Hepsievcil

Kuş Forumları > Kanatlı Kümes Hayvanları

Mesaj Ekle

KEKLİK YAVRUSU İÇİN YARDIM LÜTFEN ...

Arkadaşlar hobi amaçlı 1 çift kekliğimden aldığım keklik yumurtalarını kuluçka makinasından çıkarıyorum ama yavruları bir türlü yaşatamıyorum 2-3 gün yaşıyor ve ölüyorlar ..Neyi eksik yapıyorum acaba lütfen bilgisi olan yardım etsin ... [email protected]

img

mogli

17 yıl 3 ay 6 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

keklikci arkadas;yumurtaları kulucka makinesine koymadan once makineyi saf alkol gibi bir dezenfektan ile temizlemen,mikroplarından arındırman gerekiyor.civcivler cıktıktan sonra ise koyacagın kutuyu veya kumesi de dezenfekte edersen telefat azalır.ilk gunlerde civcivlere 60 mum civarında bir ampul koymalısın,zira sıcak severler.dar agızlıklı bir suluktan (kanarya sulugu gibi) su verirsen su icerken ıslanıp hastalanmazlar.son olarak da sularına antibiyotik ve vitamiin takviyesi yapabilirsin.ogrenek istedigin seyleri bana sorabilirsin.bahsettigin antibiyotik ve vitamin karısımı bende mevcut.fiyatı:6 ytl [email protected] izmir

img

toro

17 yıl 1 ay 4 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Arkadaşım yeni çıkan keklik yavrusuna şekerli su(ilk gün) verin. Yem olarak ta ; hindi besi yemi verin (Civciv için olanından)Yeni çıkan civcive antibiyotik verimez en az 10-15 gün sonra verilebilir.Konuyla ilgili sorunuz varsa mumnuniyetle yardımcı olurum selamlar

img

rahmanakcay

18 yıl 11 ay 18 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

BENDE HOBİ OLARAK KEKLİK YAVRUSU YETİŞTİRİP DOĞAYA SALIYORUM.KENDİ DENEYİMLERİMİ SİZLERLE PAYLAŞACAĞIM...KULUÇKADAN ÇIKAN YAVRULARA ÇOK AZ ŞEKER KATILMIŞ SUYU İÇİRDİKTEN SONRA İÇİNDE AMPUL YANAN KAFESLERE ALIYORUM.İLK YEMİ(CİVCİV YEMİ) 4 SAAT SONRA VERİYORUM.Su kabı olarakta içine giremeyeceği büyüklükte ve dökülmeyecek şekilde kırmızı renkli minik tabaklar kullanıyorum.Bana göre en önemliside kendi dışkısını yememesi,bunun içinde ayağının giremeyeceği büyüklükte altı boşluk olacak şekilde tel ızgaranın büyüyeceği kafesin içine monte edilmesi.

img

malibal

16 yıl 9 ay 29 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ