Hepsievcil

Kuş Forumları > Muhabbet Kuşları

Mesaj Ekle

MuHaBBeT KuŞu üReTMe ÇiFTLiĞi BiLGiLeRi - 9.sayfa

DEĞERLİ hepsievcil.com ÜYELERİ TEKNİK ANLAMDA MUHABBET KUŞU ÜRETİMİ HAKKINDA PROPLEMLERİNİZİ BURAYA YAZABİLİRSİNİZ.GÜNLÜK OLARAK SORULARINIZA BURADAN CAVAP YAZACAM.SAYGILARIMLA VETERİNER HEKİM HİKMET TOPAL

img

hikmet

20 yıl 11 ay 13 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Benim kuşlarda bayağı yağlı bolca uçurmak gerekiyor o zaman.

img

mubby_mubis

16 yıl 21 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Öncelikle üretken damızlık kuşlar uçurulmamalı.Normal kafeste yaşayn muhabbetleri ise ani bir şekilde uçurmayın.Başlangıçta tek tek uçurun.Daha sonraları uzun süreli uçmalarına izin veriniz.Kolay gelsin

img

hikmet

ÖZEL MESAJ

Hikmet bey; Şu an elinizde kuş varmı.Fiyatları ne.Nerede kalıyorsunuz.

img

meryem1999

16 yıl 4 ay 22 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

SLM MSN ADRESİNİ EKLEDİM AMA BİR TÜRLÜ KONUŞAMIYORUM SİZİNLE [email protected] bu benim msn adresim 0 506 3 4 5 6 7 8 9 bu da cep telim cağr msj atarsanız ararım yada siz tel bırkın arayım

slm hikmet bey uzun zamandır güzel yazılarınızı okuyor takip ediyorum ve sizi tebrik etmek istiyorum allah razı olsun sizden..bi arkdasımın bir problemini sizle paylasmak bilgilerinizden arkadasımın kümesini kurtarmayı umuyorum allahın ve yardımlarınızla arkadasımın yazısını direk kopyala yapııstırla sizleri sunuyorum sabırsızlıkla cvp bekliyoruz simdiden tesekkür ederim... slm arkadaşlar ben uzun bir zamandır muhabbet üretiyorum fakat ilk defa başıma çözümediğim bir problem geldi yardımlarınızı bekliyorum=kuşlarımda özellikle iri cins ve yeme yeni düşen yavrularda sorunlar var yetişkinler zayıf ve dorgunlaştılar yavrular ise kendi kendilerinin kuyruk tüğlerini yoluyorlar parazit sanarak gereken önlemi aldım kendimce toz ve sipreyl parazit ilaçlarıyla kuşları ve kumesi güzelce ilaçladım fakat 1 hafta geçti üzerine 1 yavru kızması 1 de yetişkin jumbo kuşumu kaybettim,3 tanede şuan rahatsız kuşum var çok çaresiz kaldım kuruma hastalığı deyil fakat durgunluk ve değişik tür lü hastalıklar var 1 tanesi gırtlak üstünde su toplar gibi hafif şişklik belirbiş ve mantar başlangıcı oluşur gibi deri renk atmış,durgunlara vita form ve aralıklı olarak supravit vitamin takviyesi yaptım sonuç alamadım lütfen ayrıntılı yardımlarınızı bekliyorum...

img

human

17 yıl 3 ay 10 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Meryem hanım şu anda satılık yok.İyi günler Hikmet bey; Şu an elinizde kuş varmı.Fiyatları ne.Nerede kalıyorsunuz.

img

hikmet

ÖZEL MESAJ

Selam Sevill Muhabbet kuşları ile ilgili konuları sadece bu site aracılığı ile cevaplıyorum. İyi çalışmalar SLM MSN ADRESİNİ EKLEDİM AMA BİR TÜRLÜ KONUŞAMIYORUM SİZİNLE [email protected] bu benim msn adresim 0 506 3 4 5 6 7 8 9 bu da cep telim cağr msj atarsanız ararım yada siz tel bırkın arayım

img

hikmet

ÖZEL MESAJ

Selam HUMAN Kuşların gırtlağında apse var.Sebeb yeme kuş dışkılarının değmesidir.Sonuç kesin ölümdür.Geçmiş olsun.

img

hikmet

ÖZEL MESAJ

herkese s.a benim evimde bir erkek muhabbet kuşu var hitmet kardeş. kuş nerdeyse 1 ayda 1 tüydöküyo ve acayip şekilde ötüyo bunun sebebi ne olabilir bence yanına dişi istiyo zannediyorum sizce ne olabilir.busoru sadece hitmet bey için değil herkes cevap yazabilir saygılarımla KUŞÇU95

img

kuscu95

16 yıl 9 ay 2 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

hocam ,ben kendi çapında muhabbet üretimi yapıyorum.sorunum bazı çiftlerden aldığım yavruların tüy kalitesinin düşük olması.özellikle yavrunun yuvadan düşmesine müteakip kuyruk ve kanat tüylerinde hızlı bir dökülme başlıyor.vitaminlerle demir takviyesi yapmama ve sürekli ıspanak gibi demir oranı yüksek gıdalar vermeme rağmen kuyruk ve kanat tüylerinin dökülmesinin nedeni ne olabilir?bu arada kardeş kuşlar arasında çiftleştirme yapmam.tüy dökülmesinin nedeni asla bu olamaz.çiftlerin tamamnda olsa yem rasyonundan diyecem ama dediğim gibi sadece bazı çiftlerde bu sorun var.yardımcı olursanız sevinirim. teşekkürler.

img

muve

16 yıl 7 ay 6 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ