada yaşlı yada kabızlık çekiyodur . senin başına geldi diye burda arkadaşlar yanlış bilgi veriyorsunuz demen bence acemice bir davranış. yanlişınızı buldum ha bendaha iyi biliyorum aceleciliği...
Gönderilme Tarihi : 11.04.2006 17:28:47        Mesaj Id : 107254   Cevap ver    Bu mesajı bildir

yanlişınızı buldum ha bendaha iyi biliyorum aceleciliği.. tabiri çok yalnış olmuş.. görüşlerinize saygım var. bence bu kanuyu kaplumbağa forumunda tartışın benim haklı olduğumu görüceksiniz. bir kaplumbağanın balığı yakalaması için onun kadar hızlı yüzmesi gerekmiyor emin olun.. nasıl yediğinin ve yakaladığının ayrıntılarını burda vermek istemem.. benim karşı çıktığım kaplumbağaların çok basit, kolay beslenebilir, büyümeyen , 10 yaşında bir çocuğun bile bakabileceği bir hayvan olarak görülmesi.. ülkemizde para beyinli petshopcuların neden olduğu bu düsüncenin ve eziyetin insanlar tarafından fark edilmemesi yeterli araştırmanın yapılmamasından kaynaklanıyor. bir çok ülkede belli bir boyun altında kaplumbağa satışı yasaktır fakat bizim ülkemizde satılan nerdeyse bütün kaplumbağalar bu boydadır.. balık olayına tekrar dönersek bi örnek daha veriyim doğada kaplumbağaların temel besinlerinden biri yanlış hatırlamıyorsam sazandı..sazanın büyüklüğünü söylemeye gerek yok tabi.. yani hızlı yüzmek olayı değil.. evet yaşınız büyük olabilir benden daha uzun sürede kaplumbağa beslemiş olabilirsiniz fakat tecrübe ve bilgi sadece zamanın geçmesiyle elde edilmiyor. ben burdan tekrar söylüyorum balık ve kaplumbağa aynı akvaryumda yaşayamaz. yaşayabilir diye idda eden çok oldu benimkiler yaşıyor diyende çok oldu ama hepsinin yüzü sonunda kızardı..amaç burda bunu yaşatmadan insanlara yardımcı olmak .. olay yüz kızartmak değil tabii. benim burda amacım insanların yanlışını bulup aha yanlış söylüyosun demek değil.. çok hassas olduğum kaplumbağa konusu açıldığı için müdahale etmek istedim..
Gönderilme Tarihi : 13.04.2006 15:04:08        Mesaj Id : 107255   Cevap ver    Bu mesajı bildir

2NA nerde oturmaktasın gel senle ortak bir akvaryum yapalım ama uygun şekilde dekore edilmiş her iki canlı içinde içine kaplumbağa ve balık koyalım ben bunun için akvaryumlarımdan birini feda edebilirim .eğer ist dışıysa msn den web cam vasıtasıyla kontrol edebiliriz bakalım ben yasattım diye yalan mı söylüyorum ve bu yalan sonrasında yüzüm kızaracakmı yoksa senin başına gelmiş ve okumuş olduğun bilgiler çerçevesinde aceleci mi davranıyorsun. evet haklısın kaplumbağalara çok kötü bakıyorlar ve ömürleri ve sağlıkları çok kısa oluyor. orda haklısın benim karşı çıktığım yaşamaz demen emin ol yaşar. sen biotopu kur güçsüz olan tabiki ölecektir ama emin ol iii bakarsan gücsüz sayında o kadar az olacaktır.
Gönderilme Tarihi : 13.04.2006 20:17:49        Mesaj Id : 107257   Cevap ver    Bu mesajı bildir

ya bu konu böyle uziicak heralde benim görüşümü kabul ettirmek gibi bi çabam yok .. sonuçta bir akvaryumdan bahsediyoruz bir dereden değil.. ne olursa olsun eninde sonunda o balıklar ya sürekli kovalanmaktan yorgun düşecekler ve kaplumbağalara yem olacaklar ya da kaplumbağalar balıkların yüzgeçlerini ve kuyruklarını zamanla yiyecek ve balıklar yüzemiyecek duruma gelince yem olacaklar ya da kaplumbağaların kovalamasından kaynaklı sitrese giren balıklar yine yem olacaklardır.. istediğiniz kadar saklanıcak yer yapın..bunun geçesi var balığın hasta olması var vs vs vs.. yani nası bi akvaryum düşünüyosunuz anlamadım heralde ortadan bi cam falan koyup kaplumbağalar bi tarafta balıklar bi tarafta yaşiicak sizde aynı akvaryumda yaşatım mı diyeceksiniz yani aklım almıyor bir türlü.. ben burda noktalıyorum isteyen istediğini yapsın..kendisi yaşasın deneyim ..
Gönderilme Tarihi : 24.04.2006 11:30:01        Mesaj Id : 107260   Cevap ver    Bu mesajı bildir

baba ben 3 aydır kaplumbağa ile balıkları bir arada tutmaya çalışıyorum ve benim aplumbağaların bi tanesi psikopat... şimdi size hangi balıkları yediğini anlatiiim: 1-)ilk balıklarım. erkek lepistes+vatoz+çöpçü (ayrıntıya girmeyeceğim) şu an sadece vatoz hayatta ve kuyruğu eksik..taşların arkasından çıkmıyor... 2-)6 adet hamile lepistes ve 100lece yavru...geriye kalan=0(ayrı zamanlarda alınmıştır) 3-elma salyangozu 2 adet..biri gitti... şimdi 2 komando çöpçü var ve bir vatoz ve yeni bir erkek lepistes..bakalım bunlar nekadar dayanacak... uzun lafın kısası..eninde osnunda kaplumbağa bi köşede sıkıştırıyo balığı yiyor... yinede siz bilirsininz..ben canlı yem hesabı atıyorum akvaryuma...kaplumbağamın avcılığını geliştiriyorum...protein bol..çok mu vahşiyim ??
Gönderilme Tarihi : 24.04.2006 17:05:05        Mesaj Id : 107261   Cevap ver    Bu mesajı bildir

o kadar çok balık yedirme arkadaşım. bide kaplumbağanın balıkları yemesi onun psikopatlığından falan değil oun doğal dürtüsü o ve besini o ..o yüzden yer tabi..ve aç olduklarında gözleri hiçbişeyi görmez yemden başka.birbirlerini bile ısırıyorlar..ve tabiiki balık dolu bi akvaryuma kaplumbağa koyup vahşet yaratma ..ayda bir kere bir japon versen onlar için yeter..bir arada besleme yazık balıklarının psikolojisine.
Gönderilme Tarihi : 04.05.2006 01:43:36        Mesaj Id : 107262   Cevap ver    Bu mesajı bildir

2NA Arkadaşım doğru söylüyor. Ben de kaplumbağa besliyorum. Kaplumbağalar çok sabırlı hayvanlar. Balıkları görünce harekesiz bir şekilde duruyor ve kendine yaklaşmasını bekliyorlar. Yeterince yaklaşınca da ani bir hamleyle ısırıyor. Eğer gövdeden yakalamışsa zaten balığın işi bitmiştir. Yok kuyruktan falan yakalandıysa kuyruk kopuyor ve zamanla kuyruksuz kalan balık zaten iyi yüzemediğinden kolay yem oluyor. Eğer balığın boyu kaplumbağadan çok büyük ve hızlı yüzüyorsa başta yem olmaz. Ama kaplumbağalar da iyi bakılırsa belli bir zaman sonra 20-25 cm kadar büyüyebiliyorlar. Bu boydaki bir kaplumbağanın yiyemeceği tek su canlısı da balina olur herhalde :))))
Gönderilme Tarihi : 04.05.2006 11:16:13        Mesaj Id : 107263   Cevap ver    Bu mesajı bildir

arkadaslar ben beslemıyorum ama gecen gun akvaaryumcumda gordum kamlumbagların ıcıne tam ısmını bılmem ama ciklit turu bır balık vardı sarı prensese benzıyodu ama sıyahımsı bıseydı sordugumda( sizin tartısmanız yapılmıs musterısı arasında oda koymus balıkları ve gul gıbı yasıyolar) merak etmeyın yanı bwen sahıdım
Web Analytics