Hepsievcil

Diğer Evcil Forumları > Tavşan

Mesaj Ekle

nasıl tuvalet alışkanlığı kazandırırım????

benim tavşanım namı değer kukuletam bir türlü tuvalet alışkanlığı kazanamadı kafesi hariç her yere yapıyor özelliklede benim eşofmanlarıma. bide tuvaletteki fayanslara yapıyor ama asla kafesine yapmıyor kafesi pırıl pırıl. çok çok titiz yattığı yere yapmak istemiyor yada hala tuvalet eğitimi almadı bu konuda bi kaç şey okudum ama olmadı yardım ederseniz sevinirim

img

hüsmer

17 yıl 11 ay 17 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

benim tavşanımda kafese yapmıyor bu çok ii bişi aslında bu ona tuvalet alışkanlığı kazandırmanı kolaylaştırır sabah kalktığı zaman kafesten çıkarır çıkarmaz nereye yapmasını istiyosan oraya bi havlu koy (benimki kapının arkasına havlunun üzerine yapıyo ben yıkıyorum)ve onu havlunun üzerine bırak eğer oraya yapmasza neyin üztüne yaparsa çişini getirip o havlunun üzerinbe biraz koy kokusunu alınca oraya yapar ve yapmasını istemediğin bişey yaparsa onu en sevmediği şeyle cezalandır mesela benim dartuşum bazen şımarıp koltuğa çişini yaparsa ben onu kafese kapatıp balkona koyuyorum ve bir kaç saat ilgilenmiyorum bu hareketi zaten 3 kere yaparsan bi daha yapmıyo senin eşofmanlarına yapması ise ordan kokuyu almasından dartuşta ilk geldiğinde bir arkadaşımın üğzerine yapardı çişini ne giyerse giysin başka hiç bir yere yapmazdı sana kolay gelsin

img

rainnet75

17 yıl 11 ay 5 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ