Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

Zaman Ayarlı Priz Nasıl Kullanılır ???

Merhaba,

Evimizde bir tane zaman ayarlı priz vardı. Ben de bunu kapluşumun ısıtıcı lambası için kullanmaya karar verdim. Kullanmaya karar verdim ama kullanmayı beceremedim. İçinizde mutlaka bu prizlerden kullanan vardır. Bana bu prizi nasıl kullanacağımı kısaca anlatırsanız çok sevinirim.

(NOT : Lambanın saat 11.30`da açılıp, 23.30`da kapanmasını istiyorum.)

Bunlar da prizimin resimleri :

İyi çalışmalar...

img

temmuzk

17 yıl 8 ay 3 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Bende bu ayarlı prizlerin elektronik olanı var haftanın hergünü için ayrı ayrı bir açılış birde kapanış değeri giriliyor ama tuşlarla. Mekanik olanı ayarlamayı bilmiyorum en iyisi elektrik malzemeleri satan bir dükkana sormak. Yada Hennessy diye seslen o bilir herhalde.

img

frozen

18 yıl 4 ay 14 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Elektrikiçinin birine sordum. Anlattı birşeyler ama anlamadım... 2. öneriyi tercih ediyorum. Hennessy...

img

temmuzk

ÖZEL MESAJ

merhaba, prizin üzerindeki siyah minik (yön okundan çevirerek) oku o anda saat kacsa rakamın üzerine getirin. böylece saati ayarlamış oluyorsunuz. lambanın açılmasını istedğiniz saate denk gelen rakamı bulun(11.30) ve o rakamdan başlayıp 23.30a kadar olan tüm siyah tırnakları aşağı doğru itin. ( yuvarlak kısmı cerceveleyen siyah bölüm. buradaki tırnaklar asağı dogru itili oldugu surede alete taktıgınız lamba calısıyor olacaktır) tırnakların asagı dogru oldugu zaman dilimi: zaman ayarlı priza taktıgınız alet calışır. tırnakların kapalı( yukarı dogru- aldgınızdakı gibi) oldugu zamanlarda ise bu priza takacagınız aletin calısmayacagı zamandır. aletin saatini kurdugunuz andan itibaren saat calısır ve her gun kurdugunuz aynı saatlerde acılıp kapanır.

img

giselle_tr

17 yıl 4 ay 4 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

merhaba, giselle herşeyi yazmış ama küçük bir şeyi unutmuş :) bu prizin birde yan tarafında bir anahtar göreceksiniz. anahtar saat göstergeli yere getirirseniz priziniz zaman ayarlı olarak çalışır diğer konuma getirir isenizde normal priz gibi sürekli olarak çalışacaktır, zaman ayarını dikkate almadan. kolay gelsin..

img

cfl250

17 yıl 10 ay 22 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Teşekkürler. İlk fırsatta deneyip, yine olmazsa tekrar başınızı ağrıtırım. İyi çalışmalar...

img

temmuzk

ÖZEL MESAJ

Merhaba, Yardım eden herkese teşekkürler. Şu anda prizim tıkır tıkır çalışıyor. Ben o anahtarı zatn biliyordum da, bende o anahtarda şöyle bir sorun var; zaman ayarı modunda zaman ayarlı çalışıyor, diğer modda ise hiç elektrik gelmiyor. İyi çalışmalar...

img

temmuzk

ÖZEL MESAJ

dikkatli kullanmak gerek, benimde siyah çentikleri kırıldı hemen. biraz narinler zaten. bir de bunların bauhouseta değişik modelleri var elektronik olanları hatta ve hatta uzaktan kumandalıları bile var :P

img

cfl250

17 yıl 10 ay 22 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

benim yazdıklarım niye çıknıyor yukarda arkadaş güzel şekilde açıklamış

img

hennessy

17 yıl 6 ay 26 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

harikasınız ya arkadaşlar saolun bu bilgi banada yaradı bende tüm gün keşfetmek için uğraşmıştım :)