Hepsievcil

Diğer Evcil Forumları > Tavşan

Mesaj Ekle

veteriner hekim arkadaşlara

Merhaba arkadaşlar benim 14 aylık dişi bir tavşanım var bu aralar çok durgun, çok su içiyor ,sürekli yüzünü ıslatıyor, eskisi gibi sürekli uzanarak yatmıyor ve sağ gözü yerinden fırlayacakmış gibi duruyor. Burada tavşandan anlıyan hekim yok, zaten maddi durumum iyi değil onu çok seviyorum ve acı çektiğini düşünerek üzülüyorum. Hiç çiftleşmedi acaba bundan mı kaynaklanıyor(bundan kaynaklansa hırçın ve saldırgan olmaz mı?). Lütfen bana yardımcı olun :(((

img

mrtryz

18 yıl 8 ay 3 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

slm arkadasım cok uzuldum gecmıs olsun bellıkı hayvanın bı sorunu var,nasıl bı otrtamda oldugunu bılmedıgım ıcın sana saglıklı bı tavsan bakmanın yollarını yazıyorum,veterıner degılım ama tavsanım var ıyı bılınclıyım,yazdıklarım ıse yaramazsa veterıner arkadasım cok,sorar yardımcı olurum sana,oncelıkle tavsanın beslenmesını anlatayım,tavsanlar cok su ıcmez cunku yesılden alırlar su ıhtıyacını,sıcak ortamı severler mam fazla sıcak bunaltır onları,ve tahıl tuketırler,ona ekmek ıcı ver arada maydonoz,ve marul ver,fazla lahana verme severler ama cok yıyınce ısal eder lahana tavsanları,tavsanın eslesme vaktı gelmıs butun bunlar onun sebebı olması mumkun,tavsanlar pek huysuzluk yapan hayvanlar degıl,sen ona bı es bulmaya calıs yada dısı oldugu ıcın kısırlastır yoksa cok yavru yapar tavsanlar bakamazsın,maddı durunun yoksa ben sana adres yazarsan asıyı yollarım sıkma canını kıb by

img

boncugum

17 yıl 4 ay 4 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

sen bana bütün belirtileri detaylı olarak mail at. [email protected]

img

angoravet

19 yıl 4 ay 24 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ