Hepsievcil

Kuş Forumları > Muhabbet Kuşları

Mesaj Ekle

MuHaBBeT KuŞu üReTMe ÇiFTLiĞi BiLGiLeRi - 7.sayfa

DEĞERLİ hepsievcil.com ÜYELERİ TEKNİK ANLAMDA MUHABBET KUŞU ÜRETİMİ HAKKINDA PROPLEMLERİNİZİ BURAYA YAZABİLİRSİNİZ.GÜNLÜK OLARAK SORULARINIZA BURADAN CAVAP YAZACAM.SAYGILARIMLA VETERİNER HEKİM HİKMET TOPAL

img

hikmet

20 yıl 11 ay 12 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Sakir_3868 Kuşların yavruyu bırakma sebebi yavruluğun arka tarafında hava alacak küçük boşluğun olmaması ve kuşlara kalitesiz yem vermenden kaynalanıyor.Senin proplemlerin tümünün çözümü Kuşlara haftada 1 yumurta haşlaması rendesi ve haftada bir maydanoz vermeden geçiyor.Bunun yanında somun ekmeğin kurumuş halini suda iyice ıslat ve suyunu süzüp ekmeği elle sıktıktan sonra yemin üzerine bırakman gerekiyor.Ekmeği bir kuşun başının 2-3 katı kadar bırakman yeter.Elle sıktığın ekmek yemi ıslatmamalı.Suyu süzülmemeli yeme.Bunu yaparsan proplemlerinin yüzde 80 i çözülür.Koay gelsin

img

hikmet

ÖZEL MESAJ

kusseverkisi Dediğin vaka belirsiz bişi.Eğer kuş 8 aylık olmuşsa damızlık tavuk gibi yumurtlar.Ortamlarını devamlı 25 derece tut ki üreme faaliyetleri artsın.Kolay gelsin

img

hikmet

ÖZEL MESAJ

selamlar hikmet abi ve degerli üyeler abi benim bir kaç sorum olacaktı. bundan 2 hafta önce bir dişi bir erkek muhabbet kuşu aldım soru 1 : bunların çifleşme mevsimi hangi ay , soru 2: bu aylarda bunlar çiftleşme yapabilirmi,genelde üstünü kapattıgım zaman birbirinin tüylerini temizliyorlar agız agıza tam gelmeseler bile birbirine cok yakın oluyorlar,bunların çiftleşmesi için nasıl bir ortam olmalı neler yapmam gerekli,,yemlerine kızıştırıcı yem de koydum.acemiyim biraz bu konularda kusura bakmayın görüş ve önerilerinizi bekliyorum

img

kralbey_gokhan

16 yıl 1 ay 25 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Birde yavrular olduktan sonra özel bir yem veya beslenme şekli varmı ?

img

kralbey_gokhan

16 yıl 1 ay 25 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Hikmet bey bir çift kuşum 3-4 kez sağlıklı yavru verdi. Şimdilerde yavrularının tüylerini yoluyor. Ne yapmamı önerirsiniz?

img

hovarda35

18 yıl 6 ay 22 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Sayın kralbey_gokhan 1-Muhabbet kuşlarının üreme mevsimi yoktur.Her mevsimde ürerler. 2-Bu aylarda çiftleşme yapabilirler.Önemli olan üreme sıcaklığını ayarlamaktır.En ideali kuşu 1 metre yükseklikte duvara asmak ve perdeleri devamlı kapalı tutarak üremelerini beklemek olmalıdır. 3-Üremeyi hızlandırmak için bahar hissini uyandırmalısın.Bunun için haftada 1 veya 2 defa çok taze maydanoz vermelisin.Yemlerinde de yüzde 5-10 gibi nijer tohumu karıştırman çok iyi olur.En önemliside kuşların yanına çok cızırtılı bir radyo bırakırsan da iyi verim alırsın.Sessizlik ve mat ortam kuşların üremesini sıfıra indirir.Kolay gelsin selamlar hikmet abi ve degerli üyeler abi benim bir kaç sorum olacaktı. bundan 2 hafta önce bir dişi bir erkek muhabbet kuşu aldım soru 1 : bunların çifleşme mevsimi hangi ay , soru 2: bu aylarda bunlar çiftleşme yapabilirmi,genelde üstünü kapattıgım zaman birbirinin tüylerini temizliyorlar agız agıza tam gelmeseler bile birbirine cok yakın oluyorlar,bunların çiftleşmesi için nasıl bir ortam olmalı neler yapmam gerekli,,yemlerine kızıştırıcı yem de koydum.acemiyim biraz bu konularda kusura bakmayın görüş ve önerilerinizi bekliyorum

img

hikmet

ÖZEL MESAJ

Sayın hovarda35 Kuşların tüylerinin arasına spreyle Neguvon tozun suda eritilmişini sıkman gerekit.Bunun yanında sularına Novacyan isimli ilacın kırmızı renkli Bvit kompleksinden oluşan sıvı kısmını karıştır.Durumu düzelecektir Hikmet bey bir çift kuşum 3-4 kez sağlıklı yavru verdi. Şimdilerde yavrularının tüylerini yoluyor. Ne yapmamı önerirsiniz?

img

hikmet

ÖZEL MESAJ

slm hikmet bey öncelikle bizleri bilgilendirdiğiniz için tşk.benim bir çift kuşum var.1.5 senedir bakıyorum ikisinide yavruyken aldım ama hala daha yavru yapmadılar.erkek kuşum uçamıyor sonra kuşuyor. evcil olan kuş yumurta yapmaz diyorlar bana yardımcı olursanız çok sevinirim.yavru yapmalarını çok istiyorum.......

img

yazarşair

16 yıl 5 ay 7 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Sayın hovarda35 Kuşların tüylerinin arasına spreyle Neguvon tozun suda eritilmişini sıkman gerekit.Bunun yanında sularına Novacyan isimli ilacın kırmızı renkli Bvit kompleksinden oluşan sıvı kısmını karıştır.Durumu düzelecektir Hikmet bey bir çift kuşum 3-4 kez sağlıklı yavru verdi. Şimdilerde yavrularının tüylerini yoluyor. Ne yapmamı önerirsiniz? Hikmet Bey bu ismini zikrettiğiniz ilaçları nereden temin edebilirim. Eczanelere sordum bilemediler. B vitamini olarak bayer firmasının b vitamin kompleksi olan şurubunu aldım kuşlara vermemde sakınca varmıdır ?

img

hovarda35

18 yıl 6 ay 22 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

merhaba hikmet bey benim bir çiftim bazı yumurtalarını kırıyor kala kala 2 yumurta var ama birini çatlatmışlar ne yapmam gerekiyor

img

wanted_79

16 yıl 8 ay 8 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ