Hepsievcil

Diğer Evcil Forumları > Tavşan

Mesaj Ekle

Galiba tavşanımda pire var:(

Arkadaşlar Merhaba, Benim yaklaşık 2.5 yıldır bir tavşanım var. Bir kaç gün öncesine kadar sağlığı gayet yerindeydi. Hiç bir problemimiz yoktu. İki gün önce tavşanımın tüylerinde bir böcek gördüm. Annem o böceğin pire olduğunu iddia ediyor. Dün kızımı yere yatırıp seviyor pozisyonunda temizledim. Sadece 1 tane gördüm ve onuda alıp öldürdüm. Ben kızımdaki o böceğin pire olmadığını düşünüyorum çünkü çok fazla kaşınmıyor. Her zamanki gibi kendini yalayarak temizliyor sadece. Ama eğer pireyse bu böcek ne yapmam gerekir. Lütfen yardım. Yoksa ailem yine tutturacak Tavşan` ını verelim diye:(

img

fedi

18 yıl 10 ay 21 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

merhaba,pire olma olasılığı var.özellikle kuyruğuna yakın olan bölgeye bir bak karabibere benzer küçücük noktacıklar varsa onlar sirkedir,ve tabi çoğalır.ama yoksa ve başkada göremediysen bence sorun yok,oluyor çünkü arada böyle.eğer pire varsada bunu için ilaçlar var.

peki bu ilaçları veterinerden mi? edinebilirim. ve tavsiye ettiğiniz bir ilaç var mı? Teşekkürler

img

fedi

ÖZEL MESAJ

burda kuş için olan pire ilaçlarını veriyorlar.biz almanyadan getirttik,adı pro care bıo liberator.şehir olarak nerde yaşadığnızı bilmiyorum,benim bulunduğum yerden daha büyük biyerdeyseniz belki ordada daha rahat bulabilirsiniz.bi bakın bakalım veteriner de verir bunu yada pet shop lardan bulabilirsinizde. peki kuyruğuna yakın bölgede dediğim şeylerden varmıydı?

Evet kuyruguna yakin bolgelerde vardı o kahverengi seylerden. Simdi bir sprey kullaniyoruz artık rastlamiyorum o boceklere pek. Tavsanim da kendine geldi ben kasinmadigini dusunuyordum ama kasindigini gordum bir kac kez. Simdi kalmadi gibi umarim tekrarlamaz Tavsiyeleriniz icin tesekkurler

img

fedi

ÖZEL MESAJ

veterinerden ilaç bulabilirsin

img

oguzhan1681

17 yıl 8 ay 18 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

merhabalar... Tavşanlarımıızın idrarları dıskı kokuları bazı böcekleri üstüne ceker bu sebeble veterinerlerde pudra değilde ona benzer ilaçlar mevcuttur tavşana zarar vermez pirelerin olmamasını sağlar kuyrukları özenle temizlenmelidir idrar yaptıkları yerde...

img

wolf_alone

18 yıl 11 ay 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ