Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

herkeze slm

slm ben 2na yaklasık 3 aydır bu siteyi takip ediorum hemen hemen bütün mesajları okudum tabi kaplunbaalarla ilgili olanları cunki benimde bitane kırmızıyanaklı kaplunbaam war.yaklasık 3 aydır benimle.cok fazla sey ogrendim sizlerin sayesinde FAKAT aklım biraz karısık guzel bi akwaryum alıp en ii sekilde hazırlamak istiorum AMA bana bi yardım edin arkadaslar aslında ekipmanlar hakkında baya bilgi edindim ama bi akwaryum mu alsam yoksa genis bi legen mi alsam die dusunuorum cunki alıcaım akwaryumdan cok daha genis ama plastik buda saglıksız olur die dusunuorum bide ısıtıcı falan olursa daha kotu olur sanırım nese cok uzattım pardon daha sorcaam cok sey war ama zamanla artık cewaplarınızı bekliorum

img

2na

19 yıl 11 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Kaplumbağan su kaplumbağası olduğu için bence akvaryum yaptır.Isıtıcı,filte,aydınlatıcı falan koy.Daha mutlu olur.Boyuna göre bir akvaryum yaptırmanda yarar var:)

img

eylul999

19 yıl 1 ay 15 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

slm 2na, öncelikle hoşgeldin. leğen bence sağlıksız olur ayrıca hiç estetik değil. ısıtıcının olduğu yer fazla ısınırsa eriyebilir belki. geçici bir çözüm olarak tabi kullanılabilir.

img

momo

19 yıl 3 ay 25 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

saolun arkadaslar bencede akwaryum en iyisi..ama olculeri konusunda karar weremiyorum.kafamdaki olculerde akwaryum yok yani yaptırmam gerekio oda gereginden fazla pahalı oluyo.40 cm genislikte 20 cm derinlikte we uzunluguda 4o cm olsa fena olmaz aslında.

img

2na

19 yıl 11 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bence küçük ama masraflı olduğu için bişey diyemiyorum. en büyük ne kadar yaptırabiliyorsn o kadar. bir daha yaptırmazsın uzun süre. ky yanak erişkin hale geldiğinde 25 cm kadar olabilir. hesap et artık:)

img

momo

ÖZEL MESAJ

ewet tabi ki kucuk mumkun olsa odam kadar biyer yaptırırım:) ama suanki yuwarlak plastik kabından iidir ki cok da kucuk deil o aklımdaki olculer?aslında uygun olculerin 100 40 40 oldugunu okumustum fakat bunun yarıs bile olmayan akwaryumlara 25 milyon diolar o olculere nekadar derler bilmiorum.ama baya bi butce ayırdım bu ise sadece saglam adım atmak istiorum nese ben pek alıskın deilim bu forumlara galiba fazla uzun yazıorum ya

img

2na

19 yıl 11 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

olur mu. istediğin kadar yaz. hatta daha iyi olur. biz burdayız:)

img

momo

ÖZEL MESAJ