Hepsievcil

Diğer Evcil Forumları > Sincap

Mesaj Ekle

125 YTL`ye kafesiyle beraber sincap

Kafesiyle beraber 125 YTL`ye verebilirim. Eğer kafesi almak istemeyen arkadaş olursa 100 YTL`ye olur. Lütfen pazarlık yapmayın. Tahminen Ocak 2006 doğumlu. Ben Mart`ta aldığımda 2 aylık denmişti bana ve çok küçüktü. O zamandan beri neredeyse hergün mutlaka oyun oynarım onunla. Şehir dışına çıktığım zamanlar yanımda götürdüm. 3-4 ay önce çekilmiş videosunu seyretmek için aşağıdaki linklere tıklayabilirsiniz: Sayfada çıkan üç video da sincabıma aitter. Bu arada adı Bıdık. http://video.google.com/videosearch?q=sincap Aynı videoları YouTube`da seyretmek için aşağıdaki linklere bakabilirsiniz. http://www.youtube.com/watch?v=Wydn2sQRYT0 http://www.youtube.com/watch?v=I99qPv2IpYI İrtibat için mail adresim: [email protected] Hoşuma giden yanları: Çok hareketli, yerinde hiç durmuyor. Elimle oynamayı çok seviyor. Kafesinden çıkar çıkmaz hemen önce üzerimde gezer ve daha sonra dışarıda dolaşmaya başlar. Yeni birisini gördüğü zaman önce her tarafını koklar, eğer kızarsa "gurk gurk" diye sesler çıkarır ya da dişlerini hafifçe birbirine vurmaya başlar. Bu ses ona fazla yaklaşmayın anlamına gelir. :) Pek hoşlanmadığım yanları: Yemek yerken hiç yaklaşmayın, en sevdiğini bile tanımıyor, ufak da olsa ısırmaya çalışıyor. Ayrıca bazan oyun oynarken ısırığı fazla kaçırabiliyor, küçük sıyrıklar ve ufak kanamalara neden olabiliyor. Onunla ne zaman oynasam ellerimde ufak çizikler oluşuyor. İlk aldığı zamanlar, bir veteriner arkadaş sorduğumda herhangi bir işı gerekli mi diye. O da şimdilik gerek yok dedi. Alan arkadaş veterinere danışırsa iyi olur. Ben harhangi bir aşı yaptırmadım. Bu arada şunu da belirteyim, sincaplardan kuduz bulaşır gibi bir kanı var, ben bizzat kuduz merkezine sorduğumda sincaplardan kuduz bulaşmaz dendi. Yediği şeyler. İlk geldiğinde sadece muz yiyordu. 1-2 gün verdim, baktım ishal olmaya başladı, muzunu azalttım ve papağan yemlerinden vermeye başladım. İçinde buğday, yer fıstığı, çekirdek falan var. Özellikle çekirdeği çok sever. Meyveleri çok sever. Ceviz, yer fıstığı ve fındığı iştahla yer. Ve bulduğu bütün kabuklu yemleri ya da doyduktan sonraki bütün bulduğu yiyecekleri evin herhangi bir yerine saklamak ilk görevidir, ya da yuvasının bir yerine. (Videolarda da göreceksiniz.) Koltuk, halı, dolap, masa kenarları, yani bulduğu ve eşeleyerek saklayacağını düşündüğü her yere kabuklu şeyleri saklamaya çalışır. Ayrıca ben altına kedi kumu koyuyordum, sıvıyı emdiği zaman toplanan türden. Kafesine yem koyduğumda yiyebildiğini yer ve geriye kalan her şeyi mutlaka kumu eşeleyerek gömmeye çalışır. Kafesine kumaş parçası koymayı unutmayın. Kumaş parçasını bir yorgan gibi üzerine çeker ve öyle uyur. Ayrıca kumaş parçasıyla oynamayı da çok sever. Bu kadar açıklama yeterli sanırım. Lütfen tüm detayları iyice okuyun, yazılan şeyleri tekrar sormayın. İlginiz için ve yazılanları okuduğunuz için çok teşekkürler. İrtibat: [email protected]

img

bodygoard

19 yıl 11 ay 11 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Bu arada unutmuşum. İstanbul Avrupa yakasında oturuyorum.

img

bodygoard

19 yıl 11 ay 11 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ben istiyorum ama msni açmıyorsun?

img

bloody

17 yıl 4 ay 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ