Hepsievcil

Kuş Forumları > Muhabbet Kuşları

Mesaj Ekle

yumurtaya yatmayan dişi ??? - 3.sayfa

herkese merhaba, dün 3 aydır eşleşmelerini beklediğim çiftimin nihayet ilk yumurtalarını yavrulukta gördüm,sevincime diyecek yok :) yalnız korktuğum başıma geldi gibi bişey,hiperaktiflik derecesinde hareketli olan dişi yuvaya sürekli girip çıkmasına rağmen bir türlü yumurta üzerine yatmıyor kalçası halen şişkin,en azından 2 yumurta daha yolda olduğunu tahmin ediyorum yavruluk siteden takip ettiğim şekilde tamamen boş,ne talaş ne kum vs hiçbişey yok,işin ilginci ise dişi yumurtayı yuvalığın ortasındaki boşluğa değil kenara yumurtladı ve ortaya gelmesini hiç istemiyo (heyecanıma dayanamayıp yavruluğa baktığımda yumurtayı ellemeden hafifçe kafesi çevirerek yumurtanın ortaya gelmesini sağladım,bugünse tekrar yumurtladı mı diye baktığımda yine yumurta kenardaydı) okuduğum kadarıyla dişinin yem yeme ve tuvalet ihtiyacı dışında dışarı çıkmaması gerekli,fakat bizimki gece uykusunu dahi dışarda tünekte uyuyarak geçiriyor(hatta tünek bile değil eski adetini sürdürüp kafes tellerinde uyuyo) erkeğin keyfineyse diyecek yok,çok güzel biçimde dişiyi besliyo,dişi de bunu iyi kullanıyo açıkçası,yuvadan dışarı çıkmasına rağmen yemlikten değil erkeğin ağzından besleniyo :) sorun şu,dişi yumurtaya hiç yatmıyo değil,fakat anlattığım gibi bi süreklilik yok,bi içeri giriyo bi dışarı çıkıyo... bu duruma ne tavsiye edersiniz?? dişinin rahat etmesi için yuvaya talaş falan koymam durumu çözer mi?? yardımcı olan herkese şimdiden çok teşekkürler

img

sari1985

17 yıl 3 ay 18 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

asla elinle tutma yumurtayı. ellinin kokusu yumurtaya geçtiği zaman yumurtayı kırar.

Guest97023 yazdı :
Ya benim muhabbet kuşum yuvalığa deyilde kafesin içine yaptı ben de aldım yuvalıga koydum bakarmı cevap yazın lütfen .... ??

img

dilaksoy

8 yıl 1 ay 23 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

zeynep yazdı

merhaba aynı şey banada bu gün oldu benimde kuşlarım hiç birleşmemişti bugün kuşum ilk kez yumurtladı ve kuluçkaya yatmıyor yumurtasını yumurtladığı andan beri kafesin kenarında pumuk üzerinde yumurta öylece kaldı  yumurtayı eldivenle tuttum ve ışık ününde baktım yumurtada siylık var içinde yavru var ve ben yöntem bulabilirsem yumurtamı ben kendi çabalarımla yani kendi yöntemlerimle yavruyu çıkarmayı düşünüyorum banada yardım edermisiz acaba

img

zeynep_19tr

8 yıl 1 ay 11 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Benim kusumda yumurtanin usdunde yatmiyo 

bonuss yazdı :
slm sarı1985 aslınnda çok korkulcak bi durum yok. kuşlar bazen hata genellikle ilk 3 yumurtayı yaptıktan sonra yumurtalara yatmaya başlar yumurtalarda ilk 7 gün falan hiç yatılmazsa bozzulmaz korkmana gerek yok. yuvada ince talaş olsaydı çok iyidi ama artık biraz geç olur çünkü dişi yuvaya şu şekildde alışmıştır. şuan yapacağın tek şey dişiye biraz zaman tanıyıp yuvasını fzla kurcalamaman. eğer daha sonrada yumurtalara yatmazsa ilk kez anne olma durumuna acemeliğine ver sanada booool yavrulu günler kardeşim saygılar... kuşçu09

img

Samoca123

8 yıl 24 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

kardeşim yumurtayı ellemiş bu yuzden kuşum yumurtanın ussune yatmıyor ne yapmalıyım??

img

kuscu17

7 yıl 11 ay 13 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Kuşum 10 yumurta çıkardı ama yatmıyor yatmazsa kus cikmazmi ve neden yatmıyor kuşu yeni aldım jumbo muhabbet kuşu

img

Guest30464

7 yıl 11 ay 13 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Kardeşim yumurta boş olabilir bekle eger boşsa kendi kıracaktır degilse kendine bırak kuşu :-D :-D biraz sabır

img

serdar32

7 yıl 10 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Arkadaslar benim taklaci güvercinim var ve dişi olan ilk 3 yumurta doğurdu yavru çıkmayınca yumurtlar birakti ve 1 tane daha yapti ve o kuluçka da yatio 3 yumurtaya ise ciddi erkek olan yari 1 haftadir böle

img

Guest87244

7 yıl 10 ay 24 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Arkadaslar benim taklaci güvercinim var ve dişi olan ilk 3 yumurta doğurdu yavru çıkmayınca yumurtlar birakti ve 1 tane daha yapti ve o kuluçka da yatio 3 yumurtaya ise ciddi erkek olan yari 1 haftadir böle

img

Guest87244

7 yıl 10 ay 24 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

selam arkadaşlar benim dişi 5 tane yumurta werdi ama üzerine b i türlü yatmıyor bu konuda bana yardım ede bilecek warmı şimdiden teşekürler  NOT: yumurtalar yaklaşık çıkalı 1 ay oldu ama hala yatmıyor ne yapmam gerek.

sari1985 yazdı :
herkese merhaba, dün 3 aydır eşleşmelerini beklediğim çiftimin nihayet ilk yumurtalarını yavrulukta gördüm,sevincime diyecek yok :) yalnız korktuğum başıma geldi gibi bişey,hiperaktiflik derecesinde hareketli olan dişi yuvaya sürekli girip çıkmasına rağmen bir türlü yumurta üzerine yatmıyor kalçası halen şişkin,en azından 2 yumurta daha yolda olduğunu tahmin ediyorum yavruluk siteden takip ettiğim şekilde tamamen boş,ne talaş ne kum vs hiçbişey yok,işin ilginci ise dişi yumurtayı yuvalığın ortasındaki boşluğa değil kenara yumurtladı ve ortaya gelmesini hiç istemiyo (heyecanıma dayanamayıp yavruluğa baktığımda yumurtayı ellemeden hafifçe kafesi çevirerek yumurtanın ortaya gelmesini sağladım,bugünse tekrar yumurtladı mı diye baktığımda yine yumurta kenardaydı) okuduğum kadarıyla dişinin yem yeme ve tuvalet ihtiyacı dışında dışarı çıkmaması gerekli,fakat bizimki gece uykusunu dahi dışarda tünekte uyuyarak geçiriyor(hatta tünek bile değil eski adetini sürdürüp kafes tellerinde uyuyo) erkeğin keyfineyse diyecek yok,çok güzel biçimde dişiyi besliyo,dişi de bunu iyi kullanıyo açıkçası,yuvadan dışarı çıkmasına rağmen yemlikten değil erkeğin ağzından besleniyo :) sorun şu,dişi yumurtaya hiç yatmıyo değil,fakat anlattığım gibi bi süreklilik yok,bi içeri giriyo bi dışarı çıkıyo... bu duruma ne tavsiye edersiniz?? dişinin rahat etmesi için yuvaya talaş falan koymam durumu çözer mi?? yardımcı olan herkese şimdiden çok teşekkürler

img

Guest41303

7 yıl 9 ay 24 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

merhaba benim 1 çift güvercinim var yavruların çıkmasına 3 gün kaldı ama güvercin yatmıyo erkeği ayırsam ne olur yardımcı olurmusunuz 

img

Guest31293

7 yıl 6 ay 29 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ