Hepsievcil

Diğer Evcil Forumları > Tavşan

Mesaj Ekle

tavşanımızı kaybettik :(((

bugün hasta olup da düzelen tavşanımız zıpzıp`ımızı kaybettik ailece hepimiz çok üzgünüz. Dün hiçbirşeyi yokken gece birden ishal oldu bugün sabah hemen veterinere gittik ama doktorumuz da pek ümitli olmamasına rağmen elinden geleni yaptı (serum verdi, vitamin verdi, bağırsak mikroplarına karşı ilaç verdi). ishali yanısıra kalp atışlarında da düzensizlik ve ateşi var dedi. sebebi neydi bilmiyorum. zaten kıpırdayacak hali bile yoktu ayakta zor duruyordu ondan sonra başını bile tutamaz oldu kafesinde bi köşeye dayıyordu. doktordan sonra artık iyice halsizleşti ölece yatıyordu sıcak tutmaya çalıştık (bölece bağırsağındaki mikroplar ölürmüş) ama bütün çabalar bi işe yaramadı. bi anda nefes almayı bıraktı (zaten çok hafif bi şekilde nefes alıyordu burnu neredeyse hareket bile etmiyordu). daha 3 hafta olmuştu zıpzıp ve zilli`yi alalı. zilli artık yalnız sanki birşeyler olduğunun farkında. bu kadar kısa sürede o kadar çok alıştık ki onlara çok üzgünüm ya.

img

nospheratu

18 yıl 29 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

:(ne dıyım zor.canlı beslemenın en kotu yanı.basınız sagolsun

img

sookie

18 yıl 2 ay 12 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

slm nospheratu basın sağolsun kolay diil biliyorum. sanki yoklugu hic dolmayacakmıs geliyo. insan cok kısa zamanda alısıveriyo bu hayvanlara. daha öncede yazdığım gibi bu aylar bahar ayları yani geçiş ayları oldugu icin daha fazla dikkat etmemiz gerekiyo. ani ısı değisiklikleri ve cok ceşitli yemden uzak durmalıyız bu günlerde. tekrar basın sağolsun. bol evcilli günler

img

gokhankuscu84

18 yıl 6 ay 12 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

başın sağolsun çok üzüldüm

img

uzay

18 yıl 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

başın sağolsun nospheratu 

img

tiny_

18 yıl 1 ay 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

çok üzüldüm okurken gözlerim doldu benimde tavşanım var onu getirdim gözümün önüne ne diyim başın sağolsun

img

rainnet75

17 yıl 11 ay 4 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bizimde bi tavsanımız var ve simdi onu vermek zorundayız. ondan ayrılacagım icin okadar uzgunum ki sizi cok iyi anlıyorum.6 aydır ona okadar iyi baktıkki ama simdi ayrılık vakti.... tek basına ve evde olmaktan o da sıkıldı biliyorum arkadası olsa ve bahcede olsa daha mutlu olacak biliyorum... acını paylasıyorum ....basın sagolsun :(

img

omerkasim

18 yıl 3 ay 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Tavşan konularını dolaşırken bu konuyu gördüm ve okudum.Okurken durumun beni üzdü.Haydi başın sağolsun.:|

img

donut

17 yıl 11 ay üyedir.

ÖZEL MESAJ