Hepsievcil

Akvaryum Forumları > Akvaryum Balıkları

Mesaj Ekle

SU KAPLUMBAĞASI VE BALIKLAR - 2.sayfa

Hangi balıklar kaplumbağanın yaşadığı ortamda beraberce ve huzurlu bişekilde yaşar saolun şimdiden

img

yasinatik

18 yıl 6 ay 6 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

2NA kesinlikle haklı bence kaplumbağa forumunda takılıyodum tabi banlanmadan önce artık mesajlarım geç gidiyor diye hiçbirşey yazmıyorum(ama hala siteden kapamadım hergün takip ediyorum).2NA tanırsın beni ben SüRüNgEnCi_GeNçLiK :)sürüngen diyince akan sular durur ama aslında her hayvan için öyle yoksa balıklar forumuna neden bakıyımsevgiyle kalın petiniz bol olsun evcilli günler!!!

ya bu konu böyle uziicak heralde benim görüşümü kabul ettirmek gibi bi çabam yok .. sonuçta bir akvaryumdan bahsediyoruz bir dereden değil.. ne olursa olsun eninde sonunda o balıklar ya sürekli kovalanmaktan yorgun düşecekler ve kaplumbağalara yem olacaklar ya da kaplumbağalar balıkların yüzgeçlerini ve kuyruklarını zamanla yiyecek ve balıklar yüzemiyecek duruma gelince yem olacaklar ya da kaplumbağaların kovalamasından kaynaklı sitrese giren balıklar yine yem olacaklardır.. istediğiniz kadar saklanıcak yer yapın..bunun geçesi var balığın hasta olması var vs vs vs.. yani nası bi akvaryum düşünüyosunuz anlamadım heralde ortadan bi cam falan koyup kaplumbağalar bi tarafta balıklar bi tarafta yaşiicak sizde aynı akvaryumda yaşatım mı diyeceksiniz yani aklım almıyor bir türlü.. ben burda noktalıyorum isteyen istediğini yapsın..kendisi yaşasın deneyim ..

img

2na

18 yıl 11 ay 12 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Japon balıklarını diri diri mi veriyorsunuz kaplumbağaya ? Yazık ya..

img

vosvosum

18 yıl 1 ay 6 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

baba ben 3 aydır kaplumbağa ile balıkları bir arada tutmaya çalışıyorum ve benim aplumbağaların bi tanesi psikopat... şimdi size hangi balıkları yediğini anlatiiim: 1-)ilk balıklarım. erkek lepistes+vatoz+çöpçü (ayrıntıya girmeyeceğim) şu an sadece vatoz hayatta ve kuyruğu eksik..taşların arkasından çıkmıyor... 2-)6 adet hamile lepistes ve 100lece yavru...geriye kalan=0(ayrı zamanlarda alınmıştır) 3-elma salyangozu 2 adet..biri gitti... şimdi 2 komando çöpçü var ve bir vatoz ve yeni bir erkek lepistes..bakalım bunlar nekadar dayanacak... uzun lafın kısası..eninde osnunda kaplumbağa bi köşede sıkıştırıyo balığı yiyor... yinede siz bilirsininz..ben canlı yem hesabı atıyorum akvaryuma...kaplumbağamın avcılığını geliştiriyorum...protein bol..çok mu vahşiyim ??

img

foxx

18 yıl 3 ay 18 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

o kadar çok balık yedirme arkadaşım. bide kaplumbağanın balıkları yemesi onun psikopatlığından falan değil oun doğal dürtüsü o ve besini o ..o yüzden yer tabi..ve aç olduklarında gözleri hiçbişeyi görmez yemden başka.birbirlerini bile ısırıyorlar..ve tabiiki balık dolu bi akvaryuma kaplumbağa koyup vahşet yaratma ..ayda bir kere bir japon versen onlar için yeter..bir arada besleme yazık balıklarının psikolojisine.

img

2na

18 yıl 11 ay 12 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

2NA Arkadaşım doğru söylüyor. Ben de kaplumbağa besliyorum. Kaplumbağalar çok sabırlı hayvanlar. Balıkları görünce harekesiz bir şekilde duruyor ve kendine yaklaşmasını bekliyorlar. Yeterince yaklaşınca da ani bir hamleyle ısırıyor. Eğer gövdeden yakalamışsa zaten balığın işi bitmiştir. Yok kuyruktan falan yakalandıysa kuyruk kopuyor ve zamanla kuyruksuz kalan balık zaten iyi yüzemediğinden kolay yem oluyor. Eğer balığın boyu kaplumbağadan çok büyük ve hızlı yüzüyorsa başta yem olmaz. Ama kaplumbağalar da iyi bakılırsa belli bir zaman sonra 20-25 cm kadar büyüyebiliyorlar. Bu boydaki bir kaplumbağanın yiyemeceği tek su canlısı da balina olur herhalde :))))

img

turtlemania

18 yıl 3 ay 14 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

arkadaslar ben beslemıyorum ama gecen gun akvaaryumcumda gordum kamlumbagların ıcıne tam ısmını bılmem ama ciklit turu bır balık vardı sarı prensese benzıyodu ama sıyahımsı bıseydı sordugumda( sizin tartısmanız yapılmıs musterısı arasında oda koymus balıkları ve gul gıbı yasıyolar) merak etmeyın yanı bwen sahıdım

img

sanliturk

18 yıl 1 ay 11 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ben de bi defa kaplumbağamı balıkların arasına attım biraz izledim sonra telefon çaldı onu orda unuttum ve birksç saat sonra balıklara yem atmak için geldiğimde bütün balıkların kuyrukları küçülmüş yırtık yırtık kaplumbağamın ağzında bir japon debeleniyor.bence hiç denemeyin bir arada yaşatmayı.

img

zeynep15

17 yıl 11 ay 20 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

tecrübelerime dayanarak söylüyorum balıklarla özellikle canlı doğuranlarla falan kaplumbağa beslenmez....

img

ffkarakaser

19 yıl 3 ay 15 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Vatozda yediler,çöpçüde yediler,sarıprenseste yediler,lepisteste yediler. çöpçüler 8 ay durdular.Bir anda yok oldular. Lepistesler 2 kere yavru verecek kadar yaşadılar, yavrularda dahil hepsi bir anda yok oldu. Vatozdan geriye yüzgeç bile kalmadı.Aniden yok oldu. Sarıprenses 330 litre içinde yakalayıp yediler. Yiyorlar.Sadece ne zaman yiyecekleri belli değil.Bende geçen süreye kanarak yemediklerini samıştım. Bir çok hayvana göre en yüksek basınç uygulayan çenede kaplumbağadadır.Yapılan ölçümlere göre Kaplumbağa Arslan Köpek balığı ev köpeği vahşi köpek şeklinde gidiyor.

img

bigtospik

18 yıl 3 ay 21 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ