Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

uyuyamıyorum, neden kaplumbagam

ya arkadaslar ortam tamamem karanlık oldugunda ki bu benim yatma waktim oluyo (hem kaplunbagamın ısıgını hemde odamın ısıgını kapatıyorum) bizimki baslıyo kıpırdanmaya kabının kenarlarına tırmanıyo we onlem almamıs olsaydım simdie dek 10larca kez kacmıs olurdu.karanlıktan mı korku yo nedir anlamadım.ısıgını acık bırakırsam hic ole seyler yapmıo ama buseferde ben uyuyamıorum..bana bi yardımm.

img

2na

19 yıl 11 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

karanlıktan değil, bulundukları kaptan hoşlanmıyorlar bence. akvaryumu dene. ayrıca bizim saatimiz ile onlarıki bir değil ki...

img

momo

19 yıl 3 ay 25 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ewt ama bu kacma girisimlerini sadece karanlıkta yapıor.ısıkları kapattıımda sanki telaslanıo we ardından tırmanmaya baslıo saga sola ki ii bi tırmanıcı olduuna karar werdim artık.bide karanlıkta cok ii goruyolar bu super hayvanlar. tam anlayamadım ya karanlıgı fırsat bilip kacmaya calısıo yada stres yapıo kendine karanlıgı???? en kısa surede akwaryuma gecis sart.

img

2na

19 yıl 11 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ben öyle yukarıda yazmışım da... benimkiler akvaryumda ama sabah saat 6 itibariyle tıkır tıkır tıkır durmuyorlar. çalar saat gibi. ışık olduğu anda tıkır tıkır tıkır... kuşlar gibi üzerine örtü mü sersem napsam:p

img

momo

19 yıl 3 ay 25 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ