Hepsievcil

Sürüngen Forumları > İguana

Mesaj Ekle

Yine ben ve kafadaki siyahlık

Arkadaşlar, Ben iguanamı alınca tabi birde ışık aldım. Ben iguana ışığı dedim oda verdi. Adı DAY GLO. baya hızlı ve çok fazla ısınıyor. Yani elinizi deydirince yanıyosunuz. İguanamın kütüğü bu ışığa uç kısmından bayağa yakın. Bu ışığı aldıktan sonra iguanamın kafası geçmeyen bir siyaha dönüştü. Sizce ışığı uzaklaştırmalımıyım?Yardım ederseniz sevineceğim. İyi günler,saygılar

img

kemal128

19 yıl 7 ay 24 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

selam, ışık iguananın ulasamayacağı uzaklıkta olsun yoksa yanmalar olabiliyor benim ışıgım tabandan 30-35 cm yüksekte olmasına rağmen igumun ışığa doğru sıçraması sonucu ayağının altı yanmıştı çok kötü bir deneyim, yani ışığa kesinlikle değemiyeceği bir sekilde ısığı takmalısın, mesela ısığa telden koruma kafeside yapabilirsin,,,snakehunter,,,

bence siyahlık ondan olmuştur ayrıca snakehunter ın anlattığı hadise benim de başıma geldi.ışığın yükekliği sandığından daha önemli.dikkat et zaten önemli olan sırf iguananın ısınması değil içinde bulunduğu ortamında sıcak olması.anlattığına göre ışık bayaa yakın allahtan hayvanın eli ayağı yanmamış...

img

riquelme

18 yıl 10 ay 25 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

olum senin iguana zenci olmuş len :)) bundan sonra zor düzelir.baya para harcaman lazım.estetk falan olması lazım.