Hepsievcil

Akvaryum Forumları > Akvaryum Balıkları

Mesaj Ekle

balıklarım yeni yavruladı acele yrdıma ihtiyacım var

bende üç adet plati iki adet lepistes bir köpek balığı ikitanede moli var iki plati balığım yavruladı akvaryum içine arapsaçı denilen ot aldım ama yavrular otun içine değil taşların arasına kaçtılar ve onları bulmak zor oluyor.yavruları nasıl beslerim ve nasıl koruma altına alabilirim.

img

bonus84

19 yıl üyedir.

ÖZEL MESAJ

üzgünüm ama yapabilceğin bisey yok anlıyacagın yaşayan yaşar ve birkaçıda balıklarına canlı yem olur(balıkların icin son derece yararlı:) fakat hemen üzülme istersen yavrular dışındaki bütün balıkları baska bi akvaryuma koyup yavruları ince filleli kepçeyle yeni bir akvaryuma aktarır ve büyükleri tekrar eski yerine koyabilirsin.Biraz zahmetli ama baska çare yok.Bu arada yavruları ilk akvaryumun suyuyla seffaf poşete koy ve yeni akvaryumun ısısını da ayarladıktan sonra yeni suda 8-10 dakkika kadar beklettikten sonra salmayı unutma ve sakın yavruların oldugu akvaryumda filtre kullanma benim tavsiyem hava taşı.Dikkatli ol, kolay gelsin....................................................

img

crano

19 yıl 3 ay 5 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

BENCE KENDİ HALİNE BIRAK KALAN SAĞLAR SENİNDİR. BESLENMEYE GELİNCE ONLAR BİŞEKİLDE BESLENİR MERAKLANMA. AMA YİNEDE O YAVRULARIN BULUNDUĞU YERE BİRAZ YAPAY BİTKİ YADA RAFYA YUMAĞI ATABİLİRSİN DAHA RAHAT DOLAŞMALARINI SAĞLAR...KOLAY GELSİN

saolun arkadaşlar dediklerinizi uyguladım baya bir işe yaradı şuan elimde yaşayan 5tane yavru var ve hayatlarından memnunlar

img

bonus84

19 yıl üyedir.

ÖZEL MESAJ