Hepsievcil

Diğer Evcil Forumları > Tavşan

Mesaj Ekle

kuru ot..

kuru otun nekadar faydalı olduğunu yazıyor herkez.. 1) bunu temin edebileceğimiz yerler var mı yoksa cidden sokaktan sararan otları toplayıp verebilir miyiz? 2) bırakırsak ihtiyacından fazla kuru ot yemesi mümkün müdür? (bikaç gün önce hıçkırık tuttu bunu.. normal midir?) 3) son olarak.. "pelet yem" denilen bu "bonnie" marka ve benzeri yemlerden farklı mıdır? bu markayı duyan veya kullanan var mıdır? tavşanın bu karışık mamalar arasından seçmesi normal birşeymidir.. aman yine zor durdum & çok sordum.. şimdiden teşekkürler....

img

dolici

19 yıl 13 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

dolici sokaktan sararan otları toplama fikri pek iyi bir fikir değil.eğer bulabilirsen yonca unlu tavşan pelet yemleri var.bu yemleri sana tavsiye edebilirim.Eğer başka yollardan sağlıklı kuru ut bulabilirsen günde 1-2 avuç verebilirsin.fazlasını tüketmezler. Daha önce hıçkırık tutan bir tavşan görmemiştim.belki hapşuruk ile karıştırmış olabilirmisin.eğer karıştırmadıysan.tavşanını biraz takibe almalısın. pelet yem bahsettiğin yemlerden farklı.çerez şeklinde bir karışık yem değil pelet yem.Ayrıca karışık yemler arasından seçerek yemesi istenilen bir davranış değildir.bu yüzden bazı gerekli besinleri tüketmemesine bağlı sindirim sistemi rahatsızlıkları ile karşılaşabilirsin. arzu edersen ben sana pelet yem resmi gönderebilirim.

img

angoravet

19 yıl 4 ay 25 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ