Hepsievcil

Diğer Evcil Forumları > Tavşan

Mesaj Ekle

slm arkadaşlar

benim ufaklığım gayet mutlu ve sağlıklı bir şekilde hayatını sürdürüyor artık o da bende birbirimize çok alıştık ancak tek bir sorun varki çişini alıştırdığım yere yapıyor ama kakasını heryere yapıyor bu alışkanlığından onu vazgeçirip kakası içinde tuvalet alışkanlığı kazandırabilirmiyim birde parazit aşını mutlaka yaptırmam gerekmi? bilgi verirseniz sevinirim şimdiden tşkrler.

img

burcu2006

18 yıl 1 ay 8 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

slm burcu 14 yıldır tavsan besliyorum ve ankaradaki bircok petshopa tavsan veriyorum. bugüne kadar hicbir tavsanıma parazit asısı yaptırmadım. temizliklerine dikkat ediyorum. yasadıkları yeri daima kuru tutuyorum. parazitler icinse parazit tozu kullanıyorum. bugüne kadar da parazitlerle herhangi bir sorunum olmadı. biraz daha ilgilenirsen cisini yaptığı yere kakasını da yapacaktır merak etme. bol evcilli günler

img

gokhankuscu84

18 yıl 6 ay 12 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

parazit tozuyla ilgili bir kaç sorum var parazit tozu nasıl bir şey parazit tozu nerelerde satılıyor parazit tozu iç parazitlere karşıda etkilimi parazit tozunu kaç ayda bir vermek gerekir bilgileriniz için teşekkür ederim

img

uzay

18 yıl 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

gökhankuscu84 sana daha önce bu parazit tozunu önermen konusunda uyarıda bulunulmuştu sanırım(sen bi problem yaşamamış olabilirsin ama bi başkası yaşayabilir)neyse cevabım uzay a tavşanına toz kullanman doğru değil (riskli)ki kullansan bile bu sadece bazı dışparazitlere etkili olacaktır(bit pire kene vs) hem iç hem dış parazitler için tavşanlara uygulanan oldukça basit bir enjeksiyon var ,bunun için bir uzmandan yardım almalısın (tavşanını yanlış uygulamalar sonucu kaybetmek istemiyorsan tabii)

img

sevgiyuvası

19 yıl 3 ay 13 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

kakasını yaptıgı yeri temizle herzaman değişik yerler araması etrafa koku bırakıyor demektir alıştırması için çiş öncesi tavsanı işediği yere götürüp basında beklemek daha sonra o yere gelir fakat temiz olursa gelir kokuyu fazla derecede hissederse baska bir yere yapar bunun daha pratik yollarıda varda zamanım oldugun anlatırım

img

wolf_alone

18 yıl 11 ay 26 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ