Hepsievcil

Diğer Evcil Forumları > Tavşan

Mesaj Ekle

yardım: tavşanım idrarını kanlı yapıyor. :((

Bana yardım edin. Tavşanımın tuvaletini yaptığı leğende hergün kan görüyorum. Başlarda idrarını mı yoksa kakasını mı kanlı yapıyor anlayamadım. Veteriner bağırsak enfeksiyonu dedi sulphamezatine gibi bişey verdi. 4-5 gündür veriyorum geçmedi, ve de kanın kakasından değil idrarından geldiğini farkettim. Ya tavşanım kanıyo resmen, bana yardım edin ühüüüü :(((((

img

boccuk1

20 yıl 2 ay 10 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

tavsanin disi ise disilerin cisleri kırmızı olur bu gayet normal isi iyi bilen bi veteriner yada tavsan besleyen biri bunu bilir merak etme gayet normal

img

cranberry

17 yıl 10 ay 29 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ayy... bende şimdi bir tuhaf oldum...:(:(:(:(

img

yosun1997

17 yıl 10 ay 5 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

SLM ARKADAŞLAR BEN BU SİTEYE ÜYE OLDUM BENİMDE BİR TAVŞANIM VAR ODA AYNEN İDRARINI KANLI YAPODU SONRADAN BUNUN NEDENİNİN SEMİZ OTU OLDUUNU ÖRENDİK SENDE SEMİZOTU YEDİRİOSAN BU YÜZDEN OLABİLİR

img

zoras

17 yıl 9 ay 29 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ya arkadaslar bende 2 yıldır tavsan besliyorum son 1 haftadr ilk defa goruorum idrarı kanlı geliyor beslenme alıskanlıını deiştrmedk hic yardımcı olursanız sevinirm

img

tugba1986

18 yıl 11 ay 6 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

tavşanların belli bir yasdan sonra yemlerinde değişme yapmak onların sindirim sisteminde zorlanmalar ve bu sebeblede kanamalara sebebiyet verir... kanamaya sebeb olan yiyecekler semiz otu lahana sebze ve meyve kökleri gibi aşırı tuz yada şekere sahip olan sebze ve meyvelerdir... Gİderilmesi icin kuru yiyecekler verilip vi tabagada sade su verilmelidir .. eğer tavsan su ihtiyacını gideremiyorsa buna en uyumlu yem sarı tuzsuz leblebidir Fakat 6- 8 adetden fazla verilmemesi bu sarı leblebi aynı zamanda cıvık kakaların giderilmesindede etkilidir... bu süre icinde tavsanınızı izlemenizi su içip içmediginide takip etmelisiniz... tavşanların en iyi su giderini SULU MARUL şekerini vitaminide TAZE HAVUC dan alırlar.... Saygılarımla

img

wolf_alone

18 yıl 11 ay 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

cok tesekkur ederim WoLF_aLoNe senin yardmların sayesnde bakıorum tavsana :))) bz uzum verioduk ondan oldu sanırm

img

tugba1986

18 yıl 11 ay 6 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

slm arkadaslar wolf alone ın verdigi bilgiler yeterlidir. ayrıca korkacak bi durum da yok. bol evcilli günler

img

gokhankuscu84

18 yıl 6 ay 13 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Arkadaşlar, idrardaki kan ile beslenmeden kaynaklanan kırmızımsı idrarı birbirine karıştırmamak lazım. Benim tavşanım resmen kanıyordu. Veterinere götürdüm ama ellerinden birşey gelmedi. Yavrum kollarımda can verdi. Tuvalet kabının orasında burasında ufak da olsa kan görürseniz lütfen geç kalmayın.

img

boccuk1

20 yıl 2 ay 10 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

küçük yasta hastalık kaparlarsa veteriner hekim tarafından kontrollü bir şekilde bakılmazsa ilaclar onun kontrolünde verilmezse kücük yasta yavru tavsanında yasamak icin yapabileceği bişiy kalmaz .. yanliş yem yanlış yiyeceklerden kacının... geçmiş olsun boncuk bir dahakine dikkatli besliyeceginden eminim...

img

wolf_alone

18 yıl 11 ay 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ