Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

gozde problem var sanirim

saol momo,kucuk tospisimin gozu iki gunluk teramisin ve vitamin tedavisinden sonra acilmisti ama dun baktigimda ayni gozunde bi donukluk ve seffaf bi perde gibi bisi farkettim(sisme yok).yine teramisin surdum ama bu sabah bi degisiklik yoktu.bu da vitaminsizlik ya da mikrobik biseyden mi kaynaklaniyo acaba?bi de cok kendi halinde ve sakin,yemini bile lutfen yiyo.buyuk olan her yeme saldirirken kucuk kiymayi bile bes hamlede anca agzina alip yavasca yiyo.sorun nedir anlamis degilim.

img

dulcinea

19 yıl 1 ay 29 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

aynen devam et şimdilik ancak antibiyotik tedavisi için veterinere danışmanı tavsiye ederim. önlem olarak...

img

momo

19 yıl 3 ay 30 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

dun aksam iki kaplusumun gozleri de sismis ve kapanmisti,yine teramisin surdum ikisine de,acildi,ozellikle mi acmiyolar gozlerini anlayamiyorum,cunku merhemi surunce bi sure sonra acabiliyolar,fakat kucuk olanin gozleri donuk ve mat gorunuyo,ayrica bi gozunde beyaz bi nokta var.neden oluyo anlamiyorum,suda filtre var,dezenfektan ilac ve vitamin koyuyorum,ayrica yemlerine vitamin damlatiyorum,su 28 derece. biraz fazla uyuyolar,uyurken de gozleri kapali yuzuyolar,benimkilerde mi bi gariplik var acaba.

img

dulcinea

ÖZEL MESAJ

yüzerken yamuk yüzüyorlar mı? vitamini çok fazla verme bu arada. fazlası zarar. üşütmüş olma ihtimali var. veteriner ile görüştün mü antibiyotik için? suyu 30 dereceye getir bir de su fazla klorlu olmasın.

img

momo

ÖZEL MESAJ

zaten musluk suyu koymuyorum,icme suyu koyuyorum ozellikle.isi surekli sabit,haftasonu gunese cikariyorum.yamuk yuzme gibi bisi yok,normal yuzuyolar.burda bi arkadas veterinerin verdigi antibiyotikten sozetmisti ama adini yazmamisti.herhangi bi antibiyotik oluyo mu acaba?benim balik besleyen bi arkadasim var,mikrop kirsin diye hap seklindeki antibiyotigi cok az rendeleyip suda eritip baliklarin suyuna atiyomus,boyle bisi duyan,yapan var mi?

img

dulcinea

ÖZEL MESAJ

bence olmaz. veterinere sormak lazım. o dediğin başlığı aradım ama bulamadım. şimdilik takip et. bize de haber ver lütfen.

img

momo

ÖZEL MESAJ