Hepsievcil

Kuş Forumları > Muhabbet Kuşları

Mesaj Ekle

MuHaBBeT KuŞu üReTMe ÇiFTLiĞi BiLGiLeRi - 17.sayfa

DEĞERLİ hepsievcil.com ÜYELERİ TEKNİK ANLAMDA MUHABBET KUŞU ÜRETİMİ HAKKINDA PROPLEMLERİNİZİ BURAYA YAZABİLİRSİNİZ.GÜNLÜK OLARAK SORULARINIZA BURADAN CAVAP YAZACAM.SAYGILARIMLA VETERİNER HEKİM HİKMET TOPAL

img

hikmet

20 yıl 11 ay 13 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

esra_remzi Burun kahverengi ise yumurtlamaya hazır demektir.6 aylık iken yumurtlayanlar da oluyor ama en ideali 8 aylık iken yumurtlaması.Çiftlik üretiminde ise 12 aydan erken çiftleşme olanağı vermiyorum.Saygılarımla

img

hikmet

ÖZEL MESAJ

Hikmet bey kuşum ishal oldu ve kabardı.yem yiyor.ne yapmam lazım

img

meryem1999

16 yıl 4 ay 22 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

hikmet bey kolay gelsin. bende muhabet üretmeye başladım bir ciftimin altında 2 yumurta varken erkegi öldü sabah 3cü yumurtayı dogurdu bu dişi yatarmı yoksa yumurtaları başka ciftin altınamı alayım selamlar.

img

alicanavci

15 yıl 1 ay 26 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

MERYEM1999 kuşunuza antibiyotik tedavisi başlamalısınız

img

hikmet

ÖZEL MESAJ

alicanavci Dişi tek başına kuluçkaya birkaç gün yatar ve sonra yatmaz.Yumurtaları başka bir dişinin kuluçkasına bırakın.Kolay gelsin

img

hikmet

ÖZEL MESAJ

merhaba bende sizler gibi kuş üretme işini seçtim ama işin baya bir acemisiyim yaklaşık bir hafta önce 22 adet muhabbet kuşu aldım ve bir ay kadar sonra 20 çift daha almış olucam. Ortalma hepside bir aylık kuşşlar. daha önce başarılı bir şekilde köpek ürettiğim için bu konuda da iyi yerlere gelmek istiyorum. Kuşları evin bir odasında salma bir kafesin içinde tutuyorum (sanırım yavru kuşların eş seçmesi için en mantıklı yol salmaya salınmasıymış) oda sıcaklığını 17-18 derecede tutuyorum sabah ve akşam olmak üzere odayı havalandırıyorum benimde sormak istediğim sorular var yardımcı olursanız sevinirim: 1- kuşlara ince ve kalın yemden oluşan bir karışım veriyorum yem olarak birde henüz yavru oldukalrı için haşlanmış yumurta kabuklarıda dahil havuş ve mısır unu veriyorum rendelenmiş bir şekilde sularınıda 2 günde bir değiştiriyorum. sizce bu tarz bir beslenme yeterlimi yada daha iyi bir hazılnacak mama tarifiniz varsa ayrıntılı bir şekilde yazarsanız çok sevinirim önerilerinize sonuna kadar açığım. 2- kuşlara geceleri ışık yakmalımıyım yada günce kaç saat aydınlıkta kalmalılar? 3- sularına karıştırılması için AVİSOL (içinde A-D,E,C vitaminlerini içeriyor)isminde birvitamin önerdiler aldım fakat uygulamdım kuşllar için bu vitamini önerirmsiniz yada sizin uyguladığınız bir vitamin varmı. 4- birde genelde kuşlarım salma kafesin önünde ki tele yanyana hizalanmış bir şekilde uyuduklarını görüyorum bu sizce normal bir durummu? şimdiden çok teşekür ederim..

img

ferhatve

15 yıl 1 ay 14 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ÖNCELİKLE slm hikmet bey ben aydından muhabbet kusu üreticisiyim yaklasık 15 yıldır ama kanarya ama muhabbetlerler iciceyim benim tavsiyemle bi arkadasımda üretici olmaya aday oldu fakat kümesinde simdiye kadar kendi basıma gelmeyen duymadım bilmedim bisey var arkadas yavru verimi alıyo fakat tüm yavruları ilk 10gün icinde ölüyor kendimce iyice inceledim darpe yada bakımsızlıktan ölme değil bi kac kez canlı yavrularında gursaklarının kaskatı oldunu yavrularının da dıs derilerinde kararma oldunu fark etdim ve otopsi yaptırması konusunda yönlendirdim fakat malisef arkadasa yardımcı olamıcaklarını söylemiş veteriner arkadaslar baytril önerdim ama hala aynı promlemler kümesinde devam etmekte büyük kuslarında hic bir hastalık belirteside yok ama yavrularının hepsinde aynı durum söz konusu ve hepside telef oluyor arkadasıma bu işte ben heveslendirdim icin onu üzüntülü görmek benide üzüyo bu konuda bilgi ve deneyimlerinizden bilgi almayı arzu ederim iyi günler aeolun...

img

human

17 yıl 3 ay 10 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ferhatve kuşlara gece lambası bırakmanızda fayda var.Yem olarak daha önce yazdığım tarifleri okuyabilirsiniz.Kolay gelsin

img

hikmet

ÖZEL MESAJ

Human enfeksiyonu çok iyi biliyorum.Kuşlar kararır ve ölürler.Kararmalarının sebebi yüksek ateş.Kuşlar üşümesin diye havasız bırakıldığı iin olur.Tamamen akciğer viral enfeksiyonu.KUşların hepsinin çiftini ayırın.Üretimi durdurun.Üratim alanını boşaltın ve kuşları büyk bir kafese bırakın.Üretimhanede formaldehit kaynatın.Kafesler ve yemlikler dahil tüm aletler bir hafta kapalı bir şekilde kalsın.Sonra 2 gün havalandırın.Kuşları tekrar çiftleriyle kafeslere koyun.Bundan sonra hava soğuk diye kuşları havasız bırakmayın.İçeri sıcak hava basın.Fön makinası gibi ısıtıcılar var.Onlardan kullanın.Tek sebeb havasızlık.Temiz sıcak hava ile yüzde yüz çözüm sağlarsınız.Elinizdeki bütün yavrulardan da ümidinizi kesebilirsiniz.Geçmiş olsun ve kolay gelsin

img

hikmet

ÖZEL MESAJ

slm hikmet bey 3. agız yavrularım inmek üzere bende anne ve babayı eşden ayırıp dinlendirmek istiyorum hangi etapda bunları ayırmam gerekıyor daha yavru inmeden dişi tekrar yumurtlarya yoksa yumurtladıktan sonra yumurtalarınımı almam gerek şimdiden teşekkürler

img

yasin42

16 yıl 3 ay üyedir.

ÖZEL MESAJ