Hepsievcil

Diğer Evcil Forumları > Hamster

Mesaj Ekle

lütfennnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn yardım

Arkadaşlar, ben yeni bir hemstır aldım. Bu ilk hemstırım, çok sevimli. Almadan önce baya bilgi taopladım fakat; bu hemstır, telleri kemiriyor, dışarı çıkmak istiyor ne yapmalıyım sizce. Birde, aldığım bir dişi, yanında bir erkek vardı, erkeği alıcaktım ama erkek hasta gibiydi. Hastalık bulaşmış yada hamile ola bilirmi acaba.Kafeste küçük bir ev var, oraya kağıtları taşımaya başladı, bu hamile olduğunamı işaretir, yoksa yuvasınımı hazırlıyor olabilir; oraya yatıyo,yiyeceğini taşıyo, birde tovalet ihtiyacınıda evin içinde gideriyo ne olabilir. ŞİMDİDEN BU MESAJLA İLGİLENENLERE ÇOK TEŞEKKÜRLER.

pek birşey yapamazsın her hamster yapar bunu ama kemirmesi için pet shoplarda satılan diş taşlarını falan deneyebilirsin eğer hamsterın canlıysa iştahı yerindeyse gözlerinde akıntı falan yoksa parlaksa bi hastalığı olduğunu sanmıyorum ama bir süre için gözün üstünde olsun yuva konusuna gelince bü yük ihtimalle sadece yatacağı yeri hazırlıyordur zaten hamileyse karnı yakında şişer hiç anlayamazsan bir gün kafeste yavruları görürsün olur biter

img

malkavian

19 yıl 2 ay 20 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

tuvaletini yuvaya yapıyosa kötü daha doğrusu çişini yuvaya yapıosa hem mikrop ürer hem de koku yapar eğer çişini yuvasına yaptığından eminsen yuvayı bi çıkar kafesten aç içini içinden çişini yaptığı bir kağıdı al ve talaşların arasına bir yere koy hafif sakla o onu bulacaktır ve ondan sonra çişini oraya yapacaktır yuvayı da yıkayıp tekrar yerleştirebilirsin arada bir temizlemen gerekiyor tabi ona bol bol kağıt havlu verki yuvayı doldursun hamileyse karnı şişer zaten yakın zamanda anlarsın

img

fenerliemin

19 yıl 8 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ