Hepsievcil

Sürüngen Forumları > İguana

Mesaj Ekle

Leguan alacagim fakat!...

evet arkadaslar bende bir igu sahibi olmak istiyorum bir kac gun sonra bu isteyimi gerceklestirecegim.. suan icin 60*45 olculerinde ki aquaryum"umu teraryuma cevirdim.igu lar icin ozel oldugu soylenen bir cesit kum,bir dal parcasi,yine igular icin zararsiz oldugu soylenen bir canli bitki bunlarin yani sira %5uv ve %30 isi veren bir florasan alip kucuk bir hazirlik yapdim...bir hatam varmi sizler icin teraryum olculerimin kucuklugu disinda..bir kac zaman sonra daha buyuk bir teraryuma gecis yapacagim, bunlarin yani sira alacagim igunun bebek olmasi benim icin cok onemli kac aylik yada kac yasinda oldugunu nasil anlaya bilirim,cinsiyet olarak sirtindaki dikenler erkek oldugunu belirtiyor dogrumudur? ,beslenmesine gelince forumlarda canli yem hakkinda bir bilgi goremedim yada gozden kacirdim,cekirge,circir boceyi yahut solcan turu dukkanlarda igu yemi olarak satilan malzemelerden kullanmamda bir yarar yada zarar varmidir.. Ilginize simdiden tsk ederim..

img

dewilturk

19 yıl 6 ay 4 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

selam dewilturk, alacağın iguana bebekse cinsiyetini ayıt edemezsin biraz büyümesi gerekir fakat yaşı tahminen 3-6 aylık civarındadır yurt dışından gelenler genellikle bu yaşlarda geliyor (bebek olanlar),besin olarak %70-80 sebze yeşillik ,%20 meyve vermelisin canlı yemin iguanalar için zararlı olduğu biliniyor verme, fakat seranın igular için olan pond yeminde haftada 1-2 kere verebilirsin,,,snakehunter,,,