Hepsievcil

Kuş Forumları > Muhabbet Kuşları

Mesaj Ekle

MuHaBBeT KuŞu üReTMe ÇiFTLiĞi BiLGiLeRi - 5.sayfa

DEĞERLİ hepsievcil.com ÜYELERİ TEKNİK ANLAMDA MUHABBET KUŞU ÜRETİMİ HAKKINDA PROPLEMLERİNİZİ BURAYA YAZABİLİRSİNİZ.GÜNLÜK OLARAK SORULARINIZA BURADAN CAVAP YAZACAM.SAYGILARIMLA VETERİNER HEKİM HİKMET TOPAL

img

hikmet

20 yıl 10 ay 22 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Kuşum ishal gibi dışkı yapıyor.Birazda şişmiş gibi tüyleri kabarmış.Ne yapayım.Acil cevap verseniz

img

meryem1999

16 yıl 4 ay 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

hikmet bey mrhb benim bi problemim var ben 1 çift muhabbet kuşu aldım elimde kötü bi yuva vardı ona kuşları koydum kuşlar yumurtlamışlar yavruları çıktı şimdi yavrular henüz daha büyememişti ben büyüdükten sonra kafesi değiştirecektim fakat kuşlar şimdi gene çiftleşiyor ne yapmalıyım eski kafesin bakımı çok zor tşk ler.

img

sebastiyan71

16 yıl 2 ay 15 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

SELAMLAR,HİKMET HOCAM 6 ÇİFT MUHABBET KUŞUM VAR 1 ÇİFTİNİ 7 AYDIR BESLİYORUM AMA HAYVANLAR BIRAKIN ÇİFTLEŞMEYİ YUVALIĞA BİLE GİRMİYOLAR,ERKEK 3 YAŞINDA DİŞİ 2 YAŞINDA,,, DİĞER ÇİFTLER DURMAK NEDİR BİLMİYOLAR, 6 ÇİFTTE AYNI ÖZELLİKLERE AİT KAFESTELER,,SİZCE NE YAPMALIYIM,, EŞLERİ BOZMALIMIYIM???? SAYGILARIMLA

img

dede_15

16 yıl 2 ay 14 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

DAVETLİSİNİZ.ANKARADA MUHABBET KUŞLARI ÜRETİCİLER DERNEĞİ KURUYORUZ.27 OCAK 2008 PAZAR SAAT:14.30 ANKARA/cebeci dörtyol ziraat bankası önünde buluşuyoruzs.telefon lütfen kaydediniz.05547755340-05343973264

img

mufitceylan

16 yıl 7 ay 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Muhabbet kuşu üretimine yeni başladım.yardımınıza ihtiyacım war

img

muhittin47

16 yıl 2 ay 10 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Meryem hanım suyuna neomisin sülfat içeren neomivet koyarsanız iyi gelir.geçmiş olsun.saygılarımla ####################################################### Kuşum ishal gibi dışkı yapıyor.Birazda şişmiş gibi tüyleri kabarmış.Ne yapayım.Acil cevap verseniz

img

hikmet

ÖZEL MESAJ

Kafesi kesinlikle değiştirme.yoksa yavruya bakmazlar.Bu iş zor.yavruyu büyütseler bile içerde bir yumurtaları olacak.o zaman denersin.ama yumurtaları bırakma riksi var.bu riske girmelisin.yumurtaları bıraksalar bile 2 . yumurtlamada kuluçkaya otururlar.en kötü ihtimalle 1 kuluçka dönemi olan 65 gün kaybedersin.Kolay gelsin ############################################################ sebastiyan71 4 Mesaj Gönderilme Tarihi : 14.01.2008 08:39:44 ---------------------------------------------------------------- hikmet bey mrhb benim bi problemim var ben 1 çift muhabbet kuşu aldım elimde kötü bi yuva vardı ona kuşları koydum kuşlar yumurtlamışlar yavruları çıktı şimdi yavrular henüz daha büyememişti ben büyüdükten sonra kafesi değiştirecektim fakat kuşlar şimdi gene çiftleşiyor ne yapmalıyım eski kafesin bakımı çok zor tşk ler.

img

hikmet

ÖZEL MESAJ

mrblar hikmet hocam ben bundan 3 ay önce eşli olarak 2 çift muhabbet kuşu aldım daha önce yavruları alınmış ama bunlar sürekli olarak öpüşüyorlar halen bi eşleşme veya yumurtlamaları olmadı daha önce salmadalardı toplu olarak bende kafeste duruyorlar yani yabaniler bi defa eş olduklarını gördüm ve talaş koydum yuvalarına ve bi daha eş olduklarını görmedim bende talaşı tekrar aldım zaten bi çifti talaşı hemen attılar bunların yumurtlamaları için ne yapmam gerekir şimdiden teşekkürler

img

yasin42

16 yıl 2 ay 9 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Hikmet bey merhaba.. Ben yaklaşık 50 çiftle üretim yapıyorum ve yer sıkıntım var.. Bir çiftlik var arkadaşımın.. Çiftliği ortadan bir duvarla ikiye bölmüş. Duvar tavana kadar çıkmıyor 1,5 metre yüksekliğinde felan.. Ve burada tavuk üretimi yapıyor. Tavukların bulunduğu ortamda kötü değil.. teknolojik imkanlar kullanılıyor. Çiftliğin diğer yarısı boş.. Bu boş alana 5X5 metrelik bir üretimhane yapmak istiyorum. Acaba tavuklardan kuşlara herhangibir hastalık - zarar gelirmi ? Tabiki belli aralıklarla sürekli dezenfekte edilecek. Şimdiden teşekkür ederim.

img

aaksoy

16 yıl 2 ay 11 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

aaksoy tavuklardan kuşlara herhangi bir şey olmaz ama tavuk sayısı ortamın havasını çok boğar ise olumsuzluklar olur.Havalandırmayı ve sıcaklığı iyi yaparsan sorun olmaz.Ben tavuk ve hindileri muhabbet kuşu çiftliğimde besledim ama sayıları abartılı değildi.Kolay gelsin

img

hikmet

ÖZEL MESAJ