Hepsievcil

Kuş Forumları > Muhabbet Kuşları

Mesaj Ekle

MuHaBBeT KuŞu üReTMe ÇiFTLiĞi BiLGiLeRi - 8.sayfa

DEĞERLİ hepsievcil.com ÜYELERİ TEKNİK ANLAMDA MUHABBET KUŞU ÜRETİMİ HAKKINDA PROPLEMLERİNİZİ BURAYA YAZABİLİRSİNİZ.GÜNLÜK OLARAK SORULARINIZA BURADAN CAVAP YAZACAM.SAYGILARIMLA VETERİNER HEKİM HİKMET TOPAL

img

hikmet

20 yıl 11 ay 20 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

yazarşair Kuş çok evcilleşmişşe yapmayabilir.Onun için biraz uzak durmanızda fayda var.

img

hikmet

ÖZEL MESAJ

hovarda35 Bahsettiğin ilacı verebilirsin.Faydası olur. Hikmet Bey bu ismini zikrettiğiniz ilaçları nereden temin edebilirim. Eczanelere sordum bilemediler. B vitamini olarak bayer firmasının b vitamin kompleksi olan şurubunu aldım kuşlara vermemde sakınca varmıdır ?

img

hikmet

ÖZEL MESAJ

iyi günler hikmet bey benim 1 sorum olcak benim muhabbetkusum 3 günden beri acık yeşil ve sulu dışkısı var ne verdiysem düzelmedi ne vermem lazım simdiden cok tşkler

img

eniste

19 yıl 8 ay 8 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

eniste nickli arkadaşım.Kuşunda cocsidiozis dediğimiz bir enfeksiyon belirtisi var.İyileşmesi biraz güçtür ama kuşun suyuna Cocsidin isimli ilacı kullanmalısın.Suyuna karıştırmalısın bu ilacı.Bunun yanında kuru sonun ekmeği içini kuşun önüne bırak.Yerse daha hızlı iyileşir.Geçmiş olsun

img

hikmet

ÖZEL MESAJ

Hikmet bey; Benim kuşum çok canlı sağlıklı ama mutsuz.Onu nasıl neşelendirebilirim.Aynanın yanından ayrılmıyor.Oyuncak gibi şeyler koysam olurmu.Şimdiden cavabınız için teşekkür ederim.

img

meryem1999

16 yıl 4 ay 29 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Sayın MERYEM1999; Kuşunuzun sağlıklı olması yeterli aslında ama yinede coşkulu olmasını istiyorsanız yanında devamlı çalan müzik veya gürültü olması onu daha da canlandıracaktır......

img

hikmet

ÖZEL MESAJ

merhaba hikmet bey size daha once de yazdım ama bi cevap alamadım yoğunluğunuzdan dolayıdır hikmet bey üretim ciftiliğimi biraz geliştirmek istiyorum bu yüzden dolayı 5-6 aylık yavru veya 1-2 yaşında eşli kuş arıyorum bu konuda yardımlarınızı bekliyorum msn adresim : [email protected]

Merhaba sayın hikmet bey, benim bir çift ingiliz muhabbetim var kaç aydır çiftleşmelerini beklerken dişi hastalık geçirdi ve erkekten ayırmak zorunda kaldım.Şimdi ise birleştirdim ve yuvalarını taktım ama bu seferde dişi tüy dökümüne girdi, duyduğum kadarıyla tüy dökümünde olan kuş çiftleşmezmiş. Aylardır beklerken şimdide bu olayın olması canımı bayağı bi sıktı. Erkekte çiftleşmek için kendini harap ediyor onada üzülüyorum. Tüy dökme süreci ne kadar sürer ve bu süre içerisinde kuşa neler vermemi ve neler yapmamı önerirsiniz.

img

mubby_mubis

16 yıl 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Sayın seb; Damızlık konusunda size yardımcı olmak isterim.Msn Adresim [email protected] Saygılarımla

img

hikmet

ÖZEL MESAJ

Kuşunuza b vitamini veriniz.Tüy dökümü çiftleşme için engel değil ama ingiliz kuşlarının orjinalini çiftleştirmek çok zordur.Deneme amaçlı bir kez aldığımda çiftleştirdim yavrulattım ama çok ağır oldukları için elden çıkardım.Birde kuşların çiftleşebilmesi için zayıf olmaları gerekir.Yani yağlı kuşlar çiftleşmeyi başaramıyor.Kolay gelsin

img

hikmet

ÖZEL MESAJ