Hepsievcil

Diğer Evcil Forumları > Tavşan

Mesaj Ekle

dişi midir erkek midir..

ya merabaa..benm 2 tane tavşanım var da..bunlardan hangisi dişi hangisi erkek annayamadım.biri siyahlı biri de bembeyaz..bunnarı aldıım da küçücüktüler cinsiyetleri tam belli olmuodu.bişiy okumuştum dişiler erkeklerden daha çabuk büyür falan die.siyahlı olan daha hızlı gelişti büyüdü falan.sonra bi ara çişlerinde bi kırmızılık gördüm dedim tamam birisi dişi bunnarın muhtamelen de siyah olan dedim.ben ona kız gözüyle bakarken geçen gün siyahlı olan tavşanımı beyazın üstünde şeederlerken gördüm..ya ben annıyamadım..organlarına da baktım ikisi de erkek gibi gelmişti ama şimdi off kafam çok karıştı..naapmak lasım?? ide o çişindeki kırmızılık başka bi hastalık olabilir mi? annem böbreklerinde bişiy olmasın dedi,korkuttu beni..

img

jailbird

19 yıl 17 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

jailbird,öncelikle tavşanların idrarlarında kırmızı renk normalde olmaz.Eğer saman kullanıyorsan,saman tozu ile birleşen idrar bu renk olabilir.saman kullanmıyorsan tavşanını kliniğe götürmeni tavsiye ederim.Cinsiyet ayrımına gelince;ancak bakarak anlaşılabilir,bunun dışında iki dişi veya iki erkekde birbirlerine aşma hareketi yapabilirler.Gittiğin klinikte sana bu konudada yardımcı olacaklardır.

img

angoravet

19 yıl 4 ay 26 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Cinsiyetini anlamak için http://islandgems.net/medpics.html adresindeki "Boy & Girl Genitalia" kısmına girerseniz fotograflarla gösteriyor. Kuyruğunu biraz geriye-aşağı çekerek bakabilirsiniz.

img

chepyucel

19 yıl 2 ay 23 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ