Hepsievcil

Kuş Forumları > Sakalar, bülbüller ve ispinozlar

Mesaj Ekle

solunum yolu enfeksiyonu hanfi ilacı kullanayım?

arkadaslar şu anda bende bulunan kanaryaların bazılarında soluyolu enfeksiyonu var hayvan en ufak bir tedirginlikte ağzını acıp kapıyarak soluyor ve solurken sesler cıkıyor ve solurken hafıf kuyrugunu sallayarak soluyor,nerdeyse bırsenedır boyleler bu aralar sankı bıraz arttı bazı ılaclar ve antıbiyotikler kullandın ama duzelme olmadı bılgısı olan varsa yardım ederseniz sevinirim havvanlar çile çekmekten kurtulur simdiden teşekkurler saygılar

img

cakir

19 yıl 3 ay 3 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Slm,cakir senin yazini okudum floryalar hakinda!!,neyse mühüm degil,senin kuslarinda büyük ihtimal !!bogazbiti(Sternostoma tracheacolum) var.senin tarifetigine göre,arasira kusarmis gibi kafayi sag sol yapiyorlarmi?yapiyorlarsa bitleri atmak istiyorlar.bitler sulu nemliyerlerde yasarlar,sudan gecer ,gagalasmadan gecer tüm kuslara bulasir,veterinerden ilac al ,tarifine göre ver ,bu sirada sularini günde 3-4 kere,degistirmen gerekir bitleri geri almasinlar diye..ilac verildiginde 24 saat gecmeden kuslarda iyi belirtiler görülür.iylesmeye baslarlar..ama ilaci devam etmen gerekir veterinerin önerisine göre..

img

necdet 1

19 yıl 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

selamlar necdet bey; cevabınıza tesekkurler, yanlız kuşların 2 tanesi aksırıyor sankı bogazında burnundakı tıkanıklıgı acmak ıster gıbı 1 tanesiyse hen aynışekılde aksırıyor vede bu gunlerde kafasını tellere suruyor bu kuşta dedıgınız gıbı bogazbiti olabilir galıba, bıde kuşlarrın gogsunde nefes alırlarken hırıltı var ,yanı hem astım hemde bogaz biti olabilirmi bunlarda. birde bogaz bitine hangi ilacı kullanmalı biliyorsanız yazarsanız sevinirim, vede astım için bıldıgınız iyigelen ilaç varsa, florya meselesine ben yazınızı yanlış aktardım ,kusura bakmayın biraz önce yanlışlık mı vardiye baktım siz yağmurlu günler ve tüydokumu hariç herzaman oter yazmışşınız, ben herzaman kısmını sadece hatırlıyordum öyle oldu kusura bakmayın,fakat florya saka gibi çok öten bir kuş değil katılırmısınız bilmem ben beslediğim de öyle izledim ve diger besleyenlerlede konuştugumda aynı fikirde olduklarını söylediler. saygılar

img

cakir

ÖZEL MESAJ

Slm, cakir ilacin ismi Neguvon-prophylenglykol 2 ye 100,bunu siringa ile 0,04 -0,05ml alip kusun sirt kanat aralarinda ciplak yere damlatilir ve 3 gün devam edilir, dedigin dogru cabuk caresine bakilmasa zatüreye cevirir, ama sen altanativ ilac bulursan sorustur al girtakbiti icin .. geckaldiysan antibiyotikle zatüreyi karsilaman lazim ,veterinere git istersen sorustur, ve aricen Bactozol diye ilac var bulabilirsen al sprey o bactozol da bitleri bogazdan söküp atiyormus kanarya yetistirenler sahit olmuslar top top bogazdan kusuyormus?? dedigim gibi bulamasan arkadaslara sorustur hangi ilaci bogaz bitleride iyi geldigini, gecmis olsun ... florya kusunda haklisiniz saka -kanarya kadar cok ötmüyor ,SIK SIK ÖTMÜYOR ama yerini alisip sevdiyse onlardanda Cok VE güzel ötenler var mühüm olan yerini begen mesi...Selamlar...

img

necdet 1

19 yıl 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Selmalar Necdet Bey: Cevabınız için çok teşekkürler ilaçları bulmaya çalışacağım. Yazılarınızı forumda takip ediyorum tüm bilgiler için teşekkürler

img

cakir

ÖZEL MESAJ