Hepsievcil

Sürüngen Forumları > İguana

Mesaj Ekle

İgumun tırnakları yok yardım

Slm merhaba şöyle anlatıyım şimdi benim igum yaklaşık 9 aylık falan.Gün içinde olduğunu sanıyorum sol ön ayağındaki 4 tırnağı kopmuş ama diğer ayaklarındaki tırnaklarında bişey yok acaba neden olmuş olabilir? vitaminlerini falanda veriyorum.Bide benim igum büyümüyor 5 ay önce aldığımda 49 cm di şimdi 50,5 cm bunlar ne zaman büyümeye başlıyor? yada büyümesi için unuttuğum bişeyler varmı beni aydınlatırsanız sevinirim...

img

cesoul

18 yıl 4 ay 11 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

selam tırnakları kendiliğinden dökülmediyse biyerlere taktırmıştır sorun yaratmaz eğer çok ciddi değil ise yeniden çıkar fakat igunun büyüme durumunda büyük bir sorun yaşıyorsun benim igu ayda yaklaşık 1-2 cm civarında büyüyor,düzenli oolarak kayıtlarını tutuyorum,büyüme yeen büyük etken sıcaklık veya beslenmeden kaynaklanan problemlerdir bunlara dikkat etmelisin,,,snakehunter,,,

merhabalar birde bence vitamin takviyelerine baslasıan cok iyi edersin mesela tırnaklar için eczaneden calside granur alabilirsin birde seranın likit vitaminden yemege karıstıranları pek iyi değil bence danla sekilde olan larından alırsan cok rahat edersin saygılarımla. . .

img

xcvxc

19 yıl 1 ay 10 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ