Hepsievcil

Akvaryum Forumları > Diğer tatlısu balık türleri

Mesaj Ekle

Lepisteslerden Vazgeçemedim

Selam arkadaşlar. Ben yaklaşık 15 yıldır akvaryumla uğraşıyorum. Şu ana kadar bakmadığım balık türü yok. Fakat lepisteslerden vazgeçemedim.. Değişik yerlerden lepistesler toplayıp, değişik yavrular elde etme çabasındayım.. Biçok yavru büyüttüm... Türkiyede bulunmayan lepistes türlerini de akvaryumuma koymak isterdim. Bulabilme imkanım var mı .. İstanbulda anadolu yakasındayım , bana bulunmayan türler hakkında tavsiye edebileceğinin bi petshop warmı? Şimdiden ilginize teşekkürler..

img

aquart

17 yıl 11 ay 9 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

aslinda leplis beslemedim bilemiycem bu bilgileri ama neyse asil sorunun cevabi buunun labaratourlari var sen en yakin bi veterinerden bu balik lablarini sorbilrrisn buralardan özel siparislerle gelio bu özel baliklar!!! yaa üretilio

arkadaşım bende senin görüşündeyim.Bence de sadece lepistes değilde canlı doğuranların olduğu yani tropik akvaryumları çok severim.20-25 yıldır bu işle ugraşıyorum.Şu anda evimdeki akvaryum da bu tarz da.Yavrular olduğu gibi yumurta da bazen görüyorum ama balıkları rahatsız etmemek için ne yumurtayı döken balıkları ne de yumurtaları akvaryumun içinden almıyorum. Bende de lepistes konusunda fazla çeşit yok.Ama olan çeşitlerim de yabancı king denilen türden ve hepside çok güzel. herkese tavsiye edebileceğim bir tür. Bence balıkların içerisindeki en güzeli diyebilirim.Herkese tavsiye ederim.Çok hızlı türler.Japonlarda çekiciliğide olmasının yanında bu tür kadar zevk vermiyor.Discus dan bile daha güzel bence.Bile diyorum çünkü discus daki renkler hiç bir balık ta yoktur. saygılarımla

img

aliyapan

18 yıl 2 ay 15 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

guppylerin 50 den fazla türü var ... Belki 100 bilmiorum o kadarını da.. Ben de bulunmayan türlerden aslında arıorum.. Mesela yeşil kuyruklu bir lepistes türü var onu biyerlerden bulup benim lepolarımla çiftleştirip değişik yavrular elde etmekl isterdim... Lepistes baktığım için artı akvaryumda bol bitkili genelde orda yavrulatıorum ya da başka akvaryuma alıorum.. Bu yüzden diğer canlı doğuranlardan koymuyorum akvaryuma... Ama hepsi o kadar şirinler kii.. Maşşallah diim de kendi nazarım deymesin:)

img

aquart

17 yıl 11 ay 9 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Selam AquArt bence labaratuvarlarla ilgilenme. Çünkü bazı genetik bozuklukjlar nedeniyle fazla yaşamıyorlar. Bir siteden duydum lepistesler için bir meeleştirme yöntemi; siyah black tux (siyah kuyruklu olmasından anlasılır) dişisi ile leopar erkek olacak ama sarı yada sarı dişi leopar ile erkek black tuxu çiftleştir bende denedim yavrular büyüdü ve çok güzeller. ama unutmaki hiç çiftleşmemiş dişi balık olmalı bu dişi ve erkek balık ayrı yerde tuyulmalı ve başka balıklarla çiftleşmemeli, SAYGILARIMLA

lepisteslerden kimse vazgeçemez çok renkli balıklar bende besledim

img

burak2626

15 yıl 11 ay 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

merhaba cok degerli arkadaşlar ben yeni balık beslemeye başladım ve lepistes besliyorum şimdi 8 tane dişi lepistesim var ama yavru cıkınca hemen yiyorlar akvaryumda bitki olması gerekiyormuş ama ben ne tür bitkigerekir veya akvaryum nasıl olmalıdır kumu nasıl olmalıdır bunlar hakkında hiç bir bilgim yok nasıl yapacagım hakkında bilgi verirseniz sevinirim veya msn adresimi ekleyin ordan konuşalım [email protected] lütfen yardım edin....

img

selimkurbaz

16 yıl 1 ay 12 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

merhaba selim kardeş bende de lepistes var ve yakın zamanda doğuracak aslına bakarsan bende pek bilmiyorum ne yapacağımı :)iyi bi araştırmak lazım ,güzel bi akvaryum oluşturmak istiyorum ama yardım edecek arkadaşlar olursa sevinirim.

img

hakan

22 yıl 15 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Sanırım özel tür lepistes arıyorsunuz.Elimde moscow green lepistes bulunmakta.bilginiz olsun.Saygılar [email protected]

img

muşlutolga

13 yıl 10 ay 24 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ