Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Sürüngen Genel

Mesaj Ekle

bukalemun besleme yöntemleri - 2.sayfa

arkadaşlar bılmıyorum ama kertenkele beslemek bundan daha kolay..3 gun oldu kendı kendıne yemegı basaramadı...canlı olark herseyı koydum..bende sınırlednım agzını acıp ıcıne koydum .. ozaman yıyor....baska turlu yemıyor..ama elim e agzına kısılıyor...acaba alısması mı lazım ortama bılmıyorum..mutlaka dogadan yakalmıstır..cunku kuşcu dan aldım...yazılarınızı beklıyorum..şu anda saglıgı yerınde..benle ırıtbat kurmak ısteyen olursa [email protected]ıyorum yardımlarınızı deneyımlı olan arkadslar ıcın...ama dagdakı kertenkeleyı beslemek daha kolay..inatcı degıl onlar bu kdar..en fazla 1 gun ac duruyorlar.2. gun ne versenız canlı yıyorlar..

img

charmelon

17 yıl 5 ay 23 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

OMLET YAP!!!

img

asilergenoglu

21 yıl 1 ay 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Hayvana ilgi duymanız güzel neden evde bakılabilir ev ortamına uyum sağlayabilen bu kadar çok evcil varken bukalemun bırakın doğada bildiği gibi hür yaşasın. Bu herhalde sizi denizin ortasında yaşatmak gibi birşey olmalı. Kendinizi onun yerine koyun. Faydalı olmak istiyorsanız başka evcil edinin.

img

kaikai

17 yıl 5 ay 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

He vallaha, Egonuzu tatmin etmek için hayvanı doğasından koparmayın! İllahaki bakmak istiyorsanız, doldurun deponuzu basın Adanaya gidin. Güzel bir piknik alanında açın şezlongunuzu, demleyin çayınızı, ağacın dallarında seyredin... Hem hayvanı evinize hapsetmiş olmazsınız, Hem canlı yem bulma derdiniz olmaz, Hem tatile giderken size ayak bağı olmaz, Hem ona eş bulabilme seçeneği vermiş olursunuz, Hem de daha az maliyetli olur : ))

img

kertenkeleci

19 yıl 11 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

charmelon yumurtlamasinin 2 sebebi olabilir 1. almadan önce ciftlesmis olabilir ciftlesmeden yaklasik 4 ila 6 hafta sonra yumurtalarini birakir terraryumunun icinde kum veya benzeri biryer varsa orayi eseler ve un uygun yere yumurtalarini birakip üzerini tekrar örter. 2. disilerin dogurganlik özelligi kazandigi zamanlarda sahte yumurta üretmeside mümkündür bunun anlami dogurgan oldugu yani dogurmaya hazir oldugu dönemi haberdar eder. bu yumurtalarin icinde yavru yoktur tamamen sahte yumurtadir. dikkat edilmesi gereken hamilelik döneminde iyi beslenmesidir yoksa leganot denen durum ortaya cikar leganot icinde ki yumurtalarin hepsini cikaramamasi anlamanina gelir eger icindeki yumurtalari cikaramassa yavas yavas gücsüzlesir yemek yemez sindirim sistemi durur ve ölür eger böyle bir durum varsa sürüngenden anlayan veterinere götürüp yumurtayi cikarmasini saglaman gerekir.

3. Sebebide şudur; Hayvan "Yeter artık görmüyormusun yumurtam var beni ormana bırak artık!" diyordur. : ))))))))))))))))))))))))))))))))

img

kertenkeleci

19 yıl 11 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

slm charmelon bende mersinde yaşıyorum ve iki haftadır bilmeyerek bukalemun besliyorum ! iguana olduğunu sanıyordum çünkü ne dilini nede canlı yediğini gördüm :)resimleri inceleyerek şuan onun bukalemun olduğuna karar verdim ama iki haftadır sadece kivi armut elma ve yeşillikle besliyorum. ve evcil olduğu konusunda hemfikirim .. ayrıcada çok uysal !

img

raya

16 yıl 5 ay 5 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Undecidedmükemmel

img

bulum

11 yıl 11 ay 14 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Tongue Outberki aç diğil bir daha düşün.Undecided

charmelon yazdı :
arkadaşlar bılmıyorum ama kertenkele beslemek bundan daha kolay..3 gun oldu kendı kendıne yemegı basaramadı...canlı olark herseyı koydum..bende sınırlednım agzını acıp ıcıne koydum .. ozaman yıyor....baska turlu yemıyor..ama elim e agzına kısılıyor...acaba alısması mı lazım ortama bılmıyorum..mutlaka dogadan yakalmıstır..cunku kuşcu dan aldım...yazılarınızı beklıyorum..şu anda saglıgı yerınde..benle ırıtbat kurmak ısteyen olursa [email protected]ıyorum yardımlarınızı deneyımlı olan arkadslar ıcın...ama dagdakı kertenkeleyı beslemek daha kolay..inatcı degıl onlar bu kdar..en fazla 1 gun ac duruyorlar.2. gun ne versenız canlı yıyorlar..

img

bulum

11 yıl 11 ay 14 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

UndecidedYellTongue OutFoot in MouthSealedWink mükemmel arkadaşlar

img

ligo

11 yıl 11 ay 4 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bence mükemmel diyi ligoSurprised

ligo yazdı :

UndecidedYellTongue OutFoot in MouthSealedWink mükemmel arkadaşlar