Hepsievcil

Kuş Forumları > Muhabbet Kuşları

Mesaj Ekle

MuHaBBeT KuŞu üReTMe ÇiFTLiĞi BiLGiLeRi - 2.sayfa

DEĞERLİ hepsievcil.com ÜYELERİ TEKNİK ANLAMDA MUHABBET KUŞU ÜRETİMİ HAKKINDA PROPLEMLERİNİZİ BURAYA YAZABİLİRSİNİZ.GÜNLÜK OLARAK SORULARINIZA BURADAN CAVAP YAZACAM.SAYGILARIMLA VETERİNER HEKİM HİKMET TOPAL

img

hikmet

20 yıl 11 ay 13 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

selam hovarda35 gerçekten güzel anlattın olayı ben de yaptığım salmaları yavrular için kullanayım ya da dinlendirme amaçlı olsun. şimdilik şu kafes üretimi işini yaza kadar askıya almayı düşünüyorum. kafesleri de aynı salmalar gibi kendim yapacağım. Bu yüzden biraz zamana ve paraya ihtiyacım var. şimdilik beklemedeyim saygılarımla.

img

kerem__bey

17 yıl 20 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

slm hocam bende 1 çift jumbo var acayıp tuy doktuler eşler zaten yuvalıkta taktım 2 ay oldu acaba tuyde oldukları içinmi yumurta yapmadılar daha once aldığım arkadaşta kendı damızlaıklarıdır acayip tuy dokuyorlar

merhaba hikmet bey benim bir çift muhabbet kuşum var ev iki gündür akşamları biraz soğuk sanırım bu yüzden erkek olan kuşumda biraz halsizlik var durgun görünüyor ne yapabilirim lütfen bana yardımcı olurmusunuz

ÖNCELİKLE KUŞLARI SICAKLIĞIN DAHA AZ DEĞİŞTİĞİ (GÜNDÜZ GECE )ORTAMLARDA BULUNDURMALISIN. KÜÇÜK BİR TAVSİYE DAHA KAFESLERİNİN ETRAFINI KAPATIP SADECE ÖN TARAFI AÇIK KALACAK ŞEKİLDE ÜST KISIMDA 40 LIK BİR AMPUL YAKARSAN SOĞUKTAN ÇOK FAZLA ETKİLENMEZ. AMA KUŞLAR IŞIĞI DİREKT GÖRMESİNLER GEÇİCİ KÖRLÜK YAPABİLİR. TÜY DÖKMESİ KONUSUNA GELİNCE TÜY DÖKÜMÜ SIRASINDA CANLARI YANAR. CANI YANIYORKEN ONLARIN EŞLEŞMESİNİ BEKLEYEMEZSİN VE ZAYIF DÜŞERLER. BU ZAMAN ZARFINDA DAHA İYİ BİR BAKIMA İHTİYAÇLARI OLUR. KENDİNE VE MUBİŞLERİNE İYİ BAK...

img

hovarda35

18 yıl 6 ay 23 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

açıklama için çok tşk ler çok mersi

merhabalar üretimi artırmak için nasıl bi ilaç kullana bilirim. yardımcı olursan sevinirim.

img

karaman28

16 yıl 7 ay 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

slm.arkadaşlar.Ankara`da muhabbet kuşları ve evcil hayvanlarla ilgili bir dernek kurulumu aşamasındayım.derneğimiz dürüst ve şeffaflığı ön planda tutacaktır.ilgilenen arkadaşlar [email protected]`dan bana ulaşabilir.

img

mufitceylan

16 yıl 7 ay 23 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Değerli arkadaşlar sorularınız için teşekkür ederim

img

hikmet

20 yıl 11 ay 13 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ARKADAŞLAR BEN YENİ BİR ÇİFT MUHABBET KUŞU ALDIM KUŞLAR BİR KERE YAVRU VERMİŞ EVİMDEDE BİR ÇİFT VAR ONLARDAN YAVRU ALIYORUM YENİ ALDIĞIM ÇİFTTENDE BİR AN EVVEL YAVRU ALMAK İÇİN NİJER TOHUMU ALDIM AMA BİRDE MAMA VERİLİYORMUŞ BU MAMA VE NİJER TOHUMU NASIL EN İYİ KULLANILIR VE MAMA NASIL OLMALIDIR YADA ÇİFTLERİ BİR AN ÖNCE EŞLEŞTİRMEK İÇİN NE YAPILMALIDIR. BENİM ÖNCEKİ KUŞLARIM KENDİ KENDİLERİNE ANLAŞTI VE EŞ OLDULAR CEVAPLARINIZI BEKLİYORUM

img

burak42

16 yıl 5 ay 23 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ARKADAŞLAR DENEME YANILMA YÖNTEMİ İLE BİR ŞEY DAHA ÖĞRENDİM VE SİZLERLE PAYLAŞMAK İSTEDİM. ÖNCELİKLE DAMIZLIK OLACAK KUŞLAR 6-7-8 AYLIK İKEN DE EŞLEŞTİRİLEBİLİR VE YAVRU ALINABİLİR. AMA GERÇEK ANLAMDA VERİMLİLİK SÜRECİ BU KUŞLAR İÇİN 1,5 YAŞINDA BAŞLIYOR. BU DEMEK DEĞİLKİ 7 AYLIK KUŞLAR VERİMLİ OLAMAZ. ONLARDA VERİMLİ OLABİLİR AMA; 1,5 YAŞINA GELİNCEYE KADAR HEP 2-3 YAVRU VEREN KUŞLARIMDAN BAZILARI 13-18 AYLIK CİVARINA GELDİKLERİNDE BU YAVRU VERİMİNİ 5-6 HATTA 7 ADEDE KADAR ÇIKARDILAR. BU DENEYİMİMDE BANA ŞUNU ÖĞRETTİ. BU İŞ SABIR İŞİ. SABREDEMEM BEN DİYEN HİÇ UĞRAŞMASIN. ÇÜNKÜ TATİL YOK EVDEN VEYA KUŞLARIN BULUNDUĞU YERDEN BİR YERE GİTMEK YASAK. BAŞKALARIDA KUŞLARINIZA BAKABİLİR AMA UNUTMAYIN Kİ SİZİN KADAR İYİ BAKAMAZ. HER GÜN AMA HER GÜN BIKMADAN USANMADAN BEN BAKABİLİRİM ÇÜNKÜ BEN ONLARI SEVİYORUM DİYORSANIZ. O ZAMAN SİZDE ÜRETİM YAPABİLİRSİNİZ. SAYGILARIMLA...

img

hovarda35

18 yıl 6 ay 23 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ