Hepsievcil

Kuş Forumları > Muhabbet Kuşları

Mesaj Ekle

MuHaBBeT KuŞu üReTMe ÇiFTLiĞi BiLGiLeRi - 6.sayfa

DEĞERLİ hepsievcil.com ÜYELERİ TEKNİK ANLAMDA MUHABBET KUŞU ÜRETİMİ HAKKINDA PROPLEMLERİNİZİ BURAYA YAZABİLİRSİNİZ.GÜNLÜK OLARAK SORULARINIZA BURADAN CAVAP YAZACAM.SAYGILARIMLA VETERİNER HEKİM HİKMET TOPAL

img

hikmet

20 yıl 11 ay 17 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

yasin42 en iyisi kuş salma sistemine alışmış ise eski sistemi yapın.Çünkü salmadaki kuşun kafese girmesi kuşu sıkar.Kolay gelsin

img

hikmet

ÖZEL MESAJ

Sayın muhittin47; Bu işe başladıktan sonra sorunlarınıza elimden geldiğince yardım etmeye çalışırım.Kolay gelsin

img

hikmet

ÖZEL MESAJ

merhaba hikmet bey benim 9 cift kuşumla üretim yapıyorun kuşlarım 7 aylıkken eşleşmek istiyor ama standart eş 1 yas deniyor eşe atarsam ne gibi sorun yaşarım butip kuşlara yumuta mamasına dahil edebileceğim vitamin varmı birde kuşları hangi aralıklarla dinlendirilmesi gerekiyor dişi ve erkek olarak açarsanız sevinirim

img

05mehmet

16 yıl 3 ay 7 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Selam 05mehmet; Kuşların 7-6 aylık arasında iken çiftleşmek istemeleri gayet doğaldır.Ama kemik gelişimler en az 1 yaşına kadar devam eder.Eğer çiftleştirirsenin kuşta kemiklerin ince kalması ve cılızlaşma okur.Bir kuşu kesinlikle dinlendirmemelisin.Bu muhabbet kuşlarının doğasına aykırı.Çünkü aylarca dinlendirdiğim kuşun ne verimde artış oldu nede kuşta bir güçlenme oldu.Dinlenmeden sonraki ilk yavrulamada eski yıpranmışlığını tekrar alıyorlar.Erkeğin dinlenme gibi bir derdi olmuyor.Sağlıklı kuşlarde en zor süreç kuluşkaya yatış dönemidir.Bu dönemde dişi vucut ısısını yumurtalara aktararak enerji kaybeder.Buda dişiyi yıpratır.Bundan sonra da yavruların ısıtılması ve üzerine de beslenmesi vardır.Buda ilk dönemlerde dişiye ek yük getirsede dişi 2 hafta sonra yavruların üzerinde daha az sıklıkla durarak bazende kafeste dinlenerek yaşamına devam eder.Kolay gelsin merhaba hikmet bey benim 9 cift kuşumla üretim yapıyorun kuşlarım 7 aylıkken eşleşmek istiyor ama standart eş 1 yas deniyor eşe atarsam ne gibi sorun yaşarım butip kuşlara yumuta mamasına dahil edebileceğim vitamin varmı birde kuşları hangi aralıklarla dinlendirilmesi gerekiyor dişi ve erkek olarak açarsanız sevinirim

img

hikmet

ÖZEL MESAJ

hikmet abi sana 1-2 kere mail yolladım rsimler için ama sanırım gelmediler ya da yoğunluktan dolayı bakamıyorsun.

img

aliberker

17 yıl 2 ay 5 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

aliberker Bey; Resimlerin kayıtlı olduğu bilgisayarı kullanmadığımdan arşivden resim gönderme taleplerini karşılayamıyorum.

img

hikmet

ÖZEL MESAJ

MERHABALAR BENİM 5 ÇİFT KUŞUM VAR BUNLARI NASIL EŞLEŞTİRE BİLİRİM? BEN 1 ÇİFTİ KAFESE KOYDUM DİĞERLERİ SALMADA KAFESE KOYDUĞUM MUBİŞLER NE ZAMAN EŞLEŞİR? EŞLEŞTİKLERİNİ NASIL ANLICAM? BİRBİRLERİNİ BEĞENMEME YAPABİLİRLERMİ? Bİ DE BİR ÇİFTTEN 6 KEZ YAVRU ALDIM DİNLENDİRME NASIL OLUYOR KAÇ YAVRU ALDIKTAN SONRA DİNLENMEYE ALINIYOR DİNLENME YAPILIRKEN SALMAYA MI KONULUR TEK TEK AYRI KAFESLEREMİ BİRBİRLERİNİ GÖRECEKLER Mİ YAVRULARIN TÜYLERİNİ YOLUYORLAR BİLGİLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER.

img

wanted_79

16 yıl 8 ay 13 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

merhaba hikmet bey oncelikle emeğizini tecrubeleriniz ve bilgileriniz bu kadar acık yürekle paylaştığınız icin size saygı ile teşkkur etmemem izin verin. ben daha once 100 kafes le üretim ciftiliği yapmıştım ve bırkamak zorunda kaldım şimdi tekrar 100 cift kuşla üretime başlamak istiyorum, anladığım kadar ı ile sizde üretim yapıyorsunuz ve elinizde 100 cift üretime hazır damızlık kuş varsa yada bulabileceğim bir yer varsa lütfen bana ulaşın internete fazla girme imkanım olmadığı icin telimi bırakıyorum size cağrı düşersenizde ararım sizi teşekkurler cep : 0 506 3456789

ben de muhabbet kuşu üretimi yapıyorum ama en büyük sorunum yumurtaların boş çıkması bir kuşlar çıkan yavrulara bir müddet baktıktan sonra bakma yı bırakıyor tüylenmeye başlamış olan yavrularım ölüyor ne deni ne olabilir yardımcı olursanız sevinirim

img

sakir_3868

17 yıl 10 ay üyedir.

ÖZEL MESAJ

hikmet abi benim 1 çift kuşum var çoğu kez çiftleştiklerini gözlemledim yavruluklarını taktık dört gözle bekliyoruz ama 1.5 aydır yumurtlamıyor ancak çooook şişmanladı ne yapmam gerek kuşlar da 1 yaşlarını ocak da doldurdu sen bilirsin herhangi birşey yapmamız gerekir mi?

img

kusseverkisi

16 yıl 2 ay 4 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ