Hepsievcil

Akvaryum Forumları > Afrika Ciklet Balıkları

Mesaj Ekle

sarı prensesim

Sarı prensesimin biri 1 haftadır yem yemiyor ağzına alıp geri atıyor fikri olan?

img

fatih2405

18 yıl 10 ay 3 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

yemlerini değiştirmeni tavsiye ederim.Kaliteli yemler kullanmaya çalış.Mesela sera, tetra. ototto..biliyorum kutu alırken çok pahalı oluyo.Ancak çevrende bu yemlerin kutularını açıpta 20 gr lık poşetlere bölen bir akvaryumcu bulursan çok iyi olur.Ben buşekilde alıyorum en az 3 çeşit kullanıyorum..Balıklar bir süre sonra devamlı kullandıkları yemlerden bıkarlar o yüzden herseferinde farklı ve çeşit almaya bak.Ondan sonraki sefere önceki yemleri tekrardan kullanabilrsin..Bu balıkların için çok daha faydalı olur; eee hem kaliteli yemler hemde çeşit çeşit..

diger bir durum yani balıgının bu şekilde davranması: yem attıktan hemen sonra başka bir yem atmandan kaynaklanabilir.Bilmiyorum böle bişey yapıyomusun ama..Yem verirken balıgın agzındaki yemi yuttugunu gördükten sonra diger yemi akvaryuma atmalsın aksi taktirde henüz agzındaki yemi bitirmedigi anda başka bir yem görürse agzındakini tükürür yeni olana gider sonra bir başkası içinde aynı şekilde, bu böyle gider :) hem balıgın dogru dürüst yem yiyemez hemde akvaryum aşırı derecede kirlenmeye başlar ve sonrasında da bir çok sorun getirir..bunlara dikkat edersen bu sorunla bir daha karşılaşacagını sanmıyorum.Bu arada balıgının saglıklı oldugunu düşünüyorum.Sen bu şekilde bi dene yine aynı sorun devam ederse belirtirsin..

Balıgında bunun dışında herhangi bir problem gözlemliyomusun?

img

crano

19 yıl 3 ay 6 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ