Hepsievcil

Diğer Evcil Forumları > Hamster

Mesaj Ekle

hastalık konusu!!!

ya arkadaşlar bir gazetenin internet adresinde muhabbed kuşu ve hamsterlerin evde alerjiye yol açtıkları ve mikrop taşıdıkları filan yazıyor.bu gerçekten doğru mu?aşı filan gerektiriyomu bunlar?lütfen bana yardım edin!!!

img

hug

19 yıl 2 ay 12 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

işte o yazı: Muhabbet kuşu ve hamster evde alerjiye yol açıyor SON yıllarda yapılan araştırmalar, evlerde alerjiye yol açan ev tozu ‘akar’ları dışında yeni etkenler bulunduğunu ortaya çıkardı. Özellikle çocuklu evlerin gözdeleri muhabbet kuşları, hamsterlar, kobay beyaz fareler ile lateks (bir çeşit kauçuk) içeren malzemeler de alerjilere, dolayısıyla astıma da yol açıyor. Amerikan Hastanesi Göğüs Hastalıkları ve Alerji Uzmanı Dr. Ayşe Fidan Aykut, bu yeni alerjenlerin öldürücü anaflaktik şoklara dahi neden olduğunu söyledi. Hamsterların idrarları ve tükürüklerinde bulunan bir tür proteinin solunum yoluyla alınmasıyla alerjik nezle ve alerjik astımın ortaya çıkabildiğini belirten Dr. Aykut, ‘‘Şikayetler 1.5 ay sonra çıkabildiği gibi 6 ay kadar sonra da başlayabiliyor’’ dedi.

img

hug

ÖZEL MESAJ

lütfen yardımmm edinnnnnnnnnn

img

hug

ÖZEL MESAJ

allah aşkına bi şi bilen yok mu bu konuda?

img

hug

ÖZEL MESAJ

ya sonuçta alerjlere duyarlı bi insansan tabi etkileyebilir.ama ne kuşlara ne de hamsterlara aşı yapılır.bu hayvanlardan insanlara hastalık bulaşma riski yok gibidir.istersen angoravet''e sor kendisi veteriner bu konuda daha fazla bilgisi vardır tabii ki.

img

kobay

19 yıl 3 ay 7 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ya eğer alerjilere duyarlı bir insansan tabii etkileyebilirler ama anaflaktik şoka neden olabileceklerini hiç sanmam! bu haber baya abartılı bence. ayrıca ne hamsterlara ne de kuşlara aşı yapılır.için rahat olsun bence. ama istersen angoravet''e de sor kendisi veteriner. adresini ''msn bilgi alışverişi''başlığı altında bulabilirsin.

img

kobay

ÖZEL MESAJ

yardımların için çooooooooooooooooooooooook teşekkürler

img

hug

ÖZEL MESAJ

selam ben yaklaşık 1 yıldır.Hamster besliyorum ama böyle bişeye rastlamadım bencede bu haber abartılı...

img

selim90

18 yıl 10 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

pardon 2 kez yazmışım.

img

kobay

ÖZEL MESAJ

img

hug