Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Yılan Sağlık ve Bakımı

Mesaj Ekle

deri değiştirdi

selam arkadaşlar bitürlü yemek yemiyen yılanım 2gün önce deri değiştirdi (vipera haklıymışsın) hemen beslenmesi gerekir mi yoksa değiştirdikten bisüre sonra mı besleniyolar?bu konuda ne dersiniz saygılar

img

sata

17 yıl 11 ay 17 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

dostum sen acele etme av hala tetaryumun içinde ise çıkar tetaryumu bir güzel yıka avın kokusu bir gitsin ondan sonra yılanı koy bir iki saat sonra avı koy muhakkak yiyecektir fazla panikte yapma. yanlız yemi verdikten sonra mümkünse elini yiyesiye kadar tetaryuma sokma saygılarımla

img

gvr1923

19 yıl 5 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

slm gvr1923 yılanım ensonunda dün bi kertenkele yedi ama hamsterle bitürlü ilgilenmiyo bende söylediğin gibi hamsteri çıkardım teraryumdan bikaç gün sonra yine deniycem kısmende olsa beslenme sorunu aşıldı heralde ilgine teşekkürler coluber caspius tecrüben varsa huyu,suyu hakkında bişeyler yazarsan çok sevinirim

img

sata

ÖZEL MESAJ

valla dostum yerli türler hakkındaki bilgilerim kitaptan bir ara dostumun biri yakalayıp getirdiği coluber jugularise bakmıştım 1 ay kadar sonra agresif tavırları ve dogadan yakalandıpı için geri saldım coluber caspius hakkında bildiklrim ise agresif ve sinirli oldukları ve çabuk saldırdıkları yüksek ağaçlara tırmanabildikleri türkiyede orta ve batı anadolu ve trakyada yaşadıkları deniz seviyesinden 2000 metre yükseklikte yaşayabildikleri ve yumurtlayarak üredikleri bir seferde 7 ila 11 yumurta bıraktıklarını taşlık dere yamaç ve tarlalarda bataklık kısımlarda yaşadığı vve kemirci yuvalarında gizlendiği küçük memmeliler ve kuş kuş yavruları, kertenkele bazende ufak yılanlarla beslendiğini biliyorum.. saygılarımla

img

gvr1923

19 yıl 5 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

selm gvr1923 bende yabancı bir sitede evcil ve coluber caspius aynı cümlede olmaz gibi ağır bi tanıma rastladım ama herifi de çok seviyorum biraz zorliyim olayı diye düşündüm bilgiler için teşekkür ederim gelişmeleri yazıcam

img

sata

ÖZEL MESAJ

dostum daha evvel senin şikayetine benzer şikayet sunan arkadaşlara söylediğim birşey vardı. bu kontreollü deney ortamına dökemesemde. bazı yılanlar sadece bir türü yeme konusunda inatçı. bunu kedi gözlü yılana verdiğim çesitli kertenkele türlerinden sadece irti yeşi,l kertenkeleyi yemesinden anlamıştım. sen hangi türğü attıysan ayda 1 iki kez. aynıyla devam. saygılarımla vipera

img

vipera

19 yıl 10 ay 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

herkese selam dostlar,yabancı bi sitede genç coluber caspiusların sadece kertenkeleyle beslendiğini okudum vipera acaba benim arkadaş hamster yiycek yaşa gelmemiş olabilir mi,bide istediğinde yemesi için teraryumda kertenkele bırakmalı mıyım yoksa koku meselesi sorun mu olur diye takıldı kafama kışın kertenkeleyi nerden bulucam onuda bilmiyorum ne zor zanaatmış coluber caspius sahibi olmak sevgiler,sagılar

img

sata

ÖZEL MESAJ