Hepsievcil

Köpek Forumları > Köpek Sağlıgı ve Bakımı

Mesaj Ekle

doberman kulak kesimi

merhabalar.1 aylik dobermanm var ve kulak kesimi yaptıracagm.veterinerle konustum.. en saglıklı kesim şekli nasıl olmalıdır ? veterinerinde cok fazla bilgisi yok bu konuda.. şeklini tarif ederseniz sevinirim ..

img

realati

17 yıl 9 ay 29 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

sende bilen bir veterinere götür kardeş amma yaptın ha tarifle kesim yapıldığı nerde görülmüş mundar etme hayvanı. işin ehline kestir.

img

garion

20 yıl 9 ay 9 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Merhaba ;

hangi şehirdesin bilmiyorum Bursa da olsan yardımcı olurdum.

sakın tecrübesiz birilerine yaptırma !

ucuz vs aman o da ne biz keseriz diyene güvenme !

3-3.5 aylık olana kadar elletme !

kesimi mümkünse yarasa kesim yaptır kısa olmasın eğer sağlıklı ise kendisi torparlar

değilse sargıda kalması şart 1 ay kadar

eğer bunları kale almazsan çok pişman olursun

dikkatli ol ama acele etme kesim sonrası pişmanlık telafi olmuyor malasef

hoşçakal

img

kingdiablo

18 yıl 6 ay 11 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Arkadaşlar hayvanlar üzerinde estetik ameliyat yapmak uluslararası hayvan haklarına göre yasak. İnanmıyosanız link gönderebilirim. bunu yapmak isteyen veterinere diycek söz bulamıorm. Ayrıca siz köpeğiniz size güzel görünücek diye nie böyle bişi yaptırıyosunuz ki hayvana eziyetten başka bişey diil. Ama tıbbi bi sorunu var onun için gerekli diyosan o zmn daha iyi bi veterinere sor.

img

karadul

17 yıl 4 ay 25 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Arkadaş doğru söylemiş işi bilen birine götür sonra zavallı çok acı ceker :D:D:DD:

Kulak kestirmek isteyen hayvan sahibi,ve ona yardımcı olmak isteyen sevgili üye; Kulak,kuyruk,ses teli,tırnak kesimi tedavi edici olmak dışında yapılması yasak ve etik değil sizleri kınıyorum ve böyle bir sitede bulunmanızı istemiyorum....kendinizden utanmalısınız Hayvanseverlerin buluşma noktası www.pettr.com

img

koray136

20 yıl 3 ay 29 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

saçmalık yaa. kulak kesilirmi.insanlar ne yapacaklarını şaşırmış.asıl hayvan düşmanlıpı budur..

img

byburak

17 yıl 2 ay 17 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

yok köpeğim güzel gözüksün,yok saldırgan,vahşi olsun diye abuk sabuk düşüncelerle hayvanlarının kulağını,kuyruğunu kestiren insanları hayvansever olarak görmüyorum.biraz mantıklı düşünün yazık değil mi ya!!!

img

şilacık

19 yıl 7 ay 13 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Kusura bakmayın arkadaslar ama ortalıkta kulagı veya kuyrugu kesilmemis bir tane doberman gordunuzmu diye sormak istiyorum size?? Cok hareketli hayvanlar olduklarından kuyruklarını zaten belli bi aya geldiklerinde kırma olasıkları cok yüksek

img

caglarhepterlikci

17 yıl 1 ay 5 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bu işin bilimsel bi tarafı var mı bilmiyorum.fakat doberman çok hareketli diye kuyruğunun kesilmesi çok saçma.dobermandan çok daha hareketli köpekler var.bu bir açıklama olamaz.

img

şilacık

19 yıl 7 ay 13 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ