Hepsievcil

Kuş Forumları > Muhabbet Kuşları

Mesaj Ekle

yumurtaya yatmayan dişi ??? - 2.sayfa

herkese merhaba, dün 3 aydır eşleşmelerini beklediğim çiftimin nihayet ilk yumurtalarını yavrulukta gördüm,sevincime diyecek yok :) yalnız korktuğum başıma geldi gibi bişey,hiperaktiflik derecesinde hareketli olan dişi yuvaya sürekli girip çıkmasına rağmen bir türlü yumurta üzerine yatmıyor kalçası halen şişkin,en azından 2 yumurta daha yolda olduğunu tahmin ediyorum yavruluk siteden takip ettiğim şekilde tamamen boş,ne talaş ne kum vs hiçbişey yok,işin ilginci ise dişi yumurtayı yuvalığın ortasındaki boşluğa değil kenara yumurtladı ve ortaya gelmesini hiç istemiyo (heyecanıma dayanamayıp yavruluğa baktığımda yumurtayı ellemeden hafifçe kafesi çevirerek yumurtanın ortaya gelmesini sağladım,bugünse tekrar yumurtladı mı diye baktığımda yine yumurta kenardaydı) okuduğum kadarıyla dişinin yem yeme ve tuvalet ihtiyacı dışında dışarı çıkmaması gerekli,fakat bizimki gece uykusunu dahi dışarda tünekte uyuyarak geçiriyor(hatta tünek bile değil eski adetini sürdürüp kafes tellerinde uyuyo) erkeğin keyfineyse diyecek yok,çok güzel biçimde dişiyi besliyo,dişi de bunu iyi kullanıyo açıkçası,yuvadan dışarı çıkmasına rağmen yemlikten değil erkeğin ağzından besleniyo :) sorun şu,dişi yumurtaya hiç yatmıyo değil,fakat anlattığım gibi bi süreklilik yok,bi içeri giriyo bi dışarı çıkıyo... bu duruma ne tavsiye edersiniz?? dişinin rahat etmesi için yuvaya talaş falan koymam durumu çözer mi?? yardımcı olan herkese şimdiden çok teşekkürler

img

sari1985

17 yıl 3 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

sarı 1985... Muhabbet kuşları kıskanç hayvanlardır ve bence bütün sorun sende arkadaşım. Eğer dişi yumurtalara yatmıyorsa bunun sebebi %90 sensin. Kusura bakma ama dost acı söyler. Merakına ve heyecanına yenik düşüp kuşları ve özellikle dişi olanı sürekli izliyor, onun yuvasına bakıyor ve kuşu kışkırtıyorsun. Bu tutumundan vazgeçmeni şiddetle tavsiye ederim

img

wahshi

18 yıl 6 ay 8 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Ama benim disim erkegi oldurmek uzereydi diger kusun kanina girmektense ayirmak daha mantikli geldi defalarca foruma yazdim herhangi bir cevap alamadim arkadasin biri sor icine soru SIKISTIRMISSINIZ demis ancak cevabi boyle alabildim.. Erkegi cikarmadan once kuslarimi alip veterinere goturdum o da eger cok rahatsiz oluyorsa cikarabilir siniz dedi.Buna dayanarak erkegin yaralanmasina da goz yummak istemedigimden cikardim..Ama anlasilan kotu yapmisim..

img

purplebreeze

19 yıl 11 ay 18 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

purplebreeze arkadaşım ben seni kastetmedim soru çinde soru derken yanlış anlamışsın. senn durumun çok farklı bi durum senn problemin dişi eşlenmeye uygun bi dişi değil. zamanında benmde başıma geldi bu tip olaylar.dişiyi sat gitsin yeni bir dişi al. o kuştan yavru alman çok zor. ok? tahmiinimce erkeğin birraz pasif kalmış dişinin yanında.yada dişin gerçekten sinir bozucu bir kuş senn ayırman mantıklı ama sarı1985 arkadaşın ayırmaması gerekiyor.sen ayırmazsan rkeği öldürebilir bile muhtemelen yumurtalarını erkeğinde kıskanıyordur tavsiyem dişini değiştir gitsin ok? tekrar özür dilerim seni kastetmedim o soru muhabbetinde ok? mutlu günler arkadaşlar.... kuşçu09

kusura bakma arkadasim(bonuss)ben de yanlis anlamis olabilirim.. benim disim 4,5 yildrbenimle onu satmam soz konusu bile olamaz herseyimiz oldu o bizim bu yumurtlama olayi yuzunden basina bise gelecek diye korkuyorum aksine..eger ki yumurtalarindan yavru cikarsa elimizden geldigince yardimci olup beslemesine yardim edecez ama umidim fistigimin saglikli bir sekilde su donemi atlatnasi.. Yardimci olmaya calisan tum arkadaslarima tesekkurler kuslarinizla beraber saglikli gunler :))

img

purplebreeze

19 yıl 11 ay 18 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

MeRSiNLi_FaCia:

SELAM ARKADAŞLAR BENİM 2 ÇİFT MUHABBET KUŞUM VAR 1 ÇİFTİM YUMURTALARI VAR 2 TANE AMA HİÇ YATMIYOR ACABA NEDE NEDİR 2 YUMURTA YAPANA KADAR HEP YUVALIKTAYDI SONRA ÇIKTI VE DAHA GİRMEZ OLDU ACABA YER DEĞİŞİKLİĞİNDEN KAYNAKLANA BİLİRMİ? VE BU YUMURTALARI ATSAM BİDAHA NEZAMAN YUMURTLAR ACCABA ACELE CVP VERİRSENİZ SEVİNİRİM

img

MeRSiNLi_FaCia

11 yıl 3 ay 8 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Muhabbet kuşum yirmi gün boyunca yattı ama artik yatmıyor napmam lazim

img

rappeeeer

8 yıl 11 ay 21 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Ya benim muhabbet kuşum yuvalığa deyilde kafesin içine yaptı ben de aldım yuvalıga koydum bakarmı cevap yazın lütfen .... ??

img

Guest97023

8 yıl 11 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

abi teşekkürler

sari1985 yazdı :
arkadaşlar 2. yumurtayı da bugün yumurtladı ama halen yatmıyor,erkek kuşu ayırıp dişinin ilgisini yumurtalara çekme gibi bi yola mı başvursam lütfen bi zahmet cevap yazın

img

burhanparilti

8 yıl 8 ay 21 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Ya ARKADAŞLAR benim kuşum 3 tane yumurtladı ama folluğa girip çikıyor acaba hala yumurta varmı karnında bılmıyorum ve 1.5 haftadır yumurtaların üzerine yatmıyor ne yapmam lazım

img

azrasude

8 yıl 6 ay 6 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

muhabbet kusu kafesimin alt kismina yumurtladi ve yatmiyo ustune neden olabilir

img

arzu67

8 yıl 3 ay 12 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ