Hepsievcil

Diğer Evcil Forumları > Tavşan

Mesaj Ekle

Yeni Tavsan Aldım!!korkuorum ama:(

slm bn tavsanımı yeni aldım.ama bole surekli elimi yalıo bn ona buyude bi yuva yaptım kocaman içinde suyu var bi gun marul 1 gun mydonoz falan deişik ogunlerde yemekde veriorum yani 1 gun mydonozverdm 1 gun marul ztn2 gun oldu alalı:)neyse ama su içmesi içn bn kafasını suya sokuorum ole içio hiç içerken gormedim bide cok ufak daha hasta falan deildir canavar gbi kosuo falan da blmem ole ha bi de bu bnm tavsan usuomu yoksa banamı ole gelio adana gbi bi yerde yasıorum ve balkonda yuvası ama israrla sıcak yere gidio usuomudur sizce usuosa ideal sıcaklık kacderece olmalıdır saolun saygılar:)

img

metehans

17 yıl 9 ay 30 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

slm öncelikle tavşanın hayırlı olsun onun için korkmana gerek yok çünkü benim tavşanımda fazlasıyla yalıo :) sanırım bu onların sevgi gösterisi gibi bisey su içme konusunda sen onu zorlama bende ilk başlarda senin gibi düşünüodum ama sonraları kendi gözümle gördüm kana kana su içtiğini :) bu arada bence marul ve maydonozun yanında ekmekde koy yanına ben ole yapıorum bide benim tavşanım yeşil fasulyeye bayılıo bunlarda secenekler arasında sana kolay gelsin

img

bucuuu

17 yıl 10 ay 9 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

merhaba tavşanına sebze verme onun yerine tavşanlar için üretilen kuru mama ve pelet yemlerden ver yoksa tavşasnın ishal olur ve eğer çok küçükse ölür.hep sebze verdiğin için su ihtiyacını sebzelerden alıyordur içmemesi normal.su kabını ucu bilyeli türden aldıysan iyi olur yoksa kabın içine girip kendini ıslatabilir ve üzerindeki bir deri tabakası yok olduğu için hastalanır tavşanlar için ideal sıcaklık en az 15 en fazla 30 derece olmalıdır aslında tavşanlar kürklerinmden dolayı sıcağı pek sevmez o yüzden üşüdüğünü pek sanmam tavşanınla mutlu günler geçirmen dileğiyle

img

uzay

18 yıl 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

selam hayırlı olsun.Tavşanlar genelde kaptan su içmezler bu yüzden ona bi petshoptan tawşanlar we hamsterlar için özel olan suluklardan alırsan tavşanın daha rahat edecektir ve ordan mutlaka su içer.Eğer petshopa sorarsan orda mutlaka vardır bence hemen o suluklardan al ki tavşanın susuz kalmasın...

img

lorika

18 yıl 2 ay 25 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

BEN İDEAL SICAKLIĞIN 15-25 DERECELERİ ARASINDA OLDUUNU DUYDUM AMA MERAK ETME TAVŞANININ ÜŞÜDÜÜNÜ SANMIYORUM SADECE ÇOK SOĞUK HAVALARDA BIRAKMASSAN BİŞİ OLMAZ ÇÜNKÜ BENDE BALKONA SALIYORUM ÇOK SOĞUK VE ESİMNTİLİ HAVALARDA YUVASINA KOYUYORUM:)

img

zoras

17 yıl 9 ay 29 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ya arkadaslar ben en yenıyım ne yapıcam tavsanları cok sevıyorum zor mu bakımları felan korkuyorum ölürler diye bana yardım edın

img

elif__

17 yıl 9 ay 21 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ