Hepsievcil

Akvaryum Forumları > Akvaryum Balıkları

Mesaj Ekle

Türkiyede Mavi kerevit bulunurmu

Mavi kerevit yani " Procambarus alleni" Türkiyede satılıyormu.Aynı soruyu Diğer Tatlısu Balık Türleri bölümünde de yazdım ama burayada yazayım.Konu hakkında bilgisi olan varmı acaba?

img

frozen

18 yıl 4 ay 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Bende 1 adet "Procambarus clarkii - Blue Pearl" mevcut. 5 aydır bende. İzmirde oturuyorum. İlgilenirsen mailim "[email protected]"

img

buko

18 yıl 6 ay 9 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Cevap için sağol.Ben istanbuldayım.Bu kerevitlerin akvaryumda bakımı zormudur. Birde neden tek, başka bulamadınmı yoksa daha başka sebeplermi var.Ayrıca akvaryumda kerevitten başka canlı varmı.

img

frozen

ÖZEL MESAJ

Bakımı zor değil. Sadece istedeği ortamı yarat sorun yok. İçine girebileceği oyuklar olsun istiyor. Özelikle oyukların etrafında bitki bulunmasın. Eğer koyarsanda söker atar. Anubias tarzı bir bitki koyarsan sökmeye çalışırken parçalar atar. Vatozlar ve çöpçüler için satılan büyük dip tabletleri ile besliyorum. Neden tek sorusuna gelince aldığım akvaryumcuda 5 adet vardı fakat sadece 1 adet maviydi. Diğerleri aynı türün kırmızısı idi. O yüzden almadım diğerlerinden. Bir daha da denk gelmedim. Akvaryumda kerevitten başka balıklarım var. Fakat şimdiye kadar hiç bir balığa zarar vermedi. Hatta ilk geldiğinde yaklaşık 3 ay boyunca yavru tankının içinde yavrularla birlikte yaşadı. Şuan bulunduğu tankta vatoz ve çöpçüler (yaklaşık 20 adet) bulunuyor. Fakat hiç bir sorun yaşamadım. Zaten yukarıdan düşen yemi görünce hemen kapıyor ve tekrar deliğine giriyor. Boyu şuan 12 - 13 cm. kadar oldu. 1 kere kabuk değiştirdi. Umarım yardımcı olabilmişimdir. Saygılar...

img

buko

18 yıl 6 ay 9 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Buko
Çok yardımcı oldun, cevapların için teşekkür ederim.
Kereviti ciddi olarak düşüneceğim.Akvaryumum 100*50*60 ama su derinliğim özel tasarımımdan dolayı az 25 cm filan.Ufak bir arazi modeli ve şelale yaptım.Şelale tamam, ama arazi modeli ancak %30 gerçekleşmiş durumda. ,Daha bitiremedim ve maalesef bitiremiyorum.Arazinin su seviyesi altında kocaman bir oyuğu var ama içinde şelalenin motoru ve iç filtrem var.Durumu kerevite uydurmak çok zor olacak.Gürültülü ve çalkantılı bir akvaryum oldu. Birşeyler düşünmeye çalışacağım.
İzmire sevgiler.

img

frozen

ÖZEL MESAJ

merhaba Mavi kerevit yani " Procambarus alleni " stoğumuzda mevcut boyları 6 cm -- adedi 12,5 lira , irtibat : GSM : 535 853 60 17 543 494 73 83 Msn&mail : [email protected] web site adres : www.akvaryumbitkileri.com.tr.tc

img

hasan_ariman

17 yıl 2 ay 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ