Hepsievcil

Kuş Forumları > Sakalar, bülbüller ve ispinozlar

Mesaj Ekle

hint bülbülü hakkında yardım istiyorum

merhaba arkadaşlar ikitane hint bülbülüm var. hasır yuvalardan koymuştum kafese. içini iplik ve pamukla doldurdular ama büyük bir yuva olduğu için rahat edemediler. yuvada yumurta yok. bende değiştirdim yuvalarını. şimdi yuvaya girmiyorlar. pek fazla bilgimde yok. yumurtlamalarını çok istiyorum. lütfen bana yardımcı olurmusunuz. nelere dikkat etmem lazım, neler yapmam lazım. genel bilgi istiyorum. çok teşekkürler

img

jargon

17 yıl 9 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

merhaba dostum............. her kuş yumurtlar diye bir şey yok yani kafes ortamındakiler için.yuvalığı sıtandart bir yuvalık al zaten pek aramazlar kapalı olması tercihleri.eski yuvalığı tak ve hiç rahatsız etme.yem haricinde eczanelerde satılan çocuklar için multivitamin ilacını al.suluklarına 3-4 damla kat ve iyice karıştır suyla. onlar zamanı gelince yumurtlar tabiki eşlerden birinde problem yoksa.istediğin zaman beni [email protected] dan arıyabilirsin sevgiler

img

bahtiyar02

19 yıl 6 ay 29 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

arkadaş benim de hbir çift hint bülbülüm var allah`a şükür 4 tane yumurtaları var inşallah dolu çıkar çünkü ilk çiftleşmesinde boş çıkabiliyormuş sen en başında yuvasını değiştirmekle hata etmişsin çünkü bu kuşalr mahremiyatı çok sever bence senin eski yuvandan hoşlanmışlardır ama ortama alışmamış olabilirler kafesin yerini sık sık değiştirme ve onlara fazla ilgi gösterme onlar ortama alıştıktan sonra hemen üreme faliyetlerine geçer üreme konusunda çok verimlidirler sabırlı ol inşallah yeni yuvasına alışırlar

img

makifo

17 yıl 9 ay üyedir.

ÖZEL MESAJ

Jargon arkadaşım hiç merak etme, bir süre zaman geçecek ve yeni yuvaya tekrar alışacaklardır. Yavru almak için en dikkat etmen husus bütün kafes kuşlarında da olduğu gibi kafesi, odanın köşe kısımlarına yuvayıda kafesin köşe kısmına yerleştirmen. Yani yuva bilhassa cereyan almayan, evdeki bireylerin gezerken rahatsız edemeyecekleri mevkide olması gerekir. Yuva yapmaya hazırlanırken de, kafesin tabanına çok fazla ip veya ot koymasan daha iyi olur. Keçeden yapacağın bir taban ile daha verimli sonuçlar alırsın. Coşkun Oğuz NAMLI.

img

kertenkeleci

19 yıl 12 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

jargon kardeş kuşları 1 sat evde serbest bırak.kafesi temzle içindeki aksesuarların ve yuvanın yerini değiştir keten lifini parçala kafesin teline tak suyunu değiştir vitamin at yemlerini tazele ve kuşları kafese al kafesi sabit bir yere bırak ve hareket ettirme fazlada yakalşma sadece 2 - 3 gün sonuç benim kuşlarda 5 yumurta oldu ama 4ü dolu

değerli arkadaşlar ben kanarya yuvalarını üst üste getirmek ve her yarım küreye de keçe yerleştirmek suretiyle yuva yaptım. önünede iki hint bülbülünün yan yana girebileceği kadar delik açtım. yuvaya kıl da koydum. iki gün geçmesine rağmen yuvaya girmediler. nerdeyse yuvaya ben gireceğim bu gidişle... acaba bi yerde yanlışlık mı yapıyorum.? iyi günler

img

luxury

16 yıl 11 ay 30 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

MERHABA BN 1 ÇİFT HİNT BÜLBLÜM VAR YAKLAŞIK 8 AYDIR BENDE 

ÇİFLEŞİYOLAR AMA  YUMURTLAMIYOLAR BİR TANE YUMURTA YAPTI AMA  

ONUDA KIRDILAR  YUVAYIDA OTLARLAN YAPTILAR 

img

Guest66300

8 yıl 6 ay 20 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Bahtiyar 02 şimdi burda bir yanlışın var hint bülbülleri hasır yuvalığı severler bunlar muhabbet kuşu değil jargon sende kuşlarla fazla ilgilenme utangaç hayvanlar bendede var bir çift yuvalığı elleme hayvanlar rahat edecekleri şekil örerler

img

Boyraz00

8 yıl 2 ay 2 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Kuşkoliko kardeş söylediğin herşey Doğru birşey dışında oda çift olmuş kuşlar serbest birakilmaz ben yanlışıkla bıraktım yumurtaladi ama bütün kuşların huyu suyu farklı

img

Boyraz00

8 yıl 2 ay 2 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

benim 1 çift hint bülbülüm var fakat yuvalarını yaptılar ama yumurtlamıyorlar sebebi nedir acaba?

img

karakedi23

7 yıl 11 ay 18 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ