Yazan Mesaj
Gönderilme Tarihi : 23.11.2006 15:46:01        Mesaj Id : 130470   Cevap ver    Bu mesajı bildir

merhabalar.1 aylik dobermanm var ve kulak kesimi yaptıracagm.veterinerle konustum.. en saglıklı kesim şekli nasıl olmalıdır ? veterinerinde cok fazla bilgisi yok bu konuda.. şeklini tarif ederseniz sevinirim ..
Gönderilme Tarihi : 24.11.2006 21:08:03        Mesaj Id : 130471   Cevap ver    Bu mesajı bildir

sende bilen bir veterinere götür kardeş amma yaptın ha tarifle kesim yapıldığı nerde görülmüş mundar etme hayvanı. işin ehline kestir.
Bursa
Altıparmak
Gönderilme Tarihi : 27.11.2006 02:58:05        Mesaj Id : 130472   Cevap ver    Bu mesajı bildir

Merhaba ;

hangi şehirdesin bilmiyorum Bursa da olsan yardımcı olurdum.

sakın tecrübesiz birilerine yaptırma !

ucuz vs aman o da ne biz keseriz diyene güvenme !

3-3.5 aylık olana kadar elletme !

kesimi mümkünse yarasa kesim yaptır kısa olmasın eğer sağlıklı ise kendisi torparlar

değilse sargıda kalması şart 1 ay kadar

eğer bunları kale almazsan çok pişman olursun

dikkatli ol ama acele etme kesim sonrası pişmanlık telafi olmuyor malasef

hoşçakal

Gönderilme Tarihi : 29.11.2006 09:29:53        Mesaj Id : 130473   Cevap ver    Bu mesajı bildir

Arkadaşlar hayvanlar üzerinde estetik ameliyat yapmak uluslararası hayvan haklarına göre yasak. İnanmıyosanız link gönderebilirim. bunu yapmak isteyen veterinere diycek söz bulamıorm. Ayrıca siz köpeğiniz size güzel görünücek diye nie böyle bişi yaptırıyosunuz ki hayvana eziyetten başka bişey diil. Ama tıbbi bi sorunu var onun için gerekli diyosan o zmn daha iyi bi veterinere sor.
Gönderilme Tarihi : 15.12.2006 20:29:49        Mesaj Id : 130474   Cevap ver    Bu mesajı bildir

Arkadaş doğru söylemiş işi bilen birine götür sonra zavallı çok acı ceker :D:D:DD:
Ankara
Gönderilme Tarihi : 02.02.2007 12:37:32        Mesaj Id : 130475   Cevap ver    Bu mesajı bildir

Kulak kestirmek isteyen hayvan sahibi,ve ona yardımcı olmak isteyen sevgili üye; Kulak,kuyruk,ses teli,tırnak kesimi tedavi edici olmak dışında yapılması yasak ve etik değil sizleri kınıyorum ve böyle bir sitede bulunmanızı istemiyorum....kendinizden utanmalısınız Hayvanseverlerin buluşma noktası www.pettr.com
Gönderilme Tarihi : 07.02.2007 14:19:05        Mesaj Id : 130476   Cevap ver    Bu mesajı bildir

saçmalık yaa. kulak kesilirmi.insanlar ne yapacaklarını şaşırmış.asıl hayvan düşmanlıpı budur..
Gönderilme Tarihi : 08.02.2007 15:16:23        Mesaj Id : 130477   Cevap ver    Bu mesajı bildir

yok köpeğim güzel gözüksün,yok saldırgan,vahşi olsun diye abuk sabuk düşüncelerle hayvanlarının kulağını,kuyruğunu kestiren insanları hayvansever olarak görmüyorum.biraz mantıklı düşünün yazık değil mi ya!!!
İzmir
Gönderilme Tarihi : 19.04.2007 10:53:39        Mesaj Id : 130478   Cevap ver    Bu mesajı bildir

Kusura bakmayın arkadaslar ama ortalıkta kulagı veya kuyrugu kesilmemis bir tane doberman gordunuzmu diye sormak istiyorum size?? Cok hareketli hayvanlar olduklarından kuyruklarını zaten belli bi aya geldiklerinde kırma olasıkları cok yüksek
Gönderilme Tarihi : 22.04.2007 22:48:42        Mesaj Id : 130479   Cevap ver    Bu mesajı bildir

bu işin bilimsel bi tarafı var mı bilmiyorum.fakat doberman çok hareketli diye kuyruğunun kesilmesi çok saçma.dobermandan çok daha hareketli köpekler var.bu bir açıklama olamaz.
İstanbul
Gönderilme Tarihi : 12.05.2007 13:35:38        Mesaj Id : 130480   Cevap ver    Bu mesajı bildir

Arkadaşlar ben veterinerlik öğrencisiyim vebilmeyen veteriner yoktur ok? Küçümsemenize izin vermem. Senin veteriner dediğin ya pet shop sahibidir yada kendini veteriber ilan eden teknisyenin biridir. Tıptan daha zor bir eğitim gördükten sonra hayvanlara hayatını adayan bir insan hakkında böyle konuşamazsın. Lütfen biraz dikkat et laflarına...
Gönderilme Tarihi : 24.05.2007 21:15:41        Mesaj Id : 130481   Cevap ver    Bu mesajı bildir

dobermanın kulağını 3-4 aylıkken kestir ben netten araştırıp istediğim gibi olan resmi veterinere götürüp böyle olsun demiştim ve oldu. fazla küçük kestirmeni tavsiye etmem. ayrıca kulak ve kuyruk kesimini saçma bulan arkadaşlar herhalde hiç doberman beslemediniz. kuyruğu 5 aylık olduğunda kalın bir kırbaç gibi olur ve istemeden kuyruğuna zarar verip yaralar, kulaklarıda gerçekten çok büyüyüp bazen dışarad duymasını bile engelliyo.
Gönderilme Tarihi : 03.06.2007 16:40:20        Mesaj Id : 130482   Cevap ver    Bu mesajı bildir

kopegin kulaklarindan ne istiyorsun senin kulaklarini kesseler hosuna gider mi? hayvanlari sizin gibi cani ve cahil insanlardan korumak lazim. bizim komsuyu da bi veteriner kandirip kopeginin kuyrugunu kesmeye kalkti.sonunda hayvan fazla narkozdan oldu.yazik
Gönderilme Tarihi : 18.06.2007 19:43:02        Mesaj Id : 130484   Cevap ver    Bu mesajı bildir

shadow arkadaşım kusura bakma da bilmiyorsunuz! her veteriner nasıl biliyor ki size vet fak.de kulak kesmeyi mi öğretiyorlar yoksa köpek bakmayı mı? büyükbaşlarla eğitim görürken bir de çıkıp böyle ahkam kesmeyin lütfen. fikrinizde ısrarcıysanız da lütfen bize kulakları düzgün kesilmiş bir köpek gösterin. göstermiyorsanız da boş laf yapmayın rica ediyorum. olayın farklı bir boyutu daha var. ana yasa vetlerin sadece hekimlik yapmalarını öngörürken veterinerler bugun yasadışı olan kulak kuyruk kesimleri, üretim, köpek satışı vs gibi türlü işle uğraşıyorlar. bu da demek oluyor ki bu insanlar asli görevlerini bırakıp parayı ön planda tutuyorlar. gereksiz tartışmalara girmeyelim lütfen! kestirme arkadaşım sen de kulaklarını yada gerçekten güzel kesecek bir vet bul öyle yaptır. izmirdeysen belki yardımcı olabilirim ama bunu uzun uzun düşün.
Gönderilme Tarihi : 28.08.2007 06:11:34        Mesaj Id : 130485   Cevap ver    Bu mesajı bildir

kardesım sakın ıyı bı arastırma yapmadan herhangı bı veterınere kestırme sonra benım gıbı cok ugrasırsın haberın olsunen ıyı sını arastır ve askerı kesım yaptır yanı kısa olanın 3 sekıl vardır askerı orta ve gosterıs kulagı gosterıs kulagı cok uzun bırakılır en ıyı orta ve askerı kulaktır