Hepsievcil

Akvaryum Forumları > Diğer tatlısu balık türleri

Mesaj Ekle

Yosunlanma

Merhaba. Bundan 2 hafta önce akvaryumumdaki suyun yarısını değiştirdim. Son 3 gündür suyun rengi saramış geliyordu bana, sonradan baktım ki camda yeşil noktalar oluşmuş ve cam biraz kayganlaşmış suyunda kokusu biraz garip geldi. BAlıklar sağlam hiç hasta görünür halleri yok ama hoş burmuyor sarı sarı ve ilerde sorun yaşatırmı diye korkuyorum. Akvaryumuda dışardan karbon filtre var o yüzden kirlilik sorun olmuyor. Su filtrelenirken de baya bir dışarda kalıyor o yüzden havalandırmamada sorun değilki günde en az 5 saat hava pompasıda çalışıyor. Yem artığı kalmaz tahminen akvaryumda yem artığı bırakacak kadar fazla beslemiyorum kırıntılarda filtreleniyor zaten. Sizce bu sarı sarı su, kaygan cam ve üzerindeki yeşil noktaların nedeni nedir. Bence suyu değiştiriken bir yerden geldi gibi.

img

sahabcan

18 yıl 18 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

dostum bu islerin havalardirmayla ilgisi indirekt olaraktir...senin sorunun isiklandirmamn yada fazla gunes isigi almasi akvaryumnun....birde alternatif olarak akvaryuma vatoz koy...tertemiz olur....

img

hekim_mert

18 yıl 6 ay 4 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

selam arkadaslar arada akvaryumun yesıllenmesı balıklar için iyi yesillenmeyi önlemek istersen suya lt ye 1 yemek kasıgı tuz ilavesi ve biraz metilen mavisi damlat etkili olacakkolaygelsin

img

kizimdost

18 yıl 9 ay 22 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

dediklerine hiç gerek yok 2 tane vatoz 2 tane black moly al 1 haftaya pırıl pırıl akvaryumun olur birde yerini değiştir güneş ışığı almasın

Arkadaşlar doğru söylemiş,muhtemelen ışık kaynağından ya da direk güneş ışığına maruz kalmasındandır. Ancak bir canlıyla çözeceksen ve balıkların sorun çıkarmayacak balıklarsa elma salyangozu koy,sayısını da akvaryum boyutuna göre ayarla,kolay gelsin.

img

mfe

21 yıl 8 ay 18 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Elma salyangozu beslediğim akvaryumumda hiç cam temizliği yapmıyorum,tavsiye ederim.Yeşil noktaların önüne elma salyangozu ile geçebilirsiniz,cüce vatozlar bu konuda daha iyi değiller.

img

ezgixxxxx

18 yıl 6 ay 7 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

BUNLAR NORMAL SADECE YOSUN TUTMUŞ BENDEDE VAR MERAK ETME BİŞEY OLMAZ